Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
15. apríla 2023, 13:00
Čas čítania 3:59
Tímea Krauszová

Celebrity si rozpúšťajú výplne v tvári: Hollywood sa zbavuje kačacích pier a nafúknutých líc

Celebrity si rozpúšťajú výplne v tvári: Hollywood sa zbavuje kačacích pier a nafúknutých líc
Zdroj: Instagram/Blac Chyna
MÓDA KRÁSA SKRÁŠĽOVACIE PROCEDÚRY
Uložiť Uložené

Vyzerá to tak, že v roku 2023 sú umelé tváre na ústupe. Aspoň teda tie, na ktorých to každý vidí.

Médiá a najmä sociálne siete boli v posledných rokoch preplnené preplnenými tvárami. Bolo ich tak veľa, že naše vnímanie toho, ako vyzerá normálna a spoločensky prijateľná tvár, sa posunulo.

Všetci vieme, ako to vyzerá. Tvár vplyvom príliš veľkých a častých dávok výplne stráca tvar. Čelo sa cez spánky zlieva s lícami, brada má príliš ostrú a neprirodzenú hranu a pery nevieme nazvať inak než kačacími.

V angličtine sa hovorí, že takáto tvár trpí „filler fatigue“ alebo výplňovou únavou. Napriek času a peniazom, ktoré jej majiteľka investovala do údržby, pôsobí tvár unavene, opisujú dermatológovia pre magazín Allure. Symptómom sú aj sivasté, žlté či modré škvrny: svetlo sa od gélovej výplne odráža inak než od ľudských tkanív.

Samozrejme, nie každá žena, ktorá si dá výplne spraviť, takto musí skončiť. Dermálne výplne sa dajú použiť veľmi strategicky a zvýrazniť to, čo už tvár prirodzene má. Najmä u celebrít však vidieť, že si mohli v ambulancii dupnúť alebo jednoducho našli lekárov, ktorí im nepovedali nie. Mnohé z nich to s odstupom času ľutujú a výplní sa zbavujú.

Odporúčané
Napichať pery si môžeš dať už aj v kozmetickom salóne. Na aké riziká treba myslieť? Napichať pery si môžeš dať už aj v kozmetickom salóne. Na aké riziká treba myslieť? 5. apríla 2024, 9:30

Zároveň naďalej rastie aj počet známych i neznámych, ktorí sa dávajú „napichať“. Zdá sa to byť protichodné, ale dáta potvrdzujú, že jeden trend druhý nevylučuje.

Podľa Americkej akadémie tvárovej plastickej a rekonštrukčnej chirurgie sú dermálne výplne stále jednou z troch najbežnejších málo invazívnych procedúr, ktorú ľudia podstupujú. Ich počet však v priebehu rokov klesá. Naopak, podľa správy The Aesthetic Society stúpol počet ošetrení s cieľom rozpustiť výplne medziročne o 57 % v roku 2021. 

Pozri si nižšie zoznam celebrít, ktoré si v uplynulých rokoch nechali z tváre odstrániť výplne a chceli dať zelenú prirodzenosti.

Dermálne výplne s kyselinou hyalurónovou sa do tváre aplikujú pomocou ihly. Dodávajú stratený objem, pomáhajú redukovať vrásky a dokážu prakticky aj remodelovať celú tvár. Látky sú telu prirodzené a postupne sa vstrebávajú, efekt teda netrvá večne a procedúru treba opakovať. Pozri si našu reportáž o tom, ako sa výplňami dá opraviť nos či vymazať kruhy pod očami.

Courteney Cox

Herečka Courteney Cox v rozhovore pre podcast Gloss Angeles povedala, že rozhodnutie dať si výplne ľutuje najviac. „Myslela som si, že starnem, keď som ešte bola naozaj mladá. Je to škoda a strata času.“ Vraví, že zažila dominový efekt: jedna procedúra viedla k ďalšej a ďalšej, až kým si zrazu neuvedomila, že vyzerá zvláštne.

Spočiatku si ani neuvedomovala, že to, ako sa sama vidí v zrkadle, je iné než to, ako ju vnímajú ľudia. O jej výzore pritom bulvár aj ľudia na sociálnych sieťach hovoria už roky, pretože sa na seba prestala podobať a niektoré jej črty sa naozaj dôsledkom dermálnych výplní zmenili.

Vľavo Cox v roku 2015, vpravo v roku 2023.
Vľavo Cox v roku 2015, vpravo v roku 2023. Zdroj: Charley Gallay/Getty Images for Amazon Studios, Instagram/@courteneycoxofficial

Blac Chyna

Blac Chyna (pravým menom Angela White) je modelka a podnikateľka s vlastnou reality šou. Americká hviezda podstúpila viaceré kozmetické aj chirurgické procedúry, no v poslednom období sa ich postupne zbavuje. Najskôr šli preč implantáty zo zadku a prsníkov a nedávno sa pustila aj do rozpúšťania filtrov. Nahrávala to aj na video a krátke klipy zverejnila na svojom Instagrame.

Odporúčané
Parfum ako prejav osobnosti: Tipy na vône pre teenagerov Parfum ako prejav osobnosti: Tipy na vône pre teenagerov 29. februára 2024, 11:33

Fanúšikom povedala, že sa chce vrátiť do pôvodného stavu. „Úprimne, unavuje ma tento výzor a nepristane mi, v skutočnosti tak nevyzerám. Úplne mi to zmenilo tvár.“ Výplne mala na lícach na zvýraznenie lícnych kostí a pozdĺž sánky na dosiahnutie ostrejších kontúr tváre. Vyplnené mala aj pery. Chyna dodala, že týmto nechce svetu povedať, aby zanevrel na výplne. Len ona sama mala túžbu začať odznova.

Vľavo vo februári 2023 pred rozlúčkou s výplňami, vpravo marec 2023 po nej. Chyna šla na ošetrenie opakovane a proces asi ešte nie je ukončený, no už po prvej injekcii mala výrazne jemnejšie kontúry v oblasti sánky aj mäkšie vyzerajúce líca.
Vľavo vo februári 2023 pred rozlúčkou s výplňami, vpravo marec 2023 po nej. Chyna šla na ošetrenie opakovane a proces asi ešte nie je ukončený, no už po prvej injekcii mala výrazne jemnejšie kontúry v oblasti sánky aj mäkšie vyzerajúce líca. Zdroj: Getty Images/Paras Griffin, Arnold Turner
Čítaj na ďalšej strane
Článok pokračuje na ďalšej strane
Strana 1 z 2
Domov
Zdieľať
Diskusia