Pondelok 22. 1. 2018 meniny má Zora

hľadaj na refresheri

Najočakávanejšie automobily roka 2018. Nové trendy naznačujú, že sa máme na čo tešiť

Výber tých najzásadnejších automobilových noviniek nasledujúcich 12 mesiacov.

7. január 2018, 23:33
7. január 2018, 23:33

Posledné roky majú prakticky všetky automobilky tendenciu predstavovať čoraz viac noviniek. Výsledkom toho sú portfóliá, ktoré sú početnejšie zastúpené než kedykoľvek predtým, a to či už ide o značky ako Dacia alebo Rolls-Royce. Jednoducho začína čoraz viac platiť, že čím je viac modelov, tým väčšia šanca, že dôjde ku kúpe. Samozrejme, za posledné obdobie sa vskutku radikálne zmenili trendy, ako i preferencie zákazníkov, takže automobilky sa snažia veľmi efektívne upravovať paletu svojich modelov za účelom vyradiť predajne slabé automobily a dať prednosť novým.

 

Vďaka tomu sa pomaly, ale isto začínajú vytrácať malé kombíky či MPV-čka, ktoré vytláčajú všakovaké SUV-čka. Obdobne, dopyt klesá po 2-dverových, no naopak stúpa po 4-dverových kupéčkach. Na trhu je tak skutočne široká plejáda kedysi nečakaných vozidiel a v zmysle dopytu i značky ako Porsche, Maserati a po novom už i Lamborghini ťažia napríklad z SUV-čiek, vďaka ktorým si skutoční autičkári naďalej môžu kupovať modely ako 911, Gran Turismo či Huracán. Rok 2018 v nastolenom tempe pokračuje a opäť prinesie (možno rekordné) množstvo noviniek všetkého druhu. Vymenovať úplne všetky je azda nemožné, o tých najväčších ťa však informujeme našim sumárom.

 


Audi

Hneď v úvode treba napísať, že rok 2018 sa bude niesť najmä v znamení prémiových značiek, ktoré enormne rýchlo predstavujú ďalšie a ďalšie modely. Pekným príkladom je aj Audi, ktoré tento rok chystá predstaviť nový model A1, RS5 Sportback, S8, SQ2, Q3, Q8, e-tron a pravdepodobne sa dočkáme aj faceliftu A4-ky. Okrem toho, netreba zabúdať len na nedávno predstavené horúce novinky A7 a A8, ktoré v úvode roka vstupujú na trh.

 

Tým úplne najočakávanejším modelom je však nová generácia A6-ky, ktorú by sme mali uvidieť už čoskoro. Je zrejmé, že po stránke techniky i dizajnu bude citeľne inšpirovaná práve novou A7/8-čkou, i keď Audi tvrdí, že sa odkláňa od unifikácie. Očakávať môžeme novú generáciu 4 a 6-valcových agregátov, masívny rozvoj elektrifikácie, HD Matrix-LED svetlá, trojicu digitálnych displejov v interiéri či rovno i príchod verzie Avant.

 

Najočakávanejšie automobily roka 2018. Nové trendy naznačujú, že sa máme na čo tešiťNajočakávanejšie automobily roka 2018. Nové trendy naznačujú, že sa máme na čo tešiťNajočakávanejšie automobily roka 2018. Nové trendy naznačujú, že sa máme na čo tešiť

 

BMW

Z Mníchova sa v najbližších mesiacoch i na naše cesty dostanú nedávno odhalené novinky ako faceliftovaná i8-čka či nová X2-ka a M5-ka, BMW ale chystá ešte dôležiejšie prírastky. Reč je hlavne o úplne novej generácii X4 či X5, do ponuky by sa pritom v nasledujúch 12 mesiacoch mal vrátiť luxusný rad 8, ale i športiak Z4. Zabúdať pritom netreba ani na vrcholnú X7-čku, ktorá sa v sériovej podobe ukáže koncom roka. Otáznik visí nad novým radom 3, ktorého testy už finišujú, je teda otázne, či úspešného zástupcu strednej triedy spoznáme v novom pokračovaní už tento rok.

