Jeho poznávacím znamením je prekrytá tvár a pokrývka hlavy. Ostalo mu to z čias, keď svoje diela vytváral ilegálne a pri zvuku policajnej sirény bral nohy na plecia.
Dvadsaťdeväťročný pouličný umelec Alec Monopoly (samozrejme, nejde o jeho skutočné meno) sa narodil v roku 1986 v New Yorku a umelecké nadanie zdedil po svojich rodičoch. Vek a to, že sa narodil do rodiny maliarov sú v podstate jediné súkromné informácie, ktoré záhadný umelec o sebe na svojej oficiálnej stránke prezrádza. Svoju osobnosť zahalil rúškom tajomstva a to, čo mu kedysi slúžilo na maskovanie tváre a zabezpečenie anonymity počas vytvárania ilegálnych malieb na stenách mestských budov, mu dnes slúži ako módny doplnok a prostriedok na budovanie imidžu tajuplného umelca vytvárajúceho pestrofarebné diela s kultovými postavičkami ako Richie Rich, Homer Simpson, Strýko Držgroš alebo Strýko Pennybags, maskot hry Monopoly, ktorý sa stal jeho primárnym motívom. Toho najčastejšie zobrazuje s množstvom zelených bankoviek v rukách alebo úhľadne poukladaných v mešcoch na svojich pleciach a predstavuje pre neho vrchol kapitalistickej chamtivosti, nenásytnosti. Kreslené postavičky, ktoré svojou pestrofarebnosťou pôsobia naivným a detským dojmom, obklopuje balíkmi peňazí, polonahými ženami, luxusnými značkami, drahými autami, lietadlami, do rúk im vkladá zbrane a ukrýva v nich podstatu súčasných problémov, ktorou je podľa neho už spomínaná chamtivosť. Strýko Monopoly v jeho ponímaní nadobudol aj reálny charakter a na určité obdobie sa ním stal Bernie Madoff, známy aj ako muž, ktorý podviedol svet. Bernie sa stal symbolom zlomeného ekonomického systému a finančného kolapsu po tom, čo päťtisíc klientov vrátane veľkých spoločností ako American Express a tiež banky vo Švajčiarsku, Rakúsku, Španielsku a Taliansku pripravil o 65 miliárd amerických dolárov a pobral sa na nereálnych 150 rokov do chládku.
Alecove typické novinové výtvory a sochy metalických odleskov. Jeho diela sú dnes predávané za 20 000 až 50 000 amerických dolárov.
Alec sa ohľadom využívania maskota hry Monopoly na svoje umelecké účely skontaktoval aj so spoločnosťou Hasbro, najväčším výrobcom doskových hier na svete, ktorá vyrába aj ich najobľúbenejšiu hru Monopoly, a tá si z toho ťažkú hlavu nerobí, nakoľko sa podľa nich nejedná o reprodukciu, ale o vytváranie jedinečných kusov umeleckých diel. Koniec koncov im výberom svojho ústredného motívu robí americký umelec reklamu po celom svete a dokonca sa po tejto svojej obľúbenej hre aj pomenoval. Píšeme po celom svete, pretože jeho diela je možné nájsť skutočne všade. Inšpirovaný Salvadorom Dalím, Jeanom-Michelom Basquiatom a Keithom Haringom sa street artu začal venovať najprv vo svojom rodnom meste, kde neraz pred políciou preskakoval ploty, skrýval sa pod autom alebo dokonca v odpadkoch, a neskôr pracoval v mestskom prostredí Mexika, Európy a Ázie. V roku 2006 sa presťahoval za svojou priateľkou do Los Angeles a vraj si lepšie miesto pre street art v tom čase ani len nedokázal predstaviť. Veľké billboardy mu poslúžili ako plátno a vďaka nim sa aj dostal do povedomia. Ilegálne maľovanie sa začalo meniť na legálne po tom, čo si uvedomil, že otáčania sa ponad plece má už plné zuby a rád by pri svojich maľbách strávil viac času. Napriek tomu, že nikdy nemaľoval na štátne a historické budovy a zameriaval sa skôr na opustené sklady a prázdne billboardy, problémy so zákonom ho neobišli a on sa teda začal sústrediť na steny s povolením a tvorbu v ateliéri. Hoci tvrdí, že maľovanie na stenách je pre neho väčšou zábavou, pretože sa pri ňom pristavujú okoloidúci a konečné dielo je tak vystavené na obdiv všetkým, nielen zopár nadšencom a zberateľom, maľovanie na plátno má väčšiu hodnotu, nakoľko povrch steny môže byť pretretý alebo poškodený, a tým pádom sa zničí aj jeho práca.
Alecov street art môžeš nájsť po celom svete.
Umelec so svojou priateľkou.
V roku 2010 mal svoju prvú sólovú výstavu v New Yorku a odvtedy sa jeho kariéra rozbehla úplne iným smerom, komerčnejším. Jeho obrazy, ktoré sa predávajú v rozmedzí od 20 000 až 50 000 amerických dolárov, visia na stenách u nejednej celebrity a medzi ich vlastníkov patrí napríklad Miley Cyrus, Robin Thicke, Robert De Niro, Snoop Dogg, Seth Rogen, Adrien Brody, Iggy Azalea a mnoho, mnoho ďalších. S pravidelnosťou sa objavuje vo vychytených nočných kluboch, kde naživo maľuje pred ich návštevníkmi a spolupracuje tak s najznámejšími svetovými DJ-mi, spolupracoval tiež s Justinom Bieberom na propagácii jeho neslávneho dokumentárneho filmu, svoje meno zapožičal niekoľkým kolekciám odevných spoločností, maľuje kabelky celebritám, hostí večierky sponzorované Pumou, BMW, Samsungom a podobne. Na Instagrame sa prezentuje tým, čo kedysi odsudzoval a je teda len na tebe, či sa stotožníš s Alecovou verziou, že v skutočnosti je stále tým istým človekom a toto je len súčasťou jeho imidžu, alebo sa prikloníš k verzii, že do toho úplne spadol.
V obľúbenom župane. Nielen Alec, ale aj jeho diela si zaslúžia luxus.
"Birkinka" pre Khloe Kardashian a Tamaru Ecclestone.