Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
13. septembra 2020, 19:52
Čas čítania 0:44
Viktor Kniš

V Bielorusku pokračujú protesty, polícia a vojaci zatkli minimálne 250 demonštrantov, blokujú ulice a rozháňajú davy

NEWS BIELORUSKO
Uložiť Uložené

Podľa záberov zhora sa v Bielorusku opäť zišli desaťtisíce demonštrantov, ktorí nesúhlasia s výsledkom prezidentských volieb a žiadajú nové voľby.

V bieloruskom Minsku aj viac ako mesiac po zverejnení výsledkov volieb