Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 14. 7. 2020 meniny má Kamil

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Móda - Módny seriál
28
Peter Hlavička
24. júl 2016, 18:22
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Refresher outfity: Ako vyzerá pouličná móda v podaní mladých Bratislavčanov?

V uliciach Bratislavy sme odfotili 5 ľudí, za ktorými by sa obhliadol hádam každý okoloidúci.

Peter Hlavička
24. júl 2016, 18:22
Refresher outfity: Ako vyzerá pouličná móda v podaní mladých Bratislavčanov?
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
28
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Basic outfity sú síce zaručenou cestou k tomu, ako to nepokaziť, no tentokrát sme v uliciach Bratislavy vybrali jedincov, pre ktorých je obliekanie viac než len povinnosť. Dvadsiaty diel nášho seriálu s outfitmi bežných ľudí z ulíc Slovenska a Čiech tak tentokrát prináša päť odvážlivcov, ktorí sa módou snažia vyjadriť svoju osobnosť, alebo je pre nich obliekanie jednoducho zábavou. Bežní okoloidúci síce podobné kombinácie farieb a strihov pochopia asi len s poriadnou dávkou nadhľadu, no móda by mala byť najmä o slobode a otvorenej mysli, čo táto skupinka bez pochýb potvrdzuje. Jednou z najdôležitejších súčastí každého outfitu je hlavne obuv, a tak sme sa jej v ich prípade rozhodli venovať samostatne. Všetky fotky vznikli v uliciach Bratislavy v priebehu uplynulých dvoch týždňov a okrem obrázkov sa s nami podelili títo módni nadšenci aj o svoje nákupné zvyky a zdroje inšpirácie. V meste by sme samozrejme mohli nájsť desiatky iných zaujímavých outfitov, no nie každý má dosť odvahy na to, aby sa podelil o svoj štýl so širokou verejnosťou, za čo by sme chceli všetkým zo záberov nižšie ešte raz poďakovať.

 

V prípade, že máš istú dávku odvahy a nebojíš sa ani negatívnych reakcií, svoj outfit môžeš hocikedy poslať aj na našu stránku Móda zo slovenských a českých ulíc.


 

MiroslavChýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Ako vyzerá pouličná móda v podaní mladých Bratislavčanov?Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Ako vyzerá pouličná móda v podaní mladých Bratislavčanov?

 

1. Čo máš momentálne na sebe? Tonak Pimp Fedora klobúk, Pastels mikina, Carhartt Duck vesta, Calvin Klein okuliare, FVNK Rolltop Backpack z novej kolekcie 2016 a Wesc japonské selvedge jeans.

 

2. Kde najradšej nakupuješ? Nakupujem veľa na nete a v zahraničných obchodoch s denimom, v Carhartte a na podobných miestach, ktoré ale bohužiaľ na Slovensku nemáme. Mám rád aj H&M basics a najviac zo všetkého sekáče a vintage shopy, lebo sa tam občas dajú nájsť veci, aké sa tu nepredávajú ani nové.

 

3. Aký máš názor na obliekanie ľudí na Slovensku? Nebudem sa púšťať do ľudí, ktorých móda nebaví alebo ju necítia, ale v rámci tých, ktorých to baví mi príde, že sú všetci rovnakí. Ako v hudbe, tanci tak aj v obliekaní. Buď je to Kanye 2014 alebo Supreme lookbook. Well done!

 

4. Kde hľadáš inšpiráciu? Bavia ma 60-70-te roky afroamerickej kultúry, sledujem veľa hudby a dosť cestujem, tak to väčšinou všetko spojím dokopy. Baví ma aj úplná klasika, takže moc nevymýšľam a skôr si ulietam na materiáloch a textúrach.

 

5. Aké topánky máš na sebe, akú nosíš obuv? Toto sú adidas Rod Laver Remastered z 2015, klasické Rod Lavery nosíme my tanečníci stále na tréningy, ale toto je úplne iný model. Je pohodlný, baví ma, že nemá žiadne pásiky, o čo viac to spracovanie pripomína elegantnú topánku než tenisku, no stále sa drží v rámci street style. Funk, you know.

