Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
15. októbra 2016, 12:32
Čas čítania 0:00
johnnybravo

V Taliansku otvorili fontánu na víno, z ktorej sa môže napiť ktokoľvek úplne zadarmo

ZAUJÍMAVOSTI VÍNO
Uložiť Uložené

Taliani vedia, ako prilákať turistov.

Ak si v poslednej dobe nezvažoval návštevu Talianska, po tejto informácii možno zmeníš názor. Každý správny Slovák najviac miluje veci, ktoré vie získať zadarmo a najnovší prírastok do kategórie turistických atrakcií v talianskom mestečku Caldari di Ortona by tak pri slovenskom záujme po pár dňoch azda aj prestal fungovať. Miestna vinica otvorila aj pre širokú verejnosť vínovú fontánu, z ktorej tečie červené víno a najlepšie na celom koncepte je to, že návštevníci za jej využitie nebudú musieť zaplatiť ani cent.

Strategicky umiestnená fontána sa nachádza pozdĺž obľúbenej cesty pútnikov zvanej Cammino di San Tommaso sledujúcej kroky apoštola Tomáša medzi Rímom a mestom Ortona. Fontána má pre pútnikov predstavovať dar od svätého Tomáša a keby ťa zaujímalo, kto sa postaral o jeho vznik, potom za ním stojí spomínaná vinica Dora Sarchese a organizácia Cammino di San Tommaso propagujúca púť po krajine aj vo svete. Víno síce z fontány nepotečie neprestajne, ale človek si na ňom bude môcť pochutnať po stlačení tlačidla, aby ho príliš veľa nevyšlo nazmar, no vinica už teraz upozorňuje, že fontána nebude slúžiť opilcom a bude sa na to aj prísne dohliadať. Keby si mal teda v blízkej budúcnosti cestu do Talianska, chuť na víno a prázdnu peňaženku, putuj, kráčaj a na konci tvojho úsilia ťa bude čakať víno úplne zadarmo.

Domov
Zdieľať
Diskusia