25. decembra 2020, 22:31
Čas čítania 0:23
Viktor Kniš

Slovensko vyhralo v prvom zápase na Majstrovstvách sveta v hokeji do 20 rokov proti Švajčiarsku

ŠPORT HOKEJ SLOVENSKO

Slovenská reprezentácia do 20 rokov si odnáša prvé cenné víťazstvo a 3 body.

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov zvíťazila v prvom náročnom dueli proti Švajčiarsku tesne 1:0. Z otváracieho zápasu si tak výber trénera Róberta Petrovického odnáša veľmi cenné tri body.

Počas celého zápasu bolo Slovensko podstatne aktívnejším mužstvom, šance sme si vypracovali najmä v početných presilových hrách. V prvých dvoch tretinách sme síce gól nevideli, 6 minút pred koncom sa však presadil 18-ročný Roman Faith. Potom sa Slováci najmä bránili.

V úplnom závere zápasu ešte náš výber podržal fantastickým zákrokom gólman Simon Latkoczy.

Slovensko má jeden z najmladších výberov na šampionáte, zároveň náš tím čakajú v základnej časti ešte náročné zápasy s Nemeckom, Fínskom a Kanadou.