Neutrálne farby, kreatívny priestor a denné svetlo
Pri realizácii tohto projektu sa ateliér zameral na dva hlavné ciele. Prvým bolo vizuálne zväčšiť priestor a zabezpečiť, aby prirodzené svetlo prenikalo do celého interiéru bytu. Týmto spôsobom vzniklo príjemné a inšpirujúce prostredie, ideálne na pracovné účely a oddychovanie vo voľnom čase. Druhým cieľom bolo vytvoriť návrh, ktorý bude nadčasový, neutrálny a nerušivý pri práci. Okrem toho sa architekti snažili zachovať autentickosť budovy a využiť pôvodné konštrukcie tak, aby vniesli do interiéru špeciálnu atmosféru.
Medzi výrazné prvky interiéru patrí priznané tehlové murivo či trámová konštrukcia s dreveným záklopom. Pri jej obnažení na architekta čakalo prekvapenie v podobe priečnych oceľových nosníkov. Ich pôvod siaha k staršej nadstavbe bytového domu. V celom byte môžeš vidieť drevenú podlahu so stromčekovým vzorom.
„Staromestský nádych cítiť aj v návrhu kúpeľne s nadčasovým bielym tehličkovým obkladom. Interiér s prevládajúcimi svetlými farbami a prírodnými materiálmi dotvárajú precízne stolárske prvky zrealizované na mieru,“ hovoria architekti z ateliéru.
Byt sa delí na dve hlavné časti
Centrálnu časť bytu tvorí denná a pracovná časť. Nočná zóna s priestrannou kúpeľňou po rekonštrukcii nepôsobí separátne. Rozloženie priestoru je veľmi otvorené, jednotlivé sekcie bytu nie sú oddelené stenami, ale skôr rôznymi materiálmi. Hlavným „oddeľovačom“ je nábytková konštrukcia s transparentnou výplňou, ktorá nahradzuje tradičné deliace steny.
„Klient nám ponechal voľnú ruku, a tak sme mohli naše predstavy plne preniesť aj do samotnej realizácie. Hneď na začiatku procesu sa rozvinula jasná predstava, akým štýlom sa má návrh uberať. Vzhľadom na konštrukčné danosti stavby sme predpokladali jej materialitu a tú sme plne využili pri návrhu, čoho výsledkom bolo priznanie napr. tehlového muriva či horizontálnej trámovej konštrukcie,“ dodávajú architekti z ateliéru.