 

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Ako vyzerá pouličná móda v podaní mladých Bratislavčanov?

REFRESHER odporúča: Miro si očividne potrpí na šperky, a tak by mal pri najbližšej príležitosti určite investovať aj do hodiniek.


 

AlexandraChýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Ako vyzerá pouličná móda v podaní mladých Bratislavčanov?Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Ako vyzerá pouličná móda v podaní mladých Bratislavčanov?

 

1. Čo máš momentálne na sebe? Na sebe mám bodysuit zo Zary a vintage Tommy Hilfiger jeansy.

 

2. Kde najradšej nakupuješ? Čo sa týka basic vecí tak H&M a Zara, ostatné si kupujem od značiek, čo sa mi momentálne páčia. V sekáčoch rada hľadám unikátne kúsky alebo niečo, čo si môžem ďalej pretvoriť.

 

3. Aký máš názor na obliekanie ľudí na Slovensku? Tak všeobecne by som povedala, že sa to určite zlepšuje ale keď už niekto tvrdí, že sa o módu zaujíma, tak by sa mal pozrieť aj ďalej ako na tie veci, čo sú najdostupnejšie alebo sú práve cool a nekopírovať slepo iných.

 

4. Kde hľadáš inšpiráciu? Žiadnu nehľadám. Inšpirujú ma ľudia s ktorými som najčastejšie a každý človek, či už naživo alebo na Instagrame, ktorý si dá záležať na svojom obliekaní a zanechá tak svoj otlačok.

 

5. Aké topánky máš na sebe, akú nosíš obuv? Práve mám na sebe Creepers Puma od Rihanny. Najradšej nosím tenisky, najobľúbenejšie sú teraz tieto ale Air Max 95, Jordan Future a Clarks Trigenic Flex tiež nie sú na zahodenie.

 

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Ako vyzerá pouličná móda v podaní mladých Bratislavčanov?

REFRESHER odporúča: Alex vie kombinovať basic veci s ťažko dostupnými kúskami (ako jej jeansy alebo tenisky) a toho by sa mala držať.


 

RomanChýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Ako vyzerá pouličná móda v podaní mladých Bratislavčanov?Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Ako vyzerá pouličná móda v podaní mladých Bratislavčanov?

 

1. Čo máš momentálne na sebe? Šiltovku Team North Sea USA s odznakmi Patta , tričko je Alltimers, jeans Levi’s.

 

2. Kde najradšej nakupuješ? Najradšej v zahraničí alebo cez net a veľa aj v sekáčoch.

 

3. Aký máš názor na obliekanie ľudí na Slovensku? Too many biters; sú tu ľudia, čo sa obliekajú fakt super ale väčšinou vidím vonku len tých, ktorí vyzerajú ako cez kopirák.

 

4. Kde hľadáš inšpiráciu? Inšpiruje ma hlave 90s era a veci ktoré sú okolo mňa – ľudia, cestovanie, atď.

 

5. Aké topánky máš na sebe, akú nosíš obuv? Na sebe mam práve adidas × Palace Pro Night Indigo a väčšinou nosím tenisky alebo skejtovú obuv. Najradšej mam kolaborácie ako Vans × Golfwang alebo model Clarks Trigenic Flex.

 

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Ako vyzerá pouličná móda v podaní mladých Bratislavčanov?

REFRESHER odporúča: Roman si stráži počet farieb a nezabúda ani na doplnky. Lem na jeansoch však mohol byť o niečo užší (viď. Miroslav)


 

BarbaraChýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Ako vyzerá pouličná móda v podaní mladých Bratislavčanov?Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Ako vyzerá pouličná móda v podaní mladých Bratislavčanov?

 

1. Čo máš momentálne na sebe? Šaty zo Zary, ružová vesta a oversized blúza zo sekáču. Pokiaľ ide o prstene, tie sú z domáceho archívu po mame, babkách a tak.

