Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 28. 1. 2020 meniny má Alfonz

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Móda - Starostlivosť o zovňajšok
0
Kristina Bečková
19. február 2018, 18:11
Čas čítania: 5:41

Charizmatická Slovenka, ktorá svojím mejkapom inšpiruje tisícky ľudí po svete. Zoznám sa s talentovanou Rady (Rozhovor)

Mejkap berie ako umenie a nebojí sa experimentovať.

Kristina Bečková
19. február 2018, 18:11
Čas čítania: 5:41
Charizmatická Slovenka, ktorá svojím mejkapom inšpiruje tisícky ľudí po svete. Zoznám sa s talentovanou Rady (Rozhovor)
Zdroj: instagram.com
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Snáď každá žena sa o seba rada stará a neraz sa stane, že si po tipy a triky skočíme aj na internet. Ten je momentálne zaplavený mejkap artistkami (a artistami), a preto je ťažké vyniknúť. Šikovnej Rady zo Slovenska sa to podarilo a vo svete beauty patrí medzi top. Na konte má spolupráce s rôznymi značkami, pozornosť viac než dvestotisíc ľudí na Instagrame a v neposlednom rade obrovský talent na mejkap.

 

Na jej profile nájdeš okrem návodov na prepracované líčenia, rôzne DIY návody, motivujúce posty a čo-to z jej osobného a cestovateľského života. Mladú beauty bloggerku, ktorú si obľúbili ľudia po celom svete sme vyspovedali a ak ťa zaujíma, ako sa dostala do tohto sveta a kto patrí medzi jej obľúbencov, čítaj ďalej.

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rady (@grwrady),

 

Ahoj, na začiatok nám v krátkosti povedz niečo o sebe. 

Čaute, volám sa Rady, mám 23 rokov a živím sa tvorbou mejkap videí na Instagrame. Inak žijem celkom obyčajne.

 

Už nejakú dobu žiješ v Anglicku. Čo ťa tam pritiahlo?

Do Londýna som prišla drieť v škole a spať v knižnici. Vždy ma lákalo štúdium v zahraničí, no v osemnástke po skončení gymnázia som na to nemala odvahu ani zdroje. A hoci ma následné štúdium v Nitre celkom bavilo, cítila som, že môj potenciál nie je plne rozvinutý. Počas posledného ročníka bakalára žurnalistiky som sa konečne rozhýbala a rozhodla sa, že je už čas pretočiť list.

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rady (@grwrady),

 

Kedy si sa začala naplno venovať líčeniu a kozmetike? 

Všetko sa to začalo až počas štúdia žurnalistiky. Zhodou okolností sa mi podarilo získať pomerne lukratívny job v odbore a náplňou mojej práce vtedy bolo písať správy z domácich podujatí typu módne prehliadky, krsty kníh a albumov, premiéry filmov a podobne. Človek musel chodiť pekne oblečený a pohybovať sa medzi smotánkou resp. ľuďmi, ktorí boli presvedčení o tom, že k tej smotánke patria. Nezapadala som a dlho ma to nebavilo. Ideál sa zrazil s realitou - tak to už chodí, a tak som začala hľadať iné spôsoby ako zamestnať svoju kreativitu. Na YouTube som vtedy náhodou objavila videá, ktoré mi ukázali, že mejkap je forma umenia. A tak som zistila, že okrem púdru a špirály existujú aj iné líčidlá a vlak sa rozbehol - už sa ma nedalo zastaviť.

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rady (@grwrady),

 

A ako si sa dostala k natáčaniu a celkovo ku svetu beauty?

Keďže mojím odrazovým mostíkom do sveta mejkapu bol YouTube, vždy som sa túžila vydať týmto smerom a točiť svoje vlastné tutoriály, akurát som neverila, že by sa našli ľudia, ktorí by ich pozerali. Začalo sa to prosto - s mojím starým iPhonom 5S položenom na kôpke kníh (stojan bol prežitok). Pamätám si, ako som asi v polovici procesu omylom drgla do stola a mobil spadol a rozbil sa mu displej. Tutoriál som dokončila a zostrihala - na YouTube mal asi 90 videní, takže to jednoznačne stálo za to.

 

Je zaujímavé, že v zahraničí je tvoja tvorba populárnejšia než u nás na Slovensku. Na svojich stránkach ťa zdieľala Huda Beauty či Anastasia Beverly Hills, no mnoho domácich dokonca ani len netuší, že si Slovenka. Čo na to hovoríš?

Úprimne? Lichotí mi to a je mi to zároveň aj ľúto. Ale super je, že počet slovenských fanúšikov mi narastá, dokonca sa Slovensko už dostalo aj do mojich instagramových štatistík ako jedna z top krajín, takže ma to nesmierne teší. Snáď sa mi časom podarí viac presadiť aj doma.

 

 

Pravidelne sa zúčastňuješ rôznych výletov a eventov s kozmetickými značkami, ako teda vyzerá beauty svet v zahraničí/ v Anglicku?

Neviem ako vyzerá influencer marketing na Slovensku, takže to neviem veľmi porovnať, ale v UK je to fajn rozbehnuté. Značky sa o nás starajú, hýčkajú si nás, a to je jedna z tých príjemných častí mojej práce. Čo je na tom ale najlepšie - človek neustále spoznáva nových ľudí a robí si väzby, či už s ostatnými influencermi alebo ľuďmi z PR. Vďaka tomu som si tu našla zopár dobrých priateľov, s niektorými ľuďmi sme si ako rodina. Tomu sa nevyrovná ani tá najluxusnejšia večera alebo výlet na svete.

