Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
18. novembra 2021, 11:41
Čas čítania 0:32
Jakub Paulík TASR

Pri nástupe dostaneš 4 000 eur. Arriva v Bratislavskom kraji zháňa chýbajúcich vodičov

NEWS ARRIVA BRATISLAVA
Uložiť Uložené

Situácia s dopravou sa vraj pomaly zlepšuje.

Spoločnosť Arriva prebrala od pondelka úlohu regionálneho autobusového dopravcu v Bratislavskom kraji. Aj naďalej však má problém s nedostatkom vodičov a z toho dôvodu vypadli mnohé spoje.

Po novom preto potenciálnym zamestnancom ponúka náborový príplatok vo výške 4 000 eur. Podmienkou je, aby zmluvu podpísali najneskôr do 26. novembra. „Na sucho“ však nezostanú ani tí, ktorí sa zamestnali skôr.

„Náborový príspevok v rovnakej výške dostanú aj tí zamestnanci vrátane vodičov, dispečerov a garážmajstrov, ktorí zabezpečujú prímestskú autobusovú dopravu od 15. novembra,“ tvrdí zástupca dopravcu.

Odporúčané
S dopravou v Bratislavskom kraji bude problém aj v ďalších dňoch. Arrive chýba asi 100 vodičov S dopravou v Bratislavskom kraji bude problém aj v ďalších dňoch. Arrive chýba asi 100 vodičov 16. novembra 2021, 11:58

Výpadky majú najmä linky v oblastiach Senca a Pezinka. Portál Imhd.sk uvádza, že sa zrušilo asi 43 % spojov (767 z 1 781). Oproti strede 17. novembra však podľa Bratislavského samosprávneho kraja prišlo k zlepšeniu. Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba dal Arrive ultimátum, aby problémy s nedostatkom vodičov vyriešila do 9 pracovných dní.

Odporúčané
V prímestskej autobusovej doprave v Bratislave dnes môže vypadnúť až 30 % spojov V prímestskej autobusovej doprave v Bratislave dnes môže vypadnúť až 30 % spojov 15. novembra 2021, 7:35
Domov
Zdieľať
Diskusia