Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
15. júla 2019, 11:33
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš Karin Filkaszova

„Stačí mi málo, aby som sa pripila.“ Zisťovali sme, koľko peňazí minuli Slováci na Pohode

„Stačí mi málo, aby som sa pripila.“ Zisťovali sme, koľko peňazí minuli Slováci na Pohode
Zdroj: Welin/REFRESHER
ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

Pivo, víno a jedlo sú položky, na ktoré mladí Slováci míňali najviac. Niektorí si vystačili s 30 €, iní si museli požičiavať.

Slováci si na Pohodu vyčlenili rozpočet 30 až 120 €, najčastejšie míňali na jedlo, pivo a víno Našli sa však aj takí, ktorí sa dokázali zabaviť bez alkoholu, prípadne sa vynašli po svojom.

Odporúčané
Ak vyjde počasie, na Pohode predáme skoro tonu bryndzových halušiek a zisk rátame v tisícoch eur, prezrádza majiteľ stánku Ak vyjde počasie, na Pohode predáme skoro tonu bryndzových halušiek a zisk rátame v tisícoch eur, prezrádza majiteľ stánku 14. júla 2019, 15:17

23. ročník najväčšieho hudobného festivalu na Slovensku je definitívne za nami. My sme už zisťovali, ako sa návštevníci Pohody 2019 pripravili na avizované búrky, tentokrát nás zaujímalo, s akým rozpočtom do areálu trenčianskeho letiska prišli. Pýtali sme sa aj na najväčšie položky, vo všeobecnosti však Slováci mali veľmi podobný prístup. 

Zaujímavosťou je, že aj napriek skvelej pripravenosti festivalu na bezhotovostné platby stavili naši respondenti na hotovosť a bankomatovú kartu využili skôr ako zálohu v prípade núdze. 

Odporúčané
Pohoda 2019 priniesla na trenčianske letisko to najlepšie z hudby a umenia. Takto má vyzerať festival (Fotoreport) Pohoda 2019 priniesla na trenčianske letisko to najlepšie z hudby a umenia. Takto má vyzerať festival (Fotoreport) 14. júla 2019, 21:16

Najväčší slovenský festival síce nepatrí medzi tie najdrahšie, na pomery bežných prevádzok mimo centra hlavného mesta sú však pravdepodobne trochu vyššie. Zároveň je treba myslieť na to, že Pohoda trvá tri dni, a tak je spotreba trochu vyššia a nie vždy je jednoduché odhadnúť ju.

Svoje o tom vie aj 19-ročná Viktória, ktorú sme oslovili ešte počas sobotného večera. Prišla som na Pohodu so 120 €. Najviac míňam za jedlo a pivo, približne rovnako za obe položky. Keďže som za prvé dva dni minula stovku, možno si ešte budem požičiavať,“ dodáva so smiechom.

Viktória, 19 rokov

Koľko minuli Slováci a Pohode a čo si kupovali najčastejšie?
Koľko minuli Slováci a Pohode a čo si kupovali najčastejšie? Zdroj: Karin Filkaszova/REFRESHER

Niektorí využili nazbierané skúsenosti z iných výletov a mysleli aj na to, že čím viac si toho donesú z domu, tým menej minú: „Od štvrtka do soboty večera som minula 30 €, pričom všetko na jedlo, ktoré mám radšej ako alkohol. Na lowcostovú spotrebu som zvyknutá z cestovania, takže čo sa dalo, som si doniesla z domu a najdrahšou položkou bola quesadilla za 6 alebo 7 €. Pôvodne som mala rozpočet až 100 €, mne však stačí málo na to, aby som sa pripila,“ prezrádza 20-ročná Denisa. 

Denisa, 23 rokov

Koľko minuli Slováci a Pohode a čo si kupovali najčastejšie?
Koľko minuli Slováci a Pohode a čo si kupovali najčastejšie? Zdroj: Karin Filkaszova/REFRESHER

Vyskúšaj predplatné
za 2,99
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 67319 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Prečo Jakub neminul na alkohol ani cent
  • S akým rozpočtom sa na Pohodu vybrala Daniela
  • Ako rozdelil svoje míňanie na pivo a jedlo Patrik
  • Ako dopadol Adrián s naivným rozpočtom 60 €
Domov
Zdieľať
Diskusia