Nepríjemné štatistiky si podali domácich i zahraničných študentov.
Veľká Británia je jedným z naojobľúbenejších miest, kam sa mladí ľudia, vrátane Slovákov, vydávajú študovať. Nie všetky tamojšie školy sú však zadarmo a aj keď je vládny program zastrešujúci študentské pôžičky pomerne benevolentný, vždy si treba zarobiť aj na jedlo či ubytovanie, samotné navštevovanie školy predsa nie je všetko. A to sa "serióznym" spôsobom nemusí chcieť každému. Preto sa do londýnskych ulíc vydali ľudia z London South Bank University, aby zistili, či by boli ochotní ušetriť svoj čas či energiu a aj napriek tomu získať stabilný finančný príjem, ktorý by im bol schopný pokryť normálne výdavky. Výmenou za robenie spoločnosti cudziemu človeku či dokonca ponúkanie sexuálnych služieb.
Zúčastnilo sa až 1477 študentov, z ktorých sa takmer 70 % ľudí cítilo ohľadne výšky ich príjmov neisto a nekomfortne. V inej otázke si muselo až 53 % ľudí nájsť zamestnanie na trvalý či čiastočný úväzok, popri ich štúdiu. A až 88 % opýtaných potvrdilo, že by im vôbec nebolo proti srsti, ak by im za štúdium platil niekto iný. A potom sa prešlo na nepríjemnejšie otázky. Prvá z nich bola, ako ďaleko by opýtaný bol ochotný zájsť, aby im za vzdelanie platil niekto iný, pričom sa tu samozrejme bavíme o vzťahoch a sexe. V tomto prípade však ide o človeka, ktorý ich fyzicky priťahuje, no môže ísť o odlišné i rovnaké pohlavie než respondentovo.
Výsledky nie sú práve povzbudzujúce. 31 % ľudí nemá problém privyrobiť si na štúdium sexom a ďalšej tretine nevadí miernejšie zblíženie ako rande či spoločná káva. Ak však ide o človeka, ktorý respondenta fyzicky nepriťahoval, študenti miesto sexu radšej volili posedenie pri káve či vôbec žiadnu z možností.
Určite si už niekedy počul o pojme SugarBabe. O živote SugarBabe si, mimochodom, môžeš prečítať tu. až 59 % študentov, mužov aj žien (áno, lietajú v tom aj muži) takáto brigádka zaujíma Sú podľa teba takéto čísla extrémne vysoké alebo je to v poriadku?