 

Najočakávanejšie automobily roka 2018. Nové trendy naznačujú, že sa máme na čo tešiťNajočakávanejšie automobily roka 2018. Nové trendy naznačujú, že sa máme na čo tešiť

 
Ford

Modrý ovál vsádza na starom kontinente v roku 2018 svoje najväčšie nádeje do novej Fiesty a Focusu. Zatiaľ čo prvý menovaný model už v najnovšej podobe poznáme, k odhaleniu nového hatchbacku nižšej strednej triedy ešte len dôjde. Focus je pre Európu mimoriadne dôležitý, nemožno sa teda čudovať veľkej pozornosti okolo testovaných exemplárov. Už v najbližších týždňoch však novučičký Focus príde o maskovanie a Ford vytiahne na stôl svoje eso, ktoré ma zaujať najma moderným dizajnom a technikou, vsádzať bude ale i na nárast vnútorného priestoru. 

 

Najočakávanejšie automobily roka 2018. Nové trendy naznačujú, že sa máme na čo tešiť

 

Jaguar

Britská šelma posledné obdobie pristúpila tiež na SUV trend. Prvým dôkazom bol model F-Pace, ktorý sa ujal na trhu pomerne úspešne. V tesnom závese sme spoznali menší E-Pace, teda kompaktný crossover s obdobne vydareným dizajnom. Teraz je však rad na ešte menšom modeli, no a ten predstavuje imidžový I-Pace. Jeho sériová verzia so značnou elektrifikáciou sa má začleniť do ponuky práve tento rok, pričom to, ako bude vyzerať, si už vieme dobre predstaviť vďaka minuloročnému konceptu.

 

Najočakávanejšie automobily roka 2018. Nové trendy naznačujú, že sa máme na čo tešiť

 

Kia

Po novej i30-ke je na rade Kia, ktorá má predstaviť svoj kórejský derivát, teda model c’eed vyrábaný pri Žiline. Ten má prísť s atraktívnejším a dynamickejším dizajnom, a to či už ako hatchback alebo kombík. V roku 2018 následne pravdepodobne dôjde aj na modernizáciu veľkého Sorenta, facelift by ale nemal obísť ani v našich končinách mimoriadne obľúbený model Sportage.

 

Najočakávanejšie automobily roka 2018. Nové trendy naznačujú, že sa máme na čo tešiť

 

Land Rover

V zmysle rozsiahlej modernizácie sa v úvode roka na trhu objavil faceliftovaný Range Rover Sport i vrcholný Range Rover, a to dokonca vôbec po prvýkrat aj ako hybridné verzie. Čoraz viac sa však šepká o návrate menom Defender, ktorý by údajne mal prísť vo svojej novodobej podobe už tento rok, doposiaľ sa však žiadne testované exempláre zachytiť nepodarilo. Nechajme sa teda prekvapiť.

 

Najočakávanejšie automobily roka 2018. Nové trendy naznačujú, že sa máme na čo tešiť

Mazda

Japonci pre európsky trh pripravujú modernizáciu svojej tradičnej dvojice, teda modelov 3 a 6. Väčší z nich sa už čoskoro objaví ako menší facelift s viacerými technickými inováciami, zatiaľ čo Mazda 3 príde vo svojej novej generácii.

 

 Najočakávanejšie automobily roka 2018. Nové trendy naznačujú, že sa máme na čo tešiť

 

Mercedes-Benz

Modelovú ofenzívu chystá aj Stuttgart, ktorý chystá zásadné novinky. Okrem nového CLS-ka príde 4-dverové AMG GT, ktorého názov stále nepoznáme. Vieme však, že sa koncepciou karosérie postaví bok po boku CLS-ka, na rozdiel od neho však nebude až tak hrať na elegantnú, ale športovú nôtu, čím si to namieri proti Panamere. Obrovská pozornosť sa upriamuje do novej generácie legendárneho G-čka.

 

Podstata, ako aj základný tvar exteriéru triedy G, sa však nezmení, po novom bude novinka podstatne luxusnejšia, komfortnejšia a podľa slov kompetentných vo všetkých smeroch aj lepšia ako doteraz. Novinku spoznáme už 15. januára. Samozrejme, zabúdať netreba ani na facelift dôležitej triedy C či spustenia výroby revolučného hyperšportu AMG Project One. V neposlednom rade je to čoskorý príchod novej triedy A, ktorá má posunúť latku v triede malých kompaktov a nastoliť nové technologické a dizajnové trendy nielen značky Mercedes-Benz.

