Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
19. februára 2024, 16:30
Čas čítania 9:01
Lucie Kotvalová

Juraj a Martina majú otvorené manželstvo: Nemonogamia je v úprimnom vzťahu zábava. Vyvoláva väčšiu romantiku a zvyšuje libido

Juraj a Martina majú otvorené manželstvo: Nemonogamia je v úprimnom vzťahu zábava. Vyvoláva väčšiu romantiku a zvyšuje libido
REFRESHER O VZŤAHOCH A LÁSKE VZŤAHY
Uložiť Uložené
Citlivý obsah
Článok môže obsahovať:
  • produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
  • sex, nahotu a iný NSFW obsah
  • násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
mám nad 18 rokov (zobraziť obsah)
späť na hlavnú stránkuSpäť

Sú svoji, no dovolia si sex s ďalšími ľuďmi. S „otvoreným“ manželským párom sme sa rozprávali o tom, prečo im nevyhovovala monogamia a ako ostatní ľudia zmenili ich vzťah.

Tento rok to bude 13 rokov, čo sú spolu. A štyri roky z toho majú Martina Halas Vacková (36) a Juraj Halas (33) otvorené manželstvo. Inými slovami: môžu spávať s ďalšími ľuďmi. 

„Je úplne bežné, že aj keď máme monogamný vzťah, pripadajú nám hot aj iní ľudia. Alebo že máme na niekoho crush – ktorý možno nerealizujeme, ale prežijeme ho. Hovorila som si preto, či od seba vo vzťahu nechceme veľa. Či by život nemal byť trochu jednoduchší,“ opisuje Martina, čo ju k myšlienkam o nemonogamii viedlo.  

A ako by sa dal ich vzťah definovať dnes? Komunikácia, zábava, dôvera, flexibilita a zvýšené libido. „Keď mám interakciu s niekým iným, istým spôsobom ma to zenergizuje. Druhý deň sa cítim viac milovaný. Dáva mi to pocit, že mám vlastnú voľnosť, ale aj toho druhého človeka, ktorého som si vybral a môžem sa k nemu vracať,“ vysvetľuje Juraj.


Kto s návrhom otvoreného manželstva prišiel a aká bola prvotná reakcia druhej strany?

Martina: S návrhom som prišla ja. Dlho som počúvala podcast Savage Lovecast, kde tému otvorených vzťahov často riešia, a Juro ho neskôr začal počúvať tiež. Raz som za ním proste prišla – presne si to pamätám, práve sa sprchoval – a povedala som mu: „Myslím, že by sme mali mať otvorený vzťah.“ A Juro odpovedal: „OK.“ A to bolo celé.


Juraj: Mne ten podcast otvoril oči. Bavia sa tam o mnohých podobách vzťahov, o rôznych dynamikách – otvorený vzťah je iba špička ľadovca. Nezdalo sa mi to už potom ako niečo zvláštne, skôr mi to pripadalo logické.


Prečo logické? V čom vám monogamia nevyhovovala?

Martina: V predchádzajúcich vzťahoch som podvádzala – tak sme sa aj spoznali s Jurom. 


Juraj: Bol som jej milenec. (smiech)


Martina: Presne. (smiech) Keď som však začala chodiť s ním, myslela som si, že ho nikdy nebudem chcieť podvádzať. Že je to „tá“ láska. A skutočne som tú potrebu veľmi dlho nemala. Ale zhruba po siedmich rokoch som si (aj vďaka tomu podcastu) uvedomila, že moja potreba, pre ktorú som predtým podvádzala, nebola zlá. Predtým som sa často vracala k tomu, že je zlé chcieť niekoho ďalšieho. Neskôr mi došlo, že je to OK. Že je to prirodzené a dáva to zmysel. Vedela som však, že sa s Jurom nechcem rozchádzať. Lenže vidina toho, že budeme celý život monogamní, mi pripadala šialená a nepravdepodobná.

Vyskúšaj predplatné
za 2,99
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 154233 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Ako konkrétne vyzerá otvorený vzťah v praxi.
  • Čo to urobilo s ich manželstvom.
  • Ako riešia žiarlivosť.
  • Prečo je nemonogamia vo svojom jadre feministická a robí oboch šťastnejšími.
Domov
Zdieľať
Diskusia