Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
16. júna 2022, 20:22
Čas čítania 1:01
Daniel Mikolášik

Ficova manželka a syn začali podnikať s nehnuteľnosťami: trojizbák v Bratislave predávajú za 620 000 €

NEWS BRATISLAVA NEHNUTEĽNOSTI ROBERT FICO SMER-SD SPRÁVY Z DOMOVA
Uložiť Uložené

Majiteľ je síce neznámy, no adresa bytu sa zhoduje s bydliskom „pravej ruky“ predsedu Smeru Ľuboša Blahu.

Svetlana Ficová, manželka trojnásobného premiéra a predsedu Smeru Roberta Fica, a jeho 28-ročný syn Michal po novom začínajú podnikať v oblasti nehnuteľností. Eseročku, svoju novú realitnú kanceláriu Modon so sídlom v Starom Meste, založili podľa Obchodného registra 11. februára. Obaja Ficovci figurujú vo firme ako spoločníci.

Po pár mesiacoch zverejnili aj internetovú stránku spoločne s prvým a zatiaľ jediným bytom, ktorý ponúkajú na predaj, upozornil portál Pluska. Ide síce o „trojizbák“, avšak s poriadne veľkou rozlohou – až 157 štvorcových metrov.

michal ficorobert ficosvetlana ficovámodon.sk
Zdroj: modon.sk

Okrem dvoch spální a jednej obývacej miestnosti sa v rozsiahlom apartmáne nachádzajú aj dve kúpeľne či terasa s „exkluzívnym výhľadom“. Ficovci tento byt predávajú za 620 000 eur. Kto je skutočným majiteľom bytu, zostáva otázne. Zaujímavou náhodou však je fakt, že adresa bytu sa zhoduje s bydliskom „pravej ruky“ predsedu Smeru Ľuboša Blahu, ktorého adresa je dostupná na portáli verejne.digital, zhromažďujúcom dáta slovenských verejných inštitúcií.

leškova 3 byt Bratislava
Zdroj: feel-home.sk

Obaja Ficovci však majú iné primárne povolanie. Svetlanu verejnosť pozná ako pedagogičku z Univerzity Komenského. Pred 6 rokmi si navyše prevzala dekrét profesorky v odbore občianske právo, v tom čase ešte od prezidenta Andreja Kisku. Michal Fico zas pracuje ako projektový manažér stratégie v Českých energetických závodoch (ČEZ).

Odporúčané
Fico mladší si našiel parádne bývanie v odhadovanej hodnote 450-tisíc. Zaplatil zaň hotovosťou, ktorú by nemal mať Fico mladší si našiel parádne bývanie v odhadovanej hodnote 450-tisíc. Zaplatil zaň hotovosťou, ktorú by nemal mať 28. januára 2022, 8:53

Fico mladší sa verejnosti mediálne opäť pripomenul len pred pár mesiacmi, keď sa dostal k prémiovému bývaniu. Byt na Drotárskej ulici v okolí Horského parku s pôdorysom približne 100 štvorcových metrov v odhadovanej hodnote 450-tisíc eur sa mu podarilo kúpiť dokonca bez hypotéky. Portál SME však v tom čase upozorňoval, že Michal Fico si takýto byt zo svojho platu a bez hypotéky dovoliť nemohol.

michal ficorobert ficosvetlana ficovámodon.sk
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer, modon.sk
Domov
Zdieľať
Diskusia