Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
18. augusta 2016, 16:55
Čas čítania 0:00
Tomáš Macho

Túžite po 80-palcovom prenosnom televízore? Nenápadný projektor od LG vám ju zostrojí kdekoľvek

TECH
Uložiť Uložené

Zoberte si svoje kino v krabičke kamkoľvek.

Keď padne reč na projekciu obrazu, pravdepodobne začnete hovoriť o vašich nie veľmi pozitívnych skúsenostiach. Väčšina z nich je totiž takmer neprenosná, kvalita obrazu sa nedá porovnať s fyzickým displejom a vo svojich cenových reláciách si už môžete rovno zaobstarať televízor. Do popredia sa však čoraz viac dostávajú prenosné projektory, pikoprojektory a ich ďalšie odnože. Na ich začiatku sa o dobre slúžiacich výrobkoch príliš hovoriť nedalo, avšak najnovší prírastok od LG sa ukazuje ako skvelá "prenosná telka". 

Túžite po 80-palcovom prenosnom televízore? Nenápadný projektor od LG vám ju zostrojí kdekoľvek
Zdroj: LG

PH450U, lepšia z dvojice noviniek, sa radí do kategórie projektorov s ultra krátkou projekčnou vzdialenosťou. V praxi ho teda stačí vzdialiť iba 33-centimetrov od projekčnej plochy, aby vytvoril uhlopriečku dychberúcich 80 palcov (203,2 centimetrov). Na tak veľký obraz síce ponúkne slabšie HD rozlíšenie - 1280 x 720, avšak treba brať do úvahy fakt, že stále ide iba o malú prenosnú krabičku, s ktorou si vytvoríte domáce kino pokojne aj uprostred lesa na plátne vášho stanu.

Jas 450 lumenov je v rámci prenosných projektorov nadštandard, hoci vymedzuje použitie PH450U viac-menej vo večerných a nočných hodinách. Počas denného svetla môžete mať problém s dostatočnou viditeľnosťou. Batéria je pripravená na 2,5 hodiny plynulého prehrávania, čo postačí aj na dlhší celovečerný film. Na trh príde prostredníctvom Best Buy už budúci mesiac s cenovkou 575€, cez iných predajcov sa k projektoru dostanete až v októbri. 

Túžite po 80-palcovom prenosnom televízore? Nenápadný projektor od LG vám ju zostrojí kdekoľvek
Zdroj: LG
Domov
Zdieľať
Diskusia