Marvel by mal konečne zaplatiť skutočne talentovaných tvorcov
Marvel chcel nakrútiť serióznejší, dramatickejší seriál v špionážnom svete a v thrillerovom žánri. Urobili to však s klasickými scenáristickými barličkami ich doterajšej produkcie. Marvelovský štýl nelogických príbehov a priemerných scenárov je v tomto serióznejšom poňatí ešte výraznejší.
Celé to pôsobí veľmi amatérsky, prvoplánovo a nudne. Piata časť je napríklad len o tom, aby nastavila pôdu pre „veľkolepé finále“. Lenže v šesťdielnom seriáli sa nemôže stať, že predposledná časť slúži len ako dejovo vyprahnutá príprava.
Seriálu ubližujú aj dialógy, ktoré častokrát spoločne s celými scénami končia bez akéhokoľvek dejovej či emočnej katarzie a vyšumia do prázdna. Častokrát sme si povedali, že takto sa ľudia medzi sebou jednoducho nerozprávajú.
Secret Invasion má nezáživnú akciu, veľmi slabú réžiu a až vtipne nelogický a hlúpučký scenár. V seriáli je len niekoľko zaujímavých dialógov a ten najvýraznejší nakoniec tvorcovia potopili. Chýbajú mu emócie aj zaujímavejší záporáci.
Seriál zachraňujú akurát herci na čele s Oliviou Colman, ktorá je úžasná a kradne si pre seba všetky scény. Potešil aj Don Cheadle ako energickejší Rhodey a Ben Mendelsohn ako Talos.
Nick Fury v podaní Samuela L. Jacksona je len tieňom svojej filmovej postavy v každom aspekte a veľmi nás nebavil. Tvorcovia s jeho postavou neurobili takmer nič zaujímavé. Marvelovské seriály si doteraz nenašli pevnú pôdu pod nohami a sú skôr obrovským sklamaním než príbehovým obohatením tohto komiksového sveta. Marvel zarába miliardy, ale nie je ochotný zaplatiť talentovaných scenáristov a režisérov. Namiesto toho najímajú neskúsených tvorcov. Výsledkom sú štyri body z desiatich.
P. S. Prečo Fury nezavolal na pomoc Avengerov? Pretože je to pre neho osobné a nikto nedokáže ochrániť planétu tak ako on. Wau.
P. S. 2. Celá premisa seriálu padá v sekunde, keď si divák uvedomí, že Gravikovi stačilo uniesť Furyho (na čo mal milión možností) a získať jeho spomienky, aby sa dostal k DNA Avengerov.