Ambiciózny projekt zatiaľ funguje vynikajúco.
Postupom času sa potravina a najmä voda míňajú a je len na ľudstve, kedy tento znepokojujúci proces naberie opačný spád. Jedným z opatrení môže byť aj projekt zvaný AeroFarms. Za ním stojí muž s menom David Rosenberg. ktorý chce z AeroFarms dostať ročne takmer tisíc ton zeleniny.
Celý projekt je vlastne jedna obrovská farma, nie však úplne tradičná. Zelenina je pestovaná v budove (ide o najväčšiu interiérovú farmu), a to v priehradkách vedľa seba na niekoľkých poschodiach. Každú z priehradok tvorí sitková membrána, do ktorej je rastlina zasadená. Pod ňou je už len voda a vatovité biele vlákna vyrobené zo zrecyklovaných plastových fliaš. Slnko v budove nahrádza LED osvetlenie s vlnovou dĺžkou takou, akú si vyjadrujú patričné rastliny; a výrobcovia sa nemusia obávať ani škodcov - v celej budove sú totiž zachovávané laboratórne podmienky, preto sa žiadnej buriny, plesne, hmyzu či hlodavcov nemusia báť. Tým pádom nie sú nutné ani pesticídy, hnojivá a chemikálie, vďaka čomu by na každú zeleninu mohli rovno nalepiť nálepku "bio". Takto kontrolovateľné podmienky sú však aj veľmi výhodné - farma je schopná produkovať až o 75 % viac zeleniny než klasické poľnohospodárstvo na poliach.
Toto celé sa deje na viac než šiestich kilometroch štvorcových, a to v prestavanej fabrike v New Jersey. Okrem recyklovania plastov a zvýšenej produkcie je tu ešte ďalšia výhoda, ktorou je obrovské šetrenie vody. To dosahuje až 95 %, kedže voda v podstate nemá kam uniknúť a neustále rotuje. Je jasné, že zeleniny s dlhými koreňmi či nutnosťou zeminy by v AeroFarms veľký úspech nemali, no zatiaľ testované žerucha, kel a bazalka dosiahli veľký úspech. Nápad je bezpochyby vynikajúci, veď kto by už len čakal, že chrumkavá zelenina raz bude prichádzať z takýchto fariem. Otázkou je, či bude aj chutiť rovnako - na túto odpoveď si ešte budeme musieť počkať.