Štvrtok 26. 4. 2018 meniny má Jaroslava

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: Pexels

Žena našla motýľa na pokraji smrti, tak mu transplantovala krídlo. Príjemne ju prekvapil hneď na druhý deň po úspešnej operácii

Romy zachraňuje motýle ako na bežiacom páse.

13. január 2018, 15:20
13. január 2018, 15:20

Romy zachraňuje motýle ako na bežiacom páse.

Motýle ľuďom spríjemňujú pobyt na čerstvom vzduchu, keď mávajú svojimi farebnými krídlami a lietajú z kvetu na kvet, avšak aj tieto živočíchy občas potrebujú našu pomoc. Romy McCloskey zasvätila veľkú časť svojho života pomoci práve motýľom a jej obľúbeným druhom je veľmi rozšírená babôčka smradľavá, ktorá má v angličtine oveľa vznešenejší názov monarch butterfly.

 

Romy pravidelne zachraňuje motýle, ktoré utrpeli zranenia, ale nedávno sa musela pustiť do operácie, ktorú ešte v minulosti neskúsila. Jeden z motýľov, ktorého objavila, sa zrejme vyvinul s defektom na krídle, a tak mu veľká časť pravého krídla kompletne chýbala. Romy však vedela, že pri troche šťastia by mohol živočích prežiť plnohodnotný život, ktorý zvyčajne trvá od 2 týždňov do 5 mesiacov, a preto s transplantáciou krídla neváhala.

 

Ako náhradný orgán použila krídlo z babôčky, ktorá uhynula len pár dní predtým, a vďaka svojim zručnostiam z práce, kde sa venuje kostýmovému dizajnérstvu, prebehla operácia rýchlo a úspešne len za pomoci bežných vecí z domácnosti. Krídlo pasovalo ako šité na mieru a Romy už musela len počkať, či sa na druhý deň po procedúre motýľu podarí vzlietnuť, alebo jej práca vyjde nazmar. Našťastie všetko dopadlo dobre a Romy mohla motýľa o pár hodín neskôr odfotografovať na strome, kam si už zaletel sám.  

 

Zobraziť galériu 7 galeria
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia1 komentár
Diskusia je len pre prihlásených
1 komentár
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
offen14. január 2018, 18:03

Udělala ze dvou motýlů jednoho.

0 Odpovedať · Nahlásiť
Najčítanejšie