Skladba FLW pochádza z deluxe verzie albumu Amonit.
„Tečie to zo mňa ako voda z Álp, rozprávam tie historky z podsvetia, nálada ako Pulp,“ rapuje Paulie Garand v novom klipe, ktorý vznikol až za veľkou mlákou. Český interpret sa totiž vydal do USA s partiou kamarátov, aby si okrem zážitkov priniesol aj street klip.
Ako raper prezradil pod videom, klip natáčal prevažne v Denveri, kde bol na návšteve u svojho kamaráta a hokejového brankára Colorada Avalanche Pavla Francouza. Zaujímavosťou je aj fakt, že po dlhšej dobe sa o postprodukciu postaral sám Paulie Garand, pričom sa v titulkoch nazval Quentin Harantino, čím vtipne odkazoval aj na samotný text tracku, v ktorom spomína Pupl Fiction. O Pauliem je pritom všeobecne známe, že je veľkým fanúšikom filmu.
Ako fun-fact je dôležité poznamenať, že skladba v sebe nesie dvojitý význam. Keď sa povie ‚flow‘, väčšina fanúšikov žánru sa bude domnievať, že hovorí o svojom prednese za mikrofónom. Paulie však vyzdvihol, že track nesie iniciály najvplyvnejšieho amerického architekta 20. storočia Franka Lloyda Wrighta. Pravdepodobne tým narážal na to, že aj vďaka rapu si dokázal svoj dnešný život postaviť ako „architekt“.
Splnený sen
Raper na svojom Instagrame prezradil, že vždy túžil po „americkom klipe“. „Nebol by som to ja, keby som si ho z poslednej cesty po Spojených štátoch nepriniesol. Vizuál je akýsi artový zhluk záberov, kde kombinujem formáty z telefónu, VHS a staršieho fotoaparátu,“ prezradil Paulie Garand na sociálnej sieti.
Poznamenal taktiež, že zážitky a nálada zachytená na tomto videu neslúžia len ako klip, ale aj ako skvelé spomienky. „FLW je skladba z deluxe verzie albumu Amonit a taktiež iniciály môjho najobľúbenejšie architekta menom Frank Lloyd Wright. Keď vezmeme do úvahy, že Pavel (krstné meno rapera – pozn. red.), tak to nejako všetko dáva zmysel,“ dodal Garand.
Album Amonit vyšiel ešte minulý rok a Paulie ho venoval pamiatke svojho starého otca. Ako umelec v tom čase prezradil v rozhovore pre Refresher, skladby písal počas ťažkého životného obdobia, keď okrem negatívnej nálady v spoločnosti spôsobenej pandémiou a vojnou v ňom rezonovala i strata veľmi blízkej osoby. „Nechcel som v sebe dusiť emócie, a tak som začal chodiť do štúdia s cieľom vypísať sa zo všetkého, čo ma trápilo,“ priblížil.