hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Technologické novinky a celého operátora v appke ti prináša Radosť.Tvoj digitálny operátor.Viac o radosti
Tech - Mobily
22
adel
9. október 2014, 18:15
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Je väčší iPhone lepší iPhone? (Recenzia)

...stále vybitý iPhone 6.

adel
9. október 2014, 18:15
Je väčší iPhone lepší iPhone? (Recenzia)
Skúšaj Radosť týždeň zadarmo a bez obmedzeníStiahni si appku
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
22
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Think different. Motto údajne najhodnotnejšej spoločnosti na svete je niečo, čo sprevádzalo duch tejto firmy a najmä Steva Jobsa po desaťročia. Po jeho odchode z firmy v roku 1985 sa Apple vydalo na dráhu prispôsobovaniu sa trhu, čo ju dostalo takmer do bankrotu, až kým sa Jobs nevrátil späť. Steve je však, ako isto viete, preč už nadobro a tak sú na ťahu jeho náhradníci. Tim Cook ako stelesnenie jeho marketingového ducha, zatiaľ čo Jony Ive toho dizajnérského. Dokázali to však aj s iPhonom 6 a iPhonom 6 Plus? Nuž, firma PCexpres, ktorá vám iPhone opraví na počkanie, alebo vám rovno predá aj 6tku, nám poskytla na testovanie prvý menovaný model iPhone 6 a tak sme si ho za týždeň stihli vyskúšať. Poďme teda po poriadku.

 

Je väčší iPhone lepší iPhone? (Recenzia)

 

Dizajn a balenie
Predtým, než prejdeme k samotnému telefónu, tak si všimnime packaging, čiže balenie v akom tento telefón dostaneme. Zážitok z nakupovania bol totiž pre Apple vždy veľmi dôležitý a tak na to dávali dôraz, či už pri Apple Store (ktorý u nás bohužiaľ stále nie je), alebo pri samotnom balení svojich produktov. Ako prvé a asi aj jediné trocha prekvapí fakt, že páni z Cupertina sa rozhodli tentokrát nedávať na krabicu obrázok, ale iba bielu siluetu telefónu. Okrem toho dostávame všetko rovnaké. Vyťahovaciu krabicu, pri ktorej treba dávať naozaj pozor, aby ste nedopadli ako nadšený fanúšik z Austrálie a zbytok je rovnaký tak ako vždy. Jeden pár earbuds, adaptér a usb lightning kábel, plus inštrukcie a nástroj na vyťahovanie slotu pre sim kartu. 

 

Prejdime teda k samotnému telefónu. Už na prvý pohľad je iPhone 6 oproti ostatným telefónom od Applu iný. Nemyslím tým teraz nutne veľkosť telefónu ako takú, než samotný dizajn. Ten si požičiava vo veľkom z iPadu Air, ktorý stavil na oblé tvary. Jeden by povedal, že sú ostre hrany elegantnejšie, čo môže byť pravda, avšak ako sa už ukázalo, oblý iPad sa drží podstatne lepšie a prirodzenejšie, ako ten s ostrými hranami (čo bol prípad jednotky), čiže dizajnérom nie je čo zazlievať. Obzvlášť, keď iPhone značne vyrástol, čo je vlastne kľúčový bod jeho dizajnu a zároveň kameň úrazu samotného telefónu (ak nejaký vôbec má). Ten, kto si pamätá na predstavovanie iPhonu 5 v roku 2012 určite vie, že bolo zväčšenie displeju o pol palca zdôvodnené tým, že je to najväčšia veľkosť telefónu, aká môže byť bez straty praktickosti. Bolo to z toho dôvodu, že priemerný palec ľudskej ruky dočiahne pri držaní jednou rukou na ľavý horný roh telefónu bez menších problémov. Pri predstavovaní iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus o praktickosti logicky ani zmienka. Mohli by sme polemizovať, prečo sa Apple rozhodol pre podobný krok v samostatnom článku, avšak teraz nám bude musieť postačiť predpoklad, že sa Cupertino snaží výraznejšie expandovať na ázijský trh, kde sú phablety veľmi populárne.

