Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
24. februára 2021, 12:21
Čas čítania 0:43
Viktor Kniš

V Taliansku spadli pri zosuve pôdy do mora stovky rakiev

NEWS CINTORÍN
Uložiť Uložené

Cintorín pri Janove vybudovali pred viac ako 100 rokmi pozdĺž skalných útesov. Kvôli nepriazni počasia zaznamenal kolaps, ktorý miestni označujú za nepredstaviteľnú katastrofu.

Približne 200 rakiev spadlo do mora po zosuve pôdy na pobreží neďaleko talianskeho mesta Janov, informuje CNN. Zatiaľ sa podarilo zachrániť len pár percent z nich, zvyšok bude závisieť aj od toho, ako sa bude rozbúrená voda správať počas najbližších hodín a dní. Záchranné zložky však spravili bezpečnostné opatrenia, vďaka ktorým rakvy neodplaví ďaleko od brehu.

Odporúčané
Matúš Vallo: Ak chcú Slováci žijúci v Bratislave kritizovať mesto, nech splnia jedinú vec (Videorozhovor) Matúš Vallo: Ak chcú Slováci žijúci v Bratislave kritizovať mesto, nech splnia jedinú vec (Videorozhovor) 23. februára 2021, 16:27

Cintorín postavili už pred viac ako 100 rokmi, nikto však v tom čase nemyslel na to, že môže prísť taká nepriaznivá situácia. Starosta obce Camogli nazval udalosť „nepredstaviteľnou katastrofou“.

Domov
Zdieľať
Diskusia