 

2. Kde najradšej nakupuješ? Je to rôzne, keďže značky nejako obzvlášť neriešim a ide mi skôr o zaujímavosť kúsku ako o fancy dizajnérsku visačku. Rada zavítam všelikam od sekáčov cez highstreet pričom konečnou je často i mamin šatník. Baví ma rôznorodosť, a teda moje nákupné zvyky sa menia asi tak často ako môj štýl...zo dňa na deň.

 

3. Aký máš názor na obliekanie ľudí na Slovensku? Určite by sme mohli byť odvážnejší, zapojiť viac predstavivosti a nebáť sa hocičo skúšať a kombinovať. Nám pocit, že príliš kladieme dôraz na svoj vzhľad cez pohľady iných, namiesto toho, aby sme si outfit jednoducho užili. Móda by mala byť zábava.

 

4. Kde hľadáš inšpiráciu? Neviem či hľadám je práve slovo ktoré by som použila. Inšpiráciu nejako špeciálne nehľadám, nemyslím, že je to čosi čo treba vyslovene hľadať. Je všade, my si len musíme pripomenúť viac pred ňou otvárať oči.

 

5. Aké topánky máš na sebe, akú nosíš obuv? Na sebe mám veľmi pohodlnú záležitosť zo Zary. Obúvam si rada všetko možné, v poslednej dobe sú to ale najčastejšie tenisky.

 

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Ako vyzerá pouličná móda v podaní mladých Bratislavčanov?

REFRESHER odporúča: Domáci archív je jedným z najlepších zdrojov unikátnych kúskov. Len tak ďalej Barbara.


 

DenisaChýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Ako vyzerá pouličná móda v podaní mladých Bratislavčanov?

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Ako vyzerá pouličná móda v podaní mladých Bratislavčanov?

 

1. Čo máš momentálne na sebe? Džínové kraťasy na traky s troškou robotníckeho šmrncu doplnené basic bielym tričkom, nie-basic dlhou blúzkou a intergalaktickými topánkami. Samozrejme bez zmrzlinárskeho šiltu ani na krok, chránim si zrak.

 

2. Kde najradšej nakupuješ? Ja v podstate rada nakupujem všade. Mám otvorené oči a vždy ma poteší, ak nájdem niečo iné a zaujímavé. Či už je to nejaký ten fast fashion brand, alebo sekáč, marocký trh, alebo kamarátov šatník. Keď vidím, že niekto v mojom okolí má na sebe niečo, čo mi hľadí módnu dušičku, som schopná sa s ním dohodnúť na odkúpení.

 

3. Aký máš názor na obliekanie ľudí na Slovensku? Celkovo mám pocit, že Slováci si na móde moc neulietajú. Dávno som nevidela v Bratislavských uliciach niekoho, koho outfit by ma zaujal. Za to Paríž a Londýn je napríklad plný inšpirácie, ktorá ťa bombarduje na každom kroku. Ale musím povedať, že po Fashion Deala som ostala spokojná a s nádejou, že to tu nie je všetko až také zlé.

 

4. Kde hľadáš inšpiráciu? Inšpirácia je všade, ale "main source" je pre mňa tu ružovo-vlasá kolegynka Barbara, milujem jej štýl. S ňou prediskutujem skoro každú kúpu a každý outfit. Ja ju učím tancovať a ona mi radí, čo na seba.

 

5. Aké topánky máš na sebe, akú nosíš obuv? Väčšinou nosím tenisky, v poslednej by ste ma v iných ako Puma Suede nevideli. Okrem toho si z času načas obujem platformy, ako aj momentálne. Tento strieborný skvost je zo Zary a odporúčam ho každej, ktorá chce slay, but still keep it comfi.

 

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Ako vyzerá pouličná móda v podaní mladých Bratislavčanov?

REFRESHER odporúča: Ceníme, že Denisa sa nebojí kombinovať zmrzlinársky šilt s modrými braids a intergalaktickými topánkami, aj keď pre bežných ľudí je to asi priveľké sústo.

 

Pre viac informácií zo sveta módy sleduj Restyler

Ktorému outfitu dáš svoj hlas?
Miroslav
226 hlasov
Alexandra
193 hlasov
Roman
335 hlasov
Barbara
826 hlasov
Denisa
207 hlasov
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
104
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.