 

S veľkým displejom prichádza takisto aj presun switch tlačítka presúvajúceho sa zhora na pravý bok, čo je logické vzhľadom na už spomínanú nedosiahnutelnosť jednou rukou. Zväčšenia sa okrem displeju takisto dočkali aj tlačítka ovládania hlasitosti, ktoré však z mojej skúsenosti divne vŕzgali, avšak mohla to byť iba náhodná kozmetická chyba. Ďalším bodom dizajnu je určite hrúbka telefónu. Ten prichádza v dosť odvážnej, 6.9 milimetrovej hrúbke, posúvajúc hranice ešte za iPhone 5S a vytvárajúc tak najtenší telefón od Applu. Ako výsledok však dostávame menšie dizajnové fiasko, keďže sa fotoaparát do telefónu akosi “nezmestil”, čiže vytŕča. Tým pádom sa dostávame do situácie, kedy telefón nikdy na rovnom povrchu úplne neleží a v prípade pádu si to dosť dobre môže odniesť práve fotoaparát, ktorého zafírové sklo dostane poriadnu dávku testovania mimo toho, že je to dosť nevkusné, čo už je ale vec vkusu jednotlivca.

 

Posledným dizajnovým prvkom sú dve plastové pásiky na zadnej strane telefónu. Tie vyzerajú naozaj neštastne, kaziac dojem jednoliatosti, avšak treba to brať s rezervou vzhľadom na to, že predchádzajú situácii spred štyroch rokov, kedy sa museli rozdávať zadarmo bumper kryty vzhľadom na to, že kov nie je ideálny materiál pre telefónny signál. V tomto prípade dostáva funkčnosť prednosť pred dizajnom.

 

Displej

Kvalitné obrazovky sú niečo, čo bývalo vždy jednou z kľúčových vlastností iPhonov a spolu s fotoaparátom a softwareom je to rozhodne faktor stavajúci Apple pred konkurenciu. Podarilo sa to aj pri radikálnej zmene veľkosti displeja? Skôr nie, ako áno. V prípade iPhonu 5 sme sa pozerali na rozlíšenie 1136 x 640, zatiaľ čo dnes máme k dispozícii 1334 x 750. Výsledne tak obrazovka iPhonu 6 vyzerá rovnako dobre, ako tá z 5S. Nepoviem lepšie, vzhľadom na to, že intenzitu pixelov máme rovnakú, keďže zväčšenie rozlíšenia bolo v tomto prípade priamo úmerné zväčšeniu displeja. Revolúcia sa teda definitívne nekoná, obzvlášť keď zoberieme do úvahy fakt, že sa stále pozeráme na displej, ktorý nie je v roku 2014 Full HD. Avšak treba stále dbať na to, že je iPhone bez ohľadu na itenzitu pixelov stále jedným z najkrajších na trhu, čo už x-krát potvrdili recenzenti, ako aj profesionálni fotografi vyžadujúci od displeja len to najlepšie.

 

A samotná veľkosť displeja? Tú už sme riešili pri dizajne a tak sa tu skúsime orientovať iba na samotný pôžitok z jeho používania. Keď si odmyslíme fakt, že sa priemernému človeku bude iPhone 6 vďaka svojej veľkosti používať v jednej ruke veľmi obtiažne, tak sa jedná určite o zaujímavý posun. Obrazovka má tentokrát zväčšený grid obsahujúci 6 radov aplikácií, poskytujúc viac možností rovnako, ako prezeranie webu. To je asi najkľúčovejšia výhoda väčšieho displeja, ktorý poskytuje väčšiu manévrovatelnosť, či už je to pri objednávaní si lístkov do kina, čítaní novín (ehm, Refreshera), alebo vypisovaním formulárov v eshopoch. Škoda len, že v čase nášho testovania neboli ešte žiadne aplikácie optimalizované, iba upscalenuté. To vyúsťovalo do podstatne škaredšieho zážitku, čo je však niečo, za čo sa na Apple hnevať nemôžeme. Posledná praktická vec väčšieho displeja bude pravdepodobne prezeranie videí. To je tu logicky podstante komfortnejšie, avšak osobne nepatrím k ľudom, čo si radi kazia oči sledovaním videa dlhšieho ako 5 minút na telefóne. 

