Tímea Krauszová

Zomrel slovenský cyklista Adrián Babič, zrazilo ho auto počas tréningu

ŠPORT

Mal 24 rokov.

V stredu večer po kolízii s autom zomrel známy slovenský cyklista Adrián Babič, informoval o tom Deaflympijský výbor Slovenska. Mladý, 24-ročný cyklista z Popradu sa síce narodil so stratou sluchu, no bežne súťažil aj s počujúcimi pretekármi.

Bol majstrom a vicemajstrom Slovenska v kategórii do 23 rokov a mal za sebou množstvo ďalších ocenení. Zúčastnil sa aj na európskych a svetových majstrovstvách, v roku 2019 vyhral Slovenský pohár v cestnej cyklistike.

„Členovia Deaflympijského výboru Slovenska spomínajú na Adriána ako na skromného a príjemného mladíka a v myšlienkach sú teraz s jeho matkou a trénerkou, ktoré boli jeho veľkými oporami na ceste za úspechmi,“ napísali o ňom na facebookovej stránke deaflympijského výboru.