Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. februára 2021 o 17:02
Čas čítania 1:05
Adam Novosad

Polícia vyškolila internetových hrdinov, ktorí odmietajú rešpektovať opatrenia. „Na základe akého zákona?“ chcú vedieť od hliadok

NEWS SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Policajný zbor sa stretáva s opakovaným nerešpektovaním epidemiologických opatrení.

V čase pandémie koronavírusu môže mať človek pocit, že sa každý Slovák stal odborníkom na právo. Najmä v čase zatvárania podnikov ako reštaurácie či bary časť obyvateľstva odmietala nariadenia rešpektovať alebo rovno vyhlasovala, že sú nulitné a nemajú oporu v zákone.

Polícia teraz zverejnila prehľadný status, ktorý venovala všetkým covidovým študentom práva. „Covidoví študenti práva si prídu na svoje: Prinášame paragrafové okienko k protipandemickým opatreniam,“ znie nadpis statusu policajného zboru. V ňom reaguje na dezinformačnú scénu, v ktorej podľa policajtov čoraz viac popularity získavajú internetoví hrdinovia vyhlasujúci, že pre nich opatrenia neplatia. 

 

COVIDOVÍ ŠTUDENTI PRÁVA SI PRÍDU NA SVOJE: PRINÁŠAME PARAGRAFOVÉ OKIENKO K PROTIPANDEMICKÝM OPATRENIAM Slovenskú...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Saturday, February 27, 2021

„Na základe akého zákona?“ pýtajú sa policajtov, odmietajú spolupracovať a žiadajú od hliadok výklad zákona, podľa ktorého môžu muži a ženy zákona obmedzovať pohyb v čase zákazu vychádzania či tieto priestupky pokutovať. „Poďme si teda pre milovníkov paragrafov ešte raz zopakovať, čo policajti kontrolujú a na základe akého zákona,“ píše sa v statuse.

Odporúčané
Analytik reaguje na uniknuté opatrenia: Samotestovanie doma môže byť nebezpečné, ľuďom dáme priepustku správať sa nezodpovedne Analytik reaguje na uniknuté opatrenia: Samotestovanie doma môže byť nebezpečné, ľuďom dáme priepustku správať sa nezodpovedne 27. februára 2021 o 14:30

Následne si každý pomyselný študent práva príde na svoje. Polícia najskôr rozoberá porušenie zákazu vychádzania, porušenie zákazu pohybu bez rúška, porušenie karantény (paragraf o izolácii pozitívnych osôb), ale aj paragraf o obmedzení prevádzok a hromadných podujatí či porušenie povinnosti registrácie pri vstupe na územie Slovenskej republiky.

Za porušenie zákazu vychádzania hrozí pokuta do 1 000 eur, rovnako ako za pohyb bez rúška a porušenie karantény. Tresty za otvorené prevádzky či organizovanie hromadných podujatí zvyčajne nekončia priamo finančnou pokutou od polície, ale postúpením priestupku na regionálny Úrad verejného zdravotníctva.

Domov
Zdieľať
Diskusia