Od luxusných ruksakov Goyard cez cestovné tašky s monogramom Louis Vuitton až po hliníkové kufre z dielní značky RIMOWA. V dnešnom výbere si príde na svoje každý.
Cestovanie sa pre mnohých z nás stalo vášňou, ktorej sme sa v dôsledku pandémie koronavírusu museli na pomerne dlhý čas vzdať. Našťastie všetko nasvedčuje tomu, že už v lete sa aspoň čiastočne vrátime do klasického režimu a opäť budeme môcť spoznávať nové kúty našej planéty.
Ak pravidelne lietaš z väčších letísk, nasledujúci pocit určite dobre poznáš. Stojíš pri batožinovom kolotoči a sleduješ nekonečný sprievod čiernych cestovných tašiek, respektíve nudných kufrov, a pýtaš sa sám seba, ktorý je ten tvoj. Len málo situácií je totiž trápnejších ako utekať cez halu s cudzou batožinou. S dizajnérskymi kúskami ti obdobná trápnosť nehrozí.
Rozhodli sme sa preto vybrať 10 najzaujímavejších výrobcov high-endovej batožiny, pričom na svoje si prídu milovníci víkendových cestovných tašiek, väčších ruksakov, ale aj kvalitných kufrov rôznych veľkostí. Ich kúpu neoľutuješ a pri dobrom zaobchádzaní ti vydržia celý život.
Globe-Trotter
Úvod nášho dnešného výberu patrí britskej značke, ktorá vznikla ešte v roku 1897 a medzi jej verných klientov patrí napríklad aj kráľovská rodina vrátane kráľovnej Alžbety II. Spoločnosť Globe-Trotter je symbolom luxusnej batožiny, ktorú si ľudia kupujú na celý život a následne ju zdedia ich deti či vnúčatá.
Tieto ikonické hranaté kufre vyrábajú zamestnanci do dnešného dňa ručne a priamoúmerná tomu je aj ich cena, ktorá je na úrovni priemernej mesačnej mzdy. Vedenie spoločnosti Globe-Trotter pravidelne predstavuje okrem vlastných modelov aj spolupráce so zvučnými menami, spomedzi ktorých spomenieme francúzsky módny dom Berluti alebo britskú značku Paul Smith.
Samozrejmosťou sú prémiové materiály, spomínané remeselné spracovanie a jedinečný dizajn, vďaka ktorému budeš v letiskovej hale či lounge bare neprehliadnuteľný. Širokú ponuku produktov značky Globe-Trotter nájdeš na webe MR PORTER.
Moynat
Ešte o niečo bohatšiu históriu má parížska značka Moynat, ktorú v roku 1849 založila Pauline Moynat a stala sa vôbec prvou ženou v dovtedy výhradne mužskom segmente módy. Práve jej ženský dotyk vniesol do batožiny zmysel pre detail a pohľad na životný štýl.