
Nosiči rakiev tancujúci na elektronickú hudbu sú najlepším meme roku 2020. Objavujú sa krátko pred „smrťou“
Ako stáročia zaužívaná tradícia z Ghany pobláznila internet v čase pandémie koronavírusu.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
V posledných mesiacoch sa na sociálnych sieťach šíri meme, ktorého základ tvoria nosiči rakvy z Afriky. Na prvý pohľad nevinné video poskakujúcich chlapíkov s rakvami na pleciach sa prvýkrát zjavilo na internete pred viac ako štyrmi rokmi, keď sa tento fenomén pochádzajúci z Ghany stal objektom záujmu niektorých spravodajských webov.
Najpopulárnejšie video nosičov rakiev však na internete publikovalo BBC News v roku 2017, a tak práve odtiaľ pochádzajú zábery, ktoré dnes pozná s charakteristickým hudobným podkladom celý svet. Tancujúci nosiči rakiev majú svoje jednoduché vysvetlenie.
Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 1635 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.
VIAC O PREDPLATNOM
V Ghane sa takýmto veselým spôsobom snažia poslať svojich zosnulých na cestu do posmrtného sveta v dobrej nálade namiesto plaču a smútku. Veria, že vďaka oslave života si zosnulí ponesú tie najveselšie spomienky aj na miesto, kam po smrti smerujú.
Špecifická tradícia má v tejto africkej krajine pôvod starý stovky rokov, a tak pohreby vyzerajú rovnako z generácie na generáciu.

Internet si však tradíciu vysvetlil po svojom. Namiesto pohrebných zvukov z Ghany sa hudbou v pozadí stala skladba Astronomia od interpretov Vicetone & Tony Igy, ktorú môžeme zaradiť medzi tanečnú a elektronickú hudbu. Vznikla síce už v roku 2010, ale na výbuch popularity si musela počkať dodnes, pretože jej gradácia najlepšie vyhovuje konceptu populárneho meme.
@khvicha_gogava ##fyp ###foryou ##follow ##global
♬ original sound - khvichagogava
Aj keď boli videá plné failov obľúbené dávno predtým, ako sa zjavili tancujúci nosiči rakiev, vďaka nim nabrali nový rozmer. V praxi každé meme vyzerá tak, že tesne pred koncom samotného failu sa scéna zmení a objavia sa nosiči tancujúci s rakvou, čo charakterizuje, že človek z videa svoju nehodu neprežil.
Kauzy (od Jozefa)
Posted by Zomri on Thursday, April 23, 2020
Prvýkrát sa takéto video objavilo na TikToku ešte 26. februára tohto roku a postupne naberalo na sile. V súčasnosti sa meme prebojovalo aj na slovenskú scénu, kde menšiu kompiláciu škandálov predchádzajúce vlády zverejnila aj stránka Zomri.
Obľúbenosť zaznamenalo najmä vďaka humoru spojenému s koronavírusom, a tancujúcich nosičov rakiev občas vo videách nahrádzajú tancujúci lekári.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.


