E-cigarety podľa všetkého škodia menej než tie klasické s horiacim tabakom, fajčiarom však nemusí zostať žiadna alternatíva.
Amerika pokračuje v boji proti elektronickým cigaretám a toto negatívne nastavenie si začína vyberať prvé obete.
Portál Highsnobiety informuje, že po náraste počtu zdravotných ťažkostí vapujúcich pacientov a minimálne 8 potvrdených úmrtiach odstupuje Kevin Burns, šéf spoločnosti Juul s ročným obratom cez dve miliardy libier. Tá svojimi e-cigaretami zásobuje najmä USA, Kanadu, Rusko a východnú Áziu.
Predaj elektronických cigariet už zakázalo napríklad San Francisco či India a americký prezident Donald Trump chystá plošný zákaz predaja všetkých ochutených náplní.
Tie totiž podľa ministerstva zdravotníctva lákajú najmä mladistvých, ktorí by inak o fajčenie klasických cigariet zrejme vôbec nejavili záujem. Náplne s prímesou THC a iných kanabinoidov navyše podľa všetkého stoja priamo za väčšinou z posledných úmrtí, kvôli prítomnosti špecifických zlúčením vitamínu E.
Chaos a panika ale, samozrejme, dopadajú aj na výrobcov e-cigariet bez príchutí alebo tých s tradičným nikotínom, čo je presne prípad firmy Juul. Jej odstupujúci šéf navyše podľa CBS nefajčiarov dôsledne nabádal, aby si ich produkty nekupovali.
„Nevapujte. Nepoužívajte Juul. Nezačínajte užívať nikotín, ak už s nikotínom nemáte predchádzajúce skúsenosti. Nie ste naši cieľoví zákazníci,“ hovoril v televíznom štúdiu.
Highsnobiety tiež pripomína, že Jull nikdy nepredával vaporizéry s podozrivým vitamínom E. „Stále verím, že naša misia eliminovať (klasické) horľavé cigarety je životne dôležitá,“ povedal Kevin Burns svojom odstúpení.