Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
8. januára 2018, 20:06
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

V Londýne ti kokaín doručia skôr ako pizzu. Výskumníci porovnávali efektivitu predaja drog

ZAUJÍMAVOSTI LONDÝN PIZZA
Uložiť Uložené

Efektivita doručovania je na veľmi vysokej úrovni.

Na začiatku decembra sme ťa informovali o tom, že po celom svete momentálne prebieha rozsiahly výskum s názvom Global Drug Survey, ktorého cieľom je ozrejmiť informácie o tom, aké majú ľudia skúsenosti s drogami. Možnosť zúčastniť sa výskumu skončil až včera, ale výskumníci si zrejme prezerajú jednotlivé odpovede priebežne, pretože v médiách sa objavili ich zaujímavé vyhlásenia o tom, že viacero miest na svete sa dnes môže pochváliť veľmi vysokou efektivitou predaja a doručovania drog.

Zakladateľ štúdie Adam Winstock po krátkej analýze zistil, že v Londýne je dnes predaj s drogami taký rozšírený, že zákazníci majú možnosť objednať si rovno kokaín a priamo do domu im bude doručený ešte skôr, ako keby si objednali pizzu. Profesor spoločne so svojím tímom zvolil práve doručovací čas pizze ako meradlo, s ktorým sa dá doručovanie drog porovnať, a pre zistenie, že kokaín ti doručia skôr ako jedlo, má aj vysvetlenie.


V dnešnom svete plnom bezpečnostných kamier a policajných hliadok je pre predajcov drog oveľa jednoduchšie doručiť kokaín až pred vchod. Efektivite predaja drog prispieva aj anonymita na internete, a tak si človek pod rúškom tajomstva dokáže objednať kokaín priamo pomocou niekoľkých klikov a potom už len počkať v pohodlí domova, kým mu ho privezú. Díleri podľa Winstocka pochopili, že zákazníci si cenia nielen samotný produkt, ale aj doplnkové služby, a preto výrazne investujú do dopravy, pričom zákazníkov neodrádza ani vyššia cena za doručenie až domov.

Odporúčané
Najlepšiu neapolskú pizzu robia v Bošanoch. Majiteľ Janči nám v kuchyni ukázal, ako ju pripraviť Najlepšiu neapolskú pizzu robia v Bošanoch. Majiteľ Janči nám v kuchyni ukázal, ako ju pripraviť 18. decembra 2023, 12:30

Okrem Londýna sa do kategórie, kde ti kokaín dovezú rýchlejšie ako pizzu, dostali aj mestá aj New York či Berlín, čo iba podčiarkuje fakt, ako veľmi sú v súčasnosti drogy rozšírené. Detailné výsledky prieskumu by mali byť zverejnené už v máji, a tak sa určite máme na čo tešiť.

Domov
Zdieľať
Diskusia