Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
12. mája 2022, 13:55
Čas čítania 0:41
Martin Adam Pavlík TASR

NATO riskuje vypuknutie priameho vojenského konfliktu s Ruskom, tvrdí Dmitrij Medvedev. Varoval pred jadrovou vojnou

NATO riskuje vypuknutie priameho vojenského konfliktu s Ruskom, tvrdí Dmitrij Medvedev. Varoval pred jadrovou vojnou
Zdroj: TASR/AP/TASR/Michal Svítok
NEWS DMITRIJ MEDVEDEV NATO RUSKO VOJNA NA UKRAJINE
Uložiť Uložené

Uviedol to v príspevku na sociálnej sieti Telegram.

Podľa Kremľa Spojené štáty a ich spojenci riskujú zvyšujúcou sa vojenskou podporou pre Ukrajinu vypuknutie konfliktu medzi Ruskom a Severoatlantickou alianciou.

Vo štvrtok to v príspevku na sociálnej sieti Telegram napísal podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie a bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.


„Členské štáty NATO dodávajú zbrane na Ukrajinu, cvičia vojakov na používanie vojenskej techniky zo Západu, posielajú žoldnierov a vykonávajú vojenské cvičenia v blízkosti našich hraníc, čím zvyšujú pravdepodobnosť priameho a otvoreného konfliktu medzi NATO a Ruskom,“ uviedol Medvedev.

Dmitrij Medvedev.
Dmitrij Medvedev. Zdroj: TASR/Michal Svítok


„Takýto konflikt vždy prinášal riziko, že sa zmení na jadrovú vojnu. Toto bude katastrofálny scenár pre všetkých,“ dodal bývalý ruský prezident.

Rusko a Spojené štáty disponujú najväčším jadrovým arzenálom na svete. Moskva má zhruba 6 257 jadrových hlavíc, zatiaľ čo tri štáty NATO – USA, Francúzsko a Spojené kráľovstvo – disponujú spoločne 6 065 jadrovými hlavicami, uvádza Asociácia pre kontrolu zbrojenia so sídlom vo Washingtone.

Ruská vojenská invázia na Ukrajinu vyvoláva obavy z najvážnejšej konfrontácie medzi Ruskom a Spojenými štátmi od kubánskej raketovej krízy v roku 1962.

Domov
Zdieľať
Diskusia