 

Je väčší iPhone lepší iPhone? (Recenzia)

Fotoaparát
Tu môžme sledovať od Applu naozaj odvážny krok, keďže sa rozhodli ostať pri 8 megapixeloch. V dnešnej dobe, kedy sa Samsung, Nokia, Sony a spol. predbiehajú v dvojciferných číslach sa Apple stále drží svojho a namiesto počtu megapixelov rieši ostatné funkcie, čo ho stavia často do polohy, kedy sú fotky z iPhonu krajšie, ako tie zo Samsungu, aj keď má konkurenčný telefón 13 megapixelov. Či je to tak aj v prípade iPhonu 6 sme nezistili, keďže sme chudobná redakcia na to, aby sme mali k dispozícii porovnateľné telefóny od konkurencie a tak nám zostáva porovnávať so staršími iPhonmi. 

Nuž, máme rovnaký počet megapixelov a rovnakú optiku. Tá je však stále rovnako špičková, podobne ako aj dual tone blesk. Čo sa mení, je však pridanie funkcie autofocus pixels, ktorá funguje presne tak, ako má. Vďaka nej nám iPhone 6 doručuje podstatne ostrejšie a tak vo výsledku aj krajšie fotografie. Situácia, ktorú majitelia iPhonov doteraz veľmi dobre poznali, kedy sa muselo neustale klikať na obrazovku kvôli ostreniu, sa už opakovať nebude. A krajšie fotky nie sú jedinou výhodou tejto skvelej funkcie, keďže okrem lepšieho zaostrenia sa dočkáme aj rýchlejšieho zaostrenia, umožnujúc tak rýchlejšie zachytiť momenty z nášho života. 

V prípade fotoaparátu sa revolúcia teda naozaj nekoná, aj keď sme sa dočkali podstatného zlepšenia. Čo je však ozajstným krokom vpred je natáčanie videa. To doručuje naozaj skvelé výsledky pre všetkých milovníkov točenia, viditelné najmä pri natáčaní športových výkonov, alebo napríklad plného klubu, kedy rýchle pohyby nie sú rozmazané vďaka 60 snímkom za sekundu, čo je neuveriteľný skok oproti 30 fps z iPhonu 5S. Rovnaký skok dostávame pri možnosti slow motion videa z 120 fps na 240. 

Rýchlosť
Čip A7 strieda A8. Posunul sa ďalej? Logicky áno, rýchlosť je niečo, čo sa bude samozrejme iba zvyšovať, avšak taký skok, na aký sme si zvykli z posledných dvoch rokov, sa nekoná. Je to ale opäť logické, prechod z 32 bitov na 64 nejaké vylepšenia nenahradia a tak nám zostáva pozerať sa iba na naše skúsenosti pri používaní.

 

Aplikácie bežia jednoducho nádherne. Otvárajú sa okamžite, nesekajú takmer nikdy, aj keď sme na telefóne nechali možno tak jedno giga miesta (áno, aj to s tým má niečo spoločné) a fungujú skvele, aj keď ich je otvorených viac ako 10. Ťažko však súdiť rýchlosť telefónu teraz vzhľadom na to, že sme sa ešte nedočkali optimalizácie aktualizácii, takže sa budeme museť zmieriť s verdiktom, že je iPhone 6 naozaj rýchlejší, avšak nie radikálne. 

