Utorok 20. 3. 2018 meniny má Víťazoslav, Klaudius

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Facebook dostal od Európskej únie pokutu 110 000 000 eur za zbieranie citlivých dát o užívateľoch z WhatsAppu

Z Bruselu počujeme zvuk otvárania pokladnice.

18. máj 2017, 17:59

Z Bruselu počujeme zvuk otvárania pokladnice.

Keď ste najväčší hráč na trhu, musíte si dávať extrémny pozor na to, čo prisľúbite a či to aj reálne dodržíte. Najmä, ak ste sociálna sieť spravujúca súkromné informácie stoviek miliónov až miliárd užívateľov, ktorí by určite neradi videli, ako sa ich dáta šíria bez súhlasu kto vie kde. A práve jeden zo sľubov týkajúcich sa zdieľania Facebook chtiac či nechtiac porušil, čím si od Európskej únie vyslúžil nemalú pokutu 110 miliónov eur. 

 

Podľa tlačovej správy spoločnosť oklamala európske regulačné úrady, keď uviedla, že po akvizícii WhatsAppu v roku 2014 nebude vnútorne prepájať profily užívateľov s tými na Facebooku. V roku 2016 bolo však zo strany WhatsAppu oznámené čiastočné prepájanie užívateľských profilov vrátane telefónneho čísla, čo je v rozpore s niektorými pravidlami EÚ o zlučovaní spoločností.

 

Facebook dostal od Európskej únie pokutu 110 000 000 eur za zbieranie citlivých dát o užívateľoch z WhatsAppu

 

Nemecko požiadalo Facebook o zastavenie zbierania citlivých dát od užívateľov WhatsAppu už v septembri 2016. Spoločnosť súhlasila s ukončením odosielania údajov v novembri (aspoň v Spojenom kráľovstve), avšak očividne sa im nepodarilo splniť všetky požiadavky únie. "Dnešné rozhodnutie vysiela jasný signál spoločnostiam o dodržiavaní všetkých aspektov pravidiel EÚ o fúziach vrátane povinnosti poskytnutia správnych informácií. Facebooku bola uložená primeraná a odstrašujúca pokuta," potvrdila komisárka Margrethe Vestagerová. 

 

Udalosti tento týždeň tiež predchádzala troj-miliónová pokuta Whatsappu od Talianska po tom, čo aplikácia požiadala užívateľov o zdieľanie informácií s Facebookom. A hoci sa Facebook ohradil slovami, že chyby v žiadosti z roku 2014 boli neúmyselné a zároveň konali v dobrom úmysle, mastnej pokute sa zrejme nevyhnú. Prekáža vám, keď si sociálne siete navzájom vymieňajú vaše informácie alebo to považujete za zbytočne nafúknutú kauzu?

  

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia2 komentáre
Diskusia je len pre prihlásených
2 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
danzyyy18. máj 2017, 20:45

a zarobil na tom 2x viac :D

9 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
budovi18. máj 2017, 19:39

vsak sa zaraba za udaje kotre o vas soc siete vedia :D

2 Odpovedať · Nahlásiť
Najčítanejšie