Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
8. apríla 2015, 19:18
Čas čítania 0:00
Samuel Majdek Richard Končol Tomáš Macho

Iný kraj, iný mrav #2. Odpovede na tú istú otázku hľadáme naprieč Slovenskom i Českom

REFRESHER BRATISLAVA
Uložiť Uložené

Ako sa s našimi dnešnými otázkami vysporiadali mladí ľudia zo Slovenska a Česka?

Nedávno ti Refresher priniesol nový seriál s názvom Iný kraj, iný mrav, v ktorom hľadáme odpovede na tú istú otázku naprieč mestami Slovenska a Česka. V prvej časti sme zastavili a vyspovedali mladých ľudí v uliciach Prahy, Bratislavy, Lučenca, Košíc a Michaloviec. Ak chces vedieť, kto na naše otázky odpovedal dnes a ako sa s nimi vysporiadal, čítaj ďalej.

Dnes na naše otázky odpovedali:

Iný kraj, iný mrav #2. Odpovede na tú istú otázku hľadáme naprieč Slovenskom i Českom


1. Predstav si, že by si v tvojom meste organizoval hudobný festival a mohol by si pozvať hocikoho zo CZ/SK scény. Aký intepret by podľa teba prilákal najviac ľudí?

Michal (20, Bratislava): Pozval by som určite Kontrafakt, Nohavicu, ďalej Riša Mullera a DJku Plačkovú.

Sabína (16, Nitra): Jednoznačne Kontrafakt.

Vlado (22, Košice): Určite by som nad tým premýšľal dlho, pretože 100 ľudí = 100 chutí a každý má rád to svoje. Ak už mám vybrať niečo, tak by som šiel asi do klasiky, ktorá vypredáva kluby. Čiže pre mňa osobne topka CZ/SK scény Kontrafakt.

Vojtěch (26, Praha): Napadne mě v první řadě určitě Rytmus, ten má v Čechách hodně fanoušků a i já bych ho rád znovu viděl, nejlépe s celým KF. Hodně fanoušků by přišlo určitě i na Ektora. Jiné žánry tolik nesleduji ale lidi hodně chodí na starý harcovníky typu Kabát nebo Lucie.

2. Čo by si v tvojom meste ukázal návšteve zo zahraničia, ktorá prvýkrát prišla na Slovensko/do Česka?

Michal (20, Bratislava): Ukázal by som Trafo, Tisícku, potom by som ich zobral na hrad a ukázal by som im Staré mesto. Ďalej by som ich zobral najesť sa do Slovak Pubu, nech sa najedia dobrého slovenského jedla a keby bolo leto,  zobral by som ich na Zlaté Piesky na Wake. A samozrejme Eurovea nesmie chýbať.

Sabína (16, Nitra): V prvom rade by som ich zobrala prejsť sa po pešej zóne, odtiaľ do parku, na Nitriansky hrad, prípadne vrch Zobor, z ktorého je pekný výhľad na celé mesto. Večer by asi bodovala Mostná ulica, na tú by tak ľahko nezabudli. Z podnikov asi hotel Mikado a fastfood Hami Papi.

Vlado (22, Košice): Určite Dóm sv. Alžbety, taká naša košická pýcha, potom k nášmu erbu, keďže je mega, pochádza z roku 1369 a má aj dlhú históriu. Navštívil by som aj Kasárne - Kulturpark, špeciálne časť Steel Park a ukázal kopu zaujímavých exponátov. Na poslednom mieste by bol Luník 9, lebo ten poznajú ľudia ešte aj v zahraničí.

Vojtěch (26, Praha): Tak klasicky Staré město, Malou Stranu, nejlépe někam sednout k řece a koukat na Hrad. Taky třeba Petřín teď zjara. 

 

3. Predstav si, že by si dostal 300 eur s tým, že ich musíš vo svojom meste za jeden deň rozumne a zábavne minúť. Čo by si urobil?

Michal (20, Bratislava): Možno by padla jedna jednica a potom by som si kúpil farebný papier a išiel si s kamarátmi púšťať lodičky na Dunaj (smiech).

Sabína (16, Nitra): Istú čiastku by som samozrejme minula na oblečenie, hoci v Nitre je len pár dobrých obchodov. Ďalej by to boli veci do fitka, zábava s kamarátmi v meste. Neznamená to ale, že by som všetko minula naraz. Nechcem míňať peniaze na nepotrebné zbytočnosti, ktoré nevyužijem.

Vlado (22, Košice): Navštívil by som obchod KERE Spojka a investoval by som do outfitu (smiech). Navštívil by som aj Košický zlatý poklad, pokochal sa a zakončil by som to nejakým večerným chillom s dobrými ľuďmi.

Vojtěch (26, Praha): Záleží dost na tom, co by se zrovna ve městě dělo. Obecně je moje představa dne dát si někde výborný oběd, kávu, pak si půjčit loď a jet po Vltavě. Večeře, a pak zůstat v baru v centru a zbytek propít a jít někam tancovat. Pokud by byl nějaký festival, jako bývají třeba slavnosti vína nebo piva, nebo gurmánský festival, tak tam by se dalo za ty peníze dobře pobavit.

4. Aký druh alkoholu najviac preferujú ľudia v tvojom okolí?

Michal (20, Bratislava): Vodku, whisky a víno. 

Sabína (16, Nitra): Kapitána, prípadne low-budget Božkov.

Vlado (22, Košice): Je to vo väčšine prípadov podľa chuti, ale myslím, že rumu a pivu - božskému nápoju, keďže som hutník, tak pre nás to nie je pivo (smiech), by nepohŕdol nik a ak áno, tak zvolíme alternatívu - vodku. 

Vojtěch (26, Praha): V baru většina pije pivo nebo víno. Pokud je party u někoho na bytě, potom rum s colou. 

5. Aká je pre teba maximálna prijateľná vzdialenosť, ktorú by si prešiel pešo?

Michal (20, Bratislava): Rád sa prechádzam. Chodíme pri Dunaji alebo do Horského parku. Čiže, kým by mi nohy neodpadli.

Sabína (16, Nitra): Nechodím veľmi pešo, no také tri-štyri kilometre by mi nerobili problém.

Vlado (22, Košice): Vzdialenosť nie je problém, keď na oblohe svieti oskar. Nasadíš si okuliare a cesta sa môže začať. Základ je pekné počasie.
Vojtěch (26, Praha): Tak nejvíc 3 km, ale to bych musel mít čas muselo by být hezky na procházku.

Anketa:
Koho odpovede sa ti páčili najviac?
Michal (Bratislava)
Sabína (Nitra)
Vlado (Košice)
Vojtěch (Praha)
Michal (Bratislava)
24 %
504 Hlasov
Sabína (Nitra)
21 %
429 Hlasov
Vlado (Košice)
39 %
797 Hlasov
Vojtěch (Praha)
16 %
329 Hlasov
Domov
Zdieľať
Diskusia