 

Je väčší iPhone lepší iPhone? (Recenzia)

iOS8
iOS. Dôvod, prečo iPhony so slabšou konfiguráciou ako konkurencia takmer vždy fungujú lepšie. Eso v rukáve firmy, ktorá si šije svoj software na mieru a neoddeľuje ho od hardwaru. Nepoužíva Android a už vôbec nepoužíva Android s debilnými nadstavbami (zdravíme Samsung a HTC), ktoré ho spomalujú ešte viac, ako je. Už roky bol iOS pre mnohých uživateľov primárnym dôvodom na kúpu iPhonu a nemení sa to ani teraz. Ale rovnako ako v prípade procesoru nedostávame ani tú očakávanú a výraznú zmenu. Obzvlášť po minuloročnom radikálnom redizajne na obraz Johnyho Ivea, ktorý však plne kvitujeme, aj s nekonečnými meme parodujucími Johnyho pastelové videnie.

 

Aby sme však spomenuli nejaké novinky - funkcia reachability. Tá sa aktivuje, keď dva krát ťuknete (nestlačíte) home button. To má za následok "prinesenie" hornej časti obrazovky na tú dolnú. Evidentne ide o funkciu, ktorá slúži na to, aby ste dočiahli na horné aplikácie, no v konečnom dôsledku ide o  novinku, ktorá možno až komicky podčiarkuje fakt, že jednou rukou proste tento telefón ovládať nedokážete.

 

Ďalej tu máme pridanie registra posledných hovorov do multitaskingového menu aktivovanom ako doteraz pri dvojitom stlačení home button, čo je ceľkom šikovné. Vylepšení sa dočkali takisto notifikácie dobiehajúc pomaly, ale isto konkurenciu od Androidu, obzvlášť pri widgetoch. Čo sa týka bugov, tak padanie aplikácii z iOS7 bolo pravdepodobne nadobro dostránené, avšak drobnosti sa nájdu vždy, dúfajme teda, že budú odstránené následnou aktualizáciou. Výnimky môžu nastať, ak používate staršie modely ako 4S, avšak na nich sa v recenzii o šestke nebudeme pochopiteľne sústreďovať. 

Výrazneho vylepšenia sa dočkala klávesnica. Tá je v prípade iPhonu 6 pohodlnejšia na písanie vďaka väčšiemu displeju, umožnujúc najmä jedincom s hrubšími prstami komfortnejšie písanie bez neustálych chýb. Takisto sme privítali aj možnosť sťahovat si vlastné klávesnice, čo je síce proti uzavretej filozofii Applu, avšak výber snáď nikomu neuškodí, ak bude ponuka dostatočne kontrolovaná. Čo je pri AppStore samozrejmosťou. 

Health App. Tá je samostatnou kapitolou a symbolom toho, že si Apple uvedomuje súčasné lifestylové trendy. Ľudia chcú mať informácie o svojej kondícii a zdraví priamo vo svojich telefónoch a chcú byť schopní sledovať progres, prípadne zhoršenie svojho zdravotného stavu. Bohužiaľ, aplikácia je momentálne značne nevyužiteľná, keďže jej funkcie sa obmedzili v podstate na jednoduché veci ako krokomer a pod. Rozhodne sa však jedná o zaujímavú záležitosť a krok vpred, avšak netreba ju precenovať. Ide totiž najmä o spôsob konzervovania rôznych dát, než o samotnú aplikáciu, ktorá ich zistí, čo je však pochopiteľné, vzhľadom na to, že telefón vám bez externých senzorov ťažko zmeria krvný tlak.

Batéria
Neverending story. Ak čakáte, že sa Apple poučil, tak vás rovno sklamem. Jediné, čo sa tento rok Applu podarilo s baterkou spraviť, je udržať ju na rovnakej úrovni. Pri porovnávaní s iPhonom 5, ktorý má ešte k tomu na konte takmer 2 roky intenzívného používania, sme dosiahli zhruba rovnaké výsledky. Keď to zhrnieme, iPhone 6 vám vydrží pri intenzívnom používaní ledva deň. Slabé, ak vôbec nejaké zlepšenie, môžeme podľa nášho skromného názoru prisudzovať faktu, že sme sa dočkali telefónu s výrazne väčším displejom. Jeden by namietal, že to znamená aj väčšie telo a tým pádom aj viac priestoru pre baterku, avšak nebol by to Apple, aby sa nepredbiehal v tom, aký tenký bude jeho telefón.