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rady (@grwrady),

 

Je niečo špeciálne, čo by si chcela dosiahnuť v tomto smere? 

Jedno príslovie vraví, že najlepšie je na svojich cieľoch pracovať, pokiaľ sa nestanú skutočnosťou, až potom o nich rozprávať. Toho sa snažím držať.

 

Ktorý mejkap trend si si obľúbila a ktorý sa ti naopak moc nepozdáva?

Nie som fanúšik prílišnej politickej korektnosti, ale osobne nemám trendy, ktoré sa mi nepáčia alebo ktoré odmietam. Dôležité je, či daný človek má radosť z toho, čo tvorí a či to jemu dáva zmysel. Ak je to tak, potom nech si kľudne kreslí vlnovkové obočie alebo nech si blenduje mejkap hoc aj semenníkmi svojho priateľa. Je to úplne jedno, svet už videl všeličo, toto rozhodne znesie. Čo sa týka môjho obľúbeného trendu, milujem výrazný highlighter! Keď vojdem do tmavej miestnosti a na cestu mi svietia len moje lícne kosti viem, že som svoju prácu odviedla na 100%.

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rady (@grwrady),

 

Keby si do konca života mohla používať len tri kozmetické produkty, ktoré by to boli? 

Vybrať len tri? To je skoro ako Sophiina voľba. Ale keď to zvládla ona myslím, že to dokážem aj ja. Brow Cushion od Iconic London, Anastasia x Amrezy Highlighter a Faux Filter Foundation od Huda Beauty.

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rady (@grwrady),

 

Vieš si predstaviť, že by si jedného dňa líčila celebrity? Ak by si si mohla vybrať, koho by si chcela nalíčiť?

PPPetra (môjho obľúbeného slovenského YouTubera), lebo by som ho pretransformovala na hocijakého černocha bez toho, aby od západných kolegov dostal backlash za blackface (smiech). Musela by som si ešte trochu potrénovať transformácie, ale určite by to šlo.

 

Kde berieš inšpiráciu na svoje líčenia?

Viem, že je to trochu divné, ale občas ma dokáže inšpirovať naozaj čokoľvek. A občas sa môžem aj postaviť na hlavu a nenapadne mi nič. Počas tých lepších dní si viem inšpiráciu zobrať hoc aj z obalu od cereálií, príbehu, ktorý som naposledy čítala v novinách alebo niekoho, koho stretnem v metre. Ľudská myseľ je čudné miesto.

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rady (@grwrady),

 

S akými farbami a produktmi pracuješ najradšej?

Milujem výrazné farby a glitre, ale občas som lenivá ich používať, hlavne tie glitre - je z toho neuveriteľný neporiadok a v mojom byte ešte stále nájdem stopy po predminuloročnom Halloweene. Alebo idem dať pusu frajerovi a všimnem si, ako sa mu vo vlasoch alebo na brade ligotajú malé čiastočky. Takže ak môžem, používam tekuté glitre. Fascinujú ma aj duochromatické púdre - či už vo forme highlighterov alebo očných tieňov.

 

Niekoľkokrát si sa vyjadrila k citlivým témam ako poruchy príjmu potravy či nedokonalá pleť, ktoré trápia mnohé z nás. Myslíš, že by sa viaceré blogerky mali vyjadrovať k téme seba-lásky?

Ďakujem, že si sa na to opýtala. Nechcem vravieť, čo by kto mal alebo nemal robiť - každý by podľa mňa mal postovať veci podľa toho, na čo sa cíti. Ale čo rozhodne povedať chcem je, že ak by to aj nikomu nepomohlo, uškodiť by to neuškodilo. Ja osobne som veľakrát doslova šokovaná z toho, aké zúfalé správy mi ľudia posielajú. Až ma mrzí, že nie som fyzicky pri tom človeku a nemôžem mu pomôcť inak, ako len slovami.

 

A takéto posty väčšinou ešte viac podnietia ľudí v zložitých životných situáciách, aby na ne reagovali, čo je dobré. Keď mi po príspevku o mojej poruche príjmu potravy písali dievčatá, že sa naschvál vyhladovávajú, aby boli chudé a že im moja fotka pomohla uvedomiť si, že to, čo robia je hlúposť a idú sa hneď najesť, to bol pocit na nezaplatenie. To je moja úplne najobľúbenejšia vec na tom, čo robím - vidieť ten reálny (dúfam, že pozitívny) dopad mojej práce na životy iných.

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rady (@grwrady),

 

Ďakujem ti krásne za tvoj čas a do budúcnosti ti v mene celej redakcie želám len to najlepšie! Je niečo, čo by si chcela odkázať čitateľkám Freshfem?

Ja ďakujem! A rovnako ďakujem všetkým, ktorí sa dočítali až sem a odkázať by som im chcela, aby nikdy nenechali nikoho tvrdiť im, že niečo nedokážu alebo, že nie sú dosť dobré. Vrátane ich samých.

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rady (@grwrady),

 

Rady má pre teba návod, ako si napríklad pripraviť trblietavý scrub na pery. Pretože trblietok nie je nikdy dosť, nie?

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rady (@grwrady),

 

Viac nájdeš na jej Instagrame alebo Youtube

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
0
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.