Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Pozri si naše tipy na darčeky, ktoré by sme si kúpili aj my 🤩
13. marca 2017 o 12:55
Čas čítania 0:00
Sara

Si unavená zo stereotypných kozmetických produktov, ktoré ti pleť vysušujú? Týmito 5 olejmi ich hravo nahradíš

MÓDA
Uložiť Uložené

Nielenže nezaťažujú životné prostredie, ale môžu byť nápomocné aj pri kožných problémoch.

Správna hydratácia pleti je nepochybne jednou z najdôležitejších súčastí či už rannej, alebo večernej beauty rutiny každej ženy. Veľká pozornosť sa dnes venuje rôznym kozmetickým výrobkom, ktoré častokrát kvôli použitiu priveľkého množstva chemických prídsad, pokožku ešte viac vysušia a ako bonus pridajú aj nejaký ten ekzém. Preto sa v poslednej dobe začalo dbať na prírodné oleje, ktoré si svoje miesto určite zaslúžia aj na tvojej kozmetickej poličke. Týchto 5 by ti doma rozhodne nemalo chýbať.

5. Oreganový olej

Oregano má pomerne dosť výraznú vôňu, ktorá nám pripomína obľúbenú pizzu. Narozdiel od pizze nám však oreganový olej pomôže s tráviacimi chorobami, zmierní príznaky astmy a rovnako je vhodný pre blížiaci sa jarný detox. Jeho účinky pri zovňajšku nezaostávajú, a preto môžeš oreganový olej použiť najmä pri kožných problémoch spôsobených plesňami, baktériami (akné), alebo vírusmi (herpes). Namiesto umelých ošetrení si ho môžeš naniesť aj na nechty, alebo tento zázrak vmiešať aj do šampónu, najmä ak sa trápiš s lupinami. Rovnako ako každý esenciálny olej  je aj ten oreganový vysoko hydratujúci, avšak pri jeho používaní si daj pozor. Olej by sa mal riediť s olivovým olejom, v pomere 1:3 a pri priamom nanášaní na pleť použi nie viac ako 3 kvapky.

4. Kokosový olej

Kokosový olej je dobre známy všetkým z nás a jeho zvláčňujúce účinky sú ospevované dokonca aj samotnou svetoznámou modelkou Mirandou Kerr. Kvôli svojim anti-bakteriálnym účinkom je skvelým spolubojovníkom pri problémoch s akné a taktiež sa odporúča tehotným ženám pre zmiernenie strií. Pri nanesení na tvár by sa mal rýchlo vstrebať, no tiež si treba dať pozor s jeho množstvom, aby pleť nebola až príliš premastená.

 

3. Ricínový olej

Narozdiel od vyššie spomenutých olejov sa ricínový olej pre jeho laxatívne účinky neodporúča konzumovať. Avšak jeho kvality rozhodne nie sú zanedbateľné pri vonkajšom použití, nakoľko poskytne rýchlu pomoc pri hojení jaziev či strií. Ricínový olej, vyrobený zo semien ricínu, má povzbudzujúci vplyv na rast a hustotu rias, obočia a taktiež vlasov. Podobne ako oreganový "kolega" taktiež spevňuje nechty. Pri nanášaní si ho však pre jeho koncentráciu najprv slabo nanes na ruku a vatovou tyčinkou následne aplikuj na požadované miesto. Rovnako ako pri väčšine olejov buď s ricínovým olejom naozaj opatrná a používaj ho len ojedinele.

 

2. Bambucké maslo

Podobne ako kokosovému oleju aj účinkom bambuckého masla sa pozornosť začala venovať už dávnejšie, keďže je pridávaný ako jeden z mála prírodných zložiek do rôznych peelingov, šampónov a krémov. Jeho hydratačné vlastnosti sú však kvôli lysovaniu za studena, následnému parfumovaniu a vmiešaniu do iných výrobkov len veľmi zanedbateľné oproti skutočným účinkom tohto zázraku. Nielen hydratácia, ale aj pomoc pri hojení rán po zraneniach, spálení alebo psoriáze, je pri použití bambuckého masla zaručená. Pri kupovaní samotného bambuckého masla, ktoré má charakteristickú orechovú vôňu, sa môžeme stretnúť s rôznymi typmi. Označené sú písmenami abecedy, pričom písmeno A reprezentuje najkvalitnejšiu úroveň výrobku. Bambucké maslo je jeden z olejov, ktorý je vhodný na denné používanie, a to najmä pre hydratáciu rúk a tváre, nakoľko neupcháva póry a nevytvára čierne bodky.

1. Rakytníkový olej

Kvality rakytníkového oleja potvrdzuje aj zistenie, že jedna bobuľa rakytníka pokryje tvoju dennú dávku vitamínu C. Olej podporuje obranyschopnosť tela a je doporučený nielen ľuďom s deficitom výživných látok. Pomáha krvnému obehu a pomoc poskytne aj nám, ženám, pri riešení gynekologických problémov. Látky obsiahnuté v oleji sú prirodzene dostupné na samotnej pokožke a slizniciach, preto je overeným pomocníkom v bojoch s akné a ekzémami. Vysoké hydratačné kvality a rezistencia proti slnečným lúčom zaručujú, že pomáha udržiavať pleť pružnú a jemnú, čím odďaľuje jej starnutie. Rakytníkový olej si rozhodne v malom množstve môžeš pridať ku krému, ale priame nanášanie by nemalo byť časté a najmä vo veľkých množstvách.

  

Uvedené oleje si dokážeš kúpiť v rôznych, dnes už rozšírených, BIO predajniach a pomaly, ale isto, sa rozrastajú aj do drogérií. Bez ťažkostí nájdeš aj rozmanité oleje z exotických, ale aj menej exotických kútov sveta, no my sme stavili na overenú istotu. Koniec koncov, uvedené produkty sú rozhodne prirodzená a príjemnou alternatívou, namiesto stereotypných kozmetických produktov.

Domov
Zdieľať
Diskusia