Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
12. februára 2021, 12:11
Čas čítania 0:46
Viktor Kniš

FOTO: Slovensko sužuje snehová kalamita. Popadané stromy a extrémne silný vietor komplikujú život vodičom

NEWS SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Situácia je vážna najmä na severe a východe Slovenska.

Snehová kalamita komplikuje situáciu na cestách aj v piatok. Podľa predpovedí budú počas celého dňa situáciu vodičom komplikovať snehové záveje aj silný vietor. Meteorológovia odporúčajú, aby sa na cesty vydali len tí, ktorí naozaj musia, najmä na severe a východe Slovenska. Niektoré úseky ciest postupne uzatvárali, situáciu cestárom komplikujú okrem snehu aj popadané stromy. 

Treba si dávať pozor aj na neuzatvorených úsekoch ciest a diaľníc, na ktorých sa vytvoril mokrý a klzký povrch. Niektoré úseky hlásia aj zľadovatelé časti vozovky. 

Na úsekoch D1 Važec - Štba, D1 Matejovce - Jánovce, D3 Svrčinovec - Skalité, R2 Ožďany - Babin Most, R2 Šaca (I/16) - KE Most VSS, R3 Trstená - Tvrdošín, R4 Milhosť - Košice juh, R4 Svidník sa na vozovke nachádza čerstvý alebo kašovitý sneh hr. 1 - 2 cm. Na R2 Figa - Gemer a R3 obchvat Hornej Štubne je miestami zľadovatený sneh do 2 cm, upozorňuje iMeteo

Domov
Zdieľať
Diskusia