Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
30. októbra 2019, 17:12
Čas čítania 0:00
Tímea Krauszová

Takmer 40 medveďov na kukuričnom poli na Liptove: Poľovníci neverili vlastným očiam, takáto obrovská skupina je vraj raritou

NEWS VYSOKÉ TATRY
Uložiť Uložené

Hneď vytiahli kameru a skupinku viackrát prepočítali.

V blízkosti Liptovskej Kokavy našli poľovníci až 38 medveďov na jednom mieste, pochutnávali si na zvyškoch kukurice. O kurióznej udalosti informuje reportáž TV Markíza.

Neverili vlastným očiam

Skoro 40 medveďov a polovica z nich mláďatá? Dvojica poľovníkov prepočítavala medvedie „zasadnutie“ niekoľkokrát a nechceli veriť, že ich je tak veľa. Podľa nich je veľmi vzácne, aby sa medvede pohybovali vo veľkých skupinách. Vzhľadom na počet mláďať vyrátali, že prírastok v okolí je 100 %.

Odporúčané
Slovenskou divočinou: Boli sme v tajuplných pralesoch pátrať, ako pomôcť našej prírode. Stretli sme aj medveďa a jelene? Slovenskou divočinou: Boli sme v tajuplných pralesoch pátrať, ako pomôcť našej prírode. Stretli sme aj medveďa a jelene? 23. októbra 2019, 9:53

Chránený druh komplikuje lov diviakov

Poľovníci objavili skupinku počas lovu na diviakov, ktorých lovia kvôli africkému moru.  Čím ďalej, tým viac sa podľa nich medvede správajú ako krkavce a výstrel ich len privolá. Vzniká paradoxný súboj medzi človekom a zvieraťom – poľovník potrebuje medveďa predbehnúť a dostať sa k diviakovi, zároveň však na medveďa nesmie vystreliť.

Stále viac hlásení o medvedích návštevách znepokujujú poľovníkov aj ľudí z radnice obce Vysoké Tatry. Mohutné zviera je u nás chránený druh a preto najčastejšie podľa reportáže TV Markíza počuť jednu radu: kontajnery v obci treba zamykať. Poľovníci však vyjadrili obavu z toho, že medveďov je dnes viac než kedykoľvek predtým.

Domov
Zdieľať
Diskusia