 
Najočakávanejšie automobily roka 2018. Nové trendy naznačujú, že sa máme na čo tešiťNajočakávanejšie automobily roka 2018. Nové trendy naznačujú, že sa máme na čo tešiť

  

Peugeot

Jedným z najdôležitejších francúzskych modelov je nepochybne Peugeot 208, no a práve ten čaká tento rok medzigeneračná výmena. Bližšie informácie zatiaľ nepoznáme, určite sa však v duchu tradícií dočkáme opäť extravagantnejšieho dizajnu. Mimochodom, do úvahy pre rok 2018 pripadá aj nová 508-čka, do akej miery je to ale reálne nevieme.

Najočakávanejšie automobily roka 2018. Nové trendy naznačujú, že sa máme na čo tešiť

 

 

Škoda

Do Škody sa upriamuje pozornosť nielen skrz príval nových SUV, ale aj odchod Jozefa Kabaňa z postu hlavy dizajnérskeho tímu. Ten totiž vlani v rámci modernizácie Octavie vskutku kontroverzne rozdelil predné svetlá, no a keďže facelifty tento rok čakajú modely Fabia a Superb, a v oboch prípadoch pôjde ešte o výsledok práce rodeného Slováka, nemožno sa čudovať relatívne veľkému napätiu. Napokon, čoraz viac sa hovorí o ďalšom novom SUV na báze Fabie či vrcholnom modeli Karoq RS, týchto počinov sa však pravdepodobne tento rok ešte nedočkáme, naopak, model Kodiaq GT a RS príde na jeseň.

 

Najočakávanejšie automobily roka 2018. Nové trendy naznačujú, že sa máme na čo tešiť

 

Volkswagen

Po novom Arteone, Pole, T-Rocu a zväčšenom Tiguane s dodatkom Allspace sa najbližšie mesiace budú pre značku Volkswagen niesť v rovine novej, tretej generácie modelu Touareg. Jeho príchod je naplánovaný v prvej polovici roka, pričom najväčšie SUV-čko bude inšpirované konceptom X. Nie je tajomstvom, že novinka bude do veľkej miery zdieľať techniku s koncernovou Q7-čkou, na trhu bude aj 7-miestna verzia. Okrem toho sa môzmeme tešiť aj na príchod ďalšieho SUV, ktoré by malo niesť názov T-Cross. Zabúdať však netreba ani na tradičné modely, keďže v priebehu roka by sme sa mali dočkať i faceliftovaného Passata, ktorým chce VW zabojovať proti koncernovému Superbu.

 

Najočakávanejšie automobily roka 2018. Nové trendy naznačujú, že sa máme na čo tešiť

Volvo

Švédi po novom XC60 a XC40 upriamujú sily na novú S60-ku, ktorá by mala uzrieť svetlo sveta práve tento rok. Na scéne by sa mal v tesnom zástupe objaviť aj praktickejší derivát V60, presné termíny zatiaľ nepoznáme.

 
Najočakávanejšie automobily roka 2018. Nové trendy naznačujú, že sa máme na čo tešiť

 

Na záver by sa ešte patrilo spomenúť novinky ako Bentley Flying Spur, Jeep Wrangler, Opel Corsa, facelift Macanu od Porsche, nový Renault Megane RS, Rolls-Royce Culinnan, Seat Ateca Cupra či Toyota Supra. Máme sa na čo tešiť!

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 3 komentáre
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
3 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Juraj Medvedev9. január 2018, 0:22

nvm co sa to akým smerom poberaju tie automobilky, teda megaprevazna vacsina...... ich nove modely vyzeraju vsetky konzervativnejsie mensie, menej robustne... fakt nuda

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
censt13. január 2018, 20:23

kurzové sázky, velmi spolehlivé informace

http://vitosen.blogspot.cz/

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Pavel Verner13. január 2018, 16:20

Pokud Mazda zachová svůj benzínový atmosférický dvoulitr tak má můj nejhlubší respekt... :)

0 Odpovedať · Nahlásiť
Odoberaj REFRESHER videá