Toto sú dizajnérske kusy batožiny, do ktorých sa oplatí investovať a vydržia ti celý život
Od luxusných ruksakov Goyard cez cestovné tašky s monogramom Louis Vuitton až po hliníkové kufre z dielní značky RIMOWA. V dnešnom výbere si príde na svoje každý.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.

Toto sú dizajnérske kusy batožiny, do ktorých sa oplatí investovať a vydržia ti celý život
Od luxusných ruksakov Goyard cez cestovné tašky s monogramom Louis Vuitton až po hliníkové kufre z dielní značky RIMOWA. V dnešnom výbere si príde na svoje každý.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.

Cestovanie sa pre mnohých z nás stalo vášňou, ktorej sme sa v dôsledku pandémie koronavírusu museli na pomerne dlhý čas vzdať. Našťastie všetko nasvedčuje tomu, že už v lete sa aspoň čiastočne vrátime do klasického režimu a opäť budeme môcť spoznávať nové kúty našej planéty.
Ak pravidelne lietaš z väčších letísk, nasledujúci pocit určite dobre poznáš. Stojíš pri batožinovom kolotoči a sleduješ nekonečný sprievod čiernych cestovných tašiek, respektíve nudných kufrov a pýtaš sa sám seba, ktorý je ten tvoj. Len málo situácií je totiž trápnejších, ako utekať cez halu s cudzou batožinou. S dizajnérskymi kúskami ti obdobná trápnosť nehrozí.
Rozhodli sme sa preto vybrať 10 najzaujímavejších výrobcov high-endovej batožiny, pričom na svoje si prídu milovníci víkendových cestovných tašiek, väčších ruksakov, ale aj kvalitných kufrov rôznych veľkostí. Ich kúpu neoľutuješ a pri dobrom zaobchádzaní ti vydržia celý život.
Globe-Trotter
Úvod nášho dnešného výberu patrí britskej značke, ktorá vznikla ešte v roku 1897 a medzi jej verných klientov patrí napríklad aj kráľovská rodina vrátane kráľovnej Alžbety II. Spoločnosť Globe-Trotter je symbolom luxusnej batožiny, ktorú si ľudia kupujú na celý život a následne ju zdedia ich deti či vnúčatá.
Tieto ikonické hranaté kufre vyrábajú zamestnanci do dnešného dňa ručne a priamoúmerná tomu je aj ich cena, ktorá je na úrovni priemernej mesačnej mzdy. Vedenie spoločnosti Globe-Trotter pravidelne predstavuje okrem vlastných modelov aj spolupráce so zvučnými menami, spomedzi ktorých spomenieme francúzsky módny dom Berluti alebo britskú značku Paul Smith.
Samozrejmosťou sú prémiové materiály, spomínané remeselné spracovanie a jedinečný dizajn, vďaka ktorému budeš v letiskovej hale či lounge bare neprehliadnuteľný. Širokú ponuku produktov značky Globe-Trotter nájdeš na webe MR PORTER.
Moynat
Ešte o niečo bohatšiu históriu má parížska značka Moynat, ktorú v roku 1849 založila Pauline Moynat a stala sa vôbec prvou ženou v dovtedy výhradne mužskom segmente módy. Práve jej ženský dotyk vniesol do batožiny zmysel pre detail a pohľad na životný štýl.
Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 3646 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.
VIAC O PREDPLATNOM
Pauline Moynat mala šťastie a stála pri výraznom rozmachu cestovania a moderných vynálezov, ktoré formovali súčasný Paríž, čo dokonale preniesla do jednotlivých kusov batožiny. Vďaka tomu si postupne získala pozornosť, respektíve obdiv aj širšej verejnosti, a značka Moynat sa zaradila medzi najvýznamnejších výrobcov nielen luxusných kufrov či cestovných tašiek, ale aj ďalších kožených doplnkov. Už v tom období verejnosti predstavili osobnú úpravu produktov vrátane iniciál otlačených do koženého tela.
V súčasnosti je francúzsky výrobca síce v tieni svojej konkurencie, ale rozhodne má čo ponúknuť. Medzi verných klientov značky Moynat dlhodobo patrí napríklad aj Pharrell Williams. Niekoľko zaujímavých produktov nájdeš napríklad v online obchode 24s, avšak kompletnú ponuku si vychutnáš stále len v kamenných predajniach značky.
