Odpoveď na krízu coworkingu vznikla v Bratislave v podobe projektu menom HubHub.
Čo je efektívnejšie pre produktivitu práce ako miesto, ktoré nakopne tvoju múzu? Keď v roku 2005 mladý programátor Brad Neuberg založil prvý coworkingový priestor v San Franciscu, bola to veľká vec. Rokmi sa však z coworkingu stal pojem rovnako obohratý ako zamestnanecké benefity či kvartálne reporty.
Počet podobných priestorov sa rok čo rok zdvojnásoboval a dnes už sú skoro všade. Každý jeden ponúka rýchly internet, dobrú kávu, dizajnové priestory, hodinky s vodotryskom, jednoducho všetko na jednom mieste. Atraktívne priestory a dobrá lokalita dnes už ľuďom nestačia. Chce to niečo viac.
Nastal čas coworking zreformovať
Odpoveď na krízu coworkingu vznikla v Bratislave v podobe projektu menom HubHub. Nepotreboval na to žiadne extrémne komplikované nápady, stačila iba malá, ale revolučná úprava základnej myšlienky. Namiesto toho, aby bola celá ich identita postavená na spoločných priestoroch, ktoré HubHub samozrejme stále ponúka, sa základným stavebným kameňom stala spoločná komunita a zdieľaný state of mind.
Nikdy neprestať rásť
HubHub nie je priestor. Je to komunita, prístup k mysleniu, neustále posúvanie sa vpred. Tento prístup vytvára dokonalé podhubie na inovácie a spoluprácu. Freelanceri hľadajú nových partnerov na spoluprácu, ktorí ich posunú ďalej, firmy zase hľadajú novú krv, ktorá im prinesie druhý dych. A presne na to je HubHub ideálne miesto, lebo sa tam stretávajú ľudia zo všetkých možných odvetví, ktorých spája jedna základná myšlienka – byť lepšími.
Dostupný pre všetkých
Súčasťou osobného a profesionálneho rastu je vzdelávanie. Kým v obyčajných coworkingoch si vzdelávanie musíš riešiť sám, HubHub pravidelne organizuje prednášky, workshopy alebo panelové diskusie, často priamo vo svojich priestoroch.
Spolu so zaujímavými hosťami na nich do hĺbky rozoberajú témy, ktoré sa bytostne týkajú budúcnosti pracovného sveta. Tieto prednášky či diskusie si členovia HubHub-u môžu vychutnať väčšinou zadarmo, ale za vstupné sú dostupné aj pre širokú verejnosť, lebo žiadna komunita nemôže prosperovať, ak sa zatvorí pred vonkajším svetom.
Keď už hovoríme o otváraní sa svetu, HubHub neustále rastie a dnes ho už nájdeš nie len v Bratislave, ale aj vo Varšave a Prahe a čoskoro aj v Budapešti a Londýne.