 

Ak chcete vedieť náš názor, tak by sme kludne obetovali tých pár milimetrov na to, aby sme sa dočkali decentnej výdrže telefónu. Alebo sa nebodaj nájde niekto, komu pripadal iPhone 5S príliš hrubý? Batéria je tak pre nás asi najväčším mínusom a sklamaním, keďže sme sa ani tentokrát nedočkali výrazného, alebo aspoň akéhokoľvek zlepšenia. Predsa len, keď vám nový telefón hlási 2 percentá o druhej ráno, s tým, že na ňom fungujete itenzívne od obeda do večera, tak príde menšie sklamanie. Obzvlášť, keď je batéria niečo, na čo sa stažovali užívatelia iPhonov už roky. Stále si tak môžeme pospevovať stále vybitý iPhone 6.

 

Je väčší iPhone lepší iPhone? (Recenzia)

Verdikt
Ako teda hodnotíme najočakávanejší elektronický produkt tohto roka? V podstate je iPhone 6 stále dobrý telefón. Doručuje rýchle používanie (aj keď hodnotiť sa bude dať až s optimalizáciou aplikácii), robí ešte krajšie fotky, ktoré už aj tak boli nádherné, natáča fantastické video, má extrémne rýchlu Wi-Fi, využíva LTE naplno (v rámci slovenských noriem). Takisto má nádejné funkcie ako Apple Pay, ktoré sme však nemali možnosť otestovať, rovnako ako Health App, čakajúcu na svoj čas. Na druhej strane však podľa mňa doručuje veľmi nudný dizajn snažiaci sa podobať na konkurenciu a vniknúť na ázijský trh, čo bolo krásne vidno na prezentácii, ktorá bola vďaka čínskemu komentáru nepozerateľná (okrem toho, že bola doslova nepozerateľná, že). Apple tak núka uživateľom spokojným s 4-palcovým displejom výraznú zmenu prekračujúc hranicu pohodlnosti, v ktorej môžete naplno používať váš telefón s jednou rukou. Keby radšej ponúkli iPhone 6 vo veľkosti 5S a Plusko poskytli vo veľkosti skutočnej 6 namiesto nezmyslu, akým su všetky phablety, tak by si určite nerozhnevali svoju fanbase. Veľká časť z nej totiž vlastnila jeden z Apple produktov pre ich motto, ktoré spomínam hore: think different. V tomto prípade sa podarilo rozmýšlať nie inak, ale rovnako ako konkurencia, čo sa Applu finančne oplatilo. Či je to, že má iPhone 6 väčší displej aj dôkazom toho, že ide o lepší telefón? Ako niekto, kto preferuje praktické používanie telefónu pred pozeraním celovečerných filmov na mobile poviem, že nie. Obzvlášť, keď zoberiem do úvahy, že väčší displej a tenšie telo postavilo na vedlajšiu kolaj tak očakávané zlepšenie batérie, čo bola snáď jediná veľká chyba telefónov dizajnovaných v Kalifornii. 

Ak vám teda vyhovuje veľkosť displeja a samsungoidný dizajn, tak smelo po novom iPhone skočte. Dostanete telefón vašich snov. Ak vám zmena dizajnu prekáža tak, ako nám, tak ostatne nemáte na výber, než len dúfať, že nám o rok Apple prinesie konfiguráciu aj pre milovníkov staršej generácie jedného z najlepších, ak nie najlepšieho smartphonu na trhu.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Dátuj a volaj za 20 € do nekonečnostiAktivuj si SIMku Radosti
Ohodnoť článok
0
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.