Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
2. februára 2022 o 7:33
Čas čítania 0:46
Adam Novosad

Ibrahim Maiga šíril smiešny hoax o obrovskom proteste v Kanade. Použil fotku zo Sovietskeho zväzu v roku 1991

NEWS HOAXY
Uložiť Uložené

Ibrahim Maiga začal počas pandémie šíriť dezinformácie a hoaxy o koronavíruse.

Z niekdajšieho zabávača Ibrahima Maigu sa počas pandémie stal šíriteľ dezinformácií a hoaxov. Najnovšie reagoval na situáciu v Kanade, kde sa v uplynulých dňoch rozmohli protesty kamionistov proti súčasným mimoriadnym opatreniam.

Konvoje na cesty síce skutočne vyšli, ale rozsah protestov slovenské dezinformačné médiá značne nafúkli. Ani to Maigovi nezabránilo, aby na svoj Facebook zavesil fotografiu obrovského zhromaždenia ľudí, ku ktorému napísal: „Kanadská vláda ušla z Ottawy pred demonštrantmi. 31. 1. 2021.“


V žiadnom prípade však nejde o fotku z Kanady, ba čo viac, kanadská vláda z Ottawy nikam neutiekla a premiér Justin Trudeau krajinu naďalej vedie. „Je to lož. Fotografia pochádza z roku 1991 z Moskvy, keď sa polmiliónový dav rozhodol demonštrovať proti vtedajšiemu prezidentovi Gorbačovovi,“ objasňujú pôvod fotky protestu policajti na svojej stránke.

„Protesty kamionistov sú zámerne nafukované, aby mala verejnosť pocit, že je ich vysoký počet. Protesty nemajú nič spoločné s tým, či je alebo nie je pandémia falošná, keďže v celej Kanade je vysoká zaočkovanosť a to platí aj pre komunitu kamionistov. Podľa verejného prieskumu väčšina Kanaďanov podporuje mimoriadne opatrenia,“ konštatujú slovenskí policajti na margo protestov za oceánom.

Domov
Zdieľať
Diskusia