Goyard
Približne v rovnakom období ako Moynat vznikala aj značka Goyard, ktorú už určite dobre poznáš z videoklipov domácich aj zahraničných interpretov. Ešte predtým však bola známa pod názvami House of Martin a Maison Morel po svojich zakladateľoch, ktorí tvorili jednotlivé kusy aj pre francúzsky kráľovský dvor.
Zlom nastal v roku 1845, keď Louis-Henri Morel zamestnal 17-ročného chlapca menom François Goyard, ktorý po ich úmrtí pozdvihol značku na úplne nový level a vo vedúcej pozícii vydržal dlhých 32 rokov. V rodinnom dedičstve neskôr pokračoval jeho syn Edmond a z nášho pohľadu ide o vizuálne najzaujímavejšieho výrobcu luxusnej batožiny a kufrov, ktorého produkty stále nájdeš výhradne v kamenných predajniach.
Medzi najvyhľadávanejšie produkty v súčasnosti síce patria najmä peňaženky a menšie doplnky, no ak nemáš hlboko do vrecka, odporúčame hlavne väčšie tašky a ruksaky s typickým vzorom a monogramom.
RIMOWA
RIMOWA je vôbec najmladšou značkou v dnešnom výbere, avšak popri svojej konkurencii v ničom nezaostáva. V roku 1937 ju v meste Kolín založil Richard Morszeck, pričom ikonický hliníkový kufor vznikol až neskôr – v 50. rokoch.
Pri jeho návrhu sa dizajnérsky tím značky spoločne so zakladateľom inšpiroval zlatým obdobím letectva a do hliníkového tela pridali drážky. Zároveň tým vzdali hold prvému celokovovému lietadlu na svete, ktoré bolo skonštruované, samozrejme, v Nemecku.
V súčasnosti patrí značka RIMOWA do portfólia módneho impéria LVMH, avšak aj naďalej vyrába svoje ikonické hliníkové kufre rôznych veľkostí. Základný model, s ktorým môžeš ísť aj na palubu lietadla, môže byť tvoj od približne 500 eur v odľahčenej verzii. Legendárny strieborný variant stojí v priemere o 300 eur viac.
Montblanc
V Nemecku ešte chvíľu pobudneme, a to vďaka značke s viac ako 110-ročnou históriou. Montblanc má síce sídlo v Hamburgu, avšak všetky kožené predmety vrátane cestovných tašiek a kufrov pochádzajú z talianskych remeselných dielní.
Vedenie spoločnosti Montblanc svoje produkty opisuje takto: „Od počiatočných fáz montáže jednotlivých dielov až po predstavenie žiarivého kúska sú naše výrobky dokonalým spoločníkom, ktorý bude sprevádzať vašu generáciu a aj tie budúce.“ S týmto tvrdením môžeme len súhlasiť a zároveň musíme dodať, že nadčasový vzhľad jednotlivých kusov si získa aj tých najnáročnejších klientov.
Ak by sme si mali vybrať len jeden produkt s logom značky Montblanc, určite by sme siahli po celočiernom variante cestovnej tašky Extreme 2.0 Duffle s cenovkou 1 180 eur. Krok vedľa však rozhodne neurobíš ani niektorým z ponúkaných kufrov.
Louis Vuitton
Existuje vôbec niekto, kto ešte nikdy nepočul o módnom dome Louis Vuitton? Táto legendárna značka vznikla ešte v roku 1837 a odvtedy si vybudovala renomé, o akom sníva každý začínajúci návrhár.
Ready-to-wear kolekcie v danom období neexistovali a mladý Louis Vuitton zásoboval parížsku smotánku ručne robenými úložnými krabicami či kuframi, na ktorých už v tom čase nechýbala hnedá šachovnica.
Vedenie francúzskeho módneho domu pokračovalo v odkaze svojho zakladateľa aj po jeho úmrtí a v priebehu 20. storočia sa značka Louis Vuitton stala najhodnotnejšou odevnou spoločnosťou. Ešte aj dnes patrí batožina s monogramom LV spoločne so ženskými kabelkami medzi najžiadanejšie kúsky a vo svojej zbierke ich majú takmer všetky filmové či hudobné hviezdy, ale aj športovci.
Naším favoritom sú najmä klasické cestovné tašky Keepall, ktorých cena sa pohybuje v závislosti od veľkosti a vyhotovenia od 1 500 do 2 500 eur. V prípade záujmu odporúčame navštíviť niektorú kamennú predajňu, napríklad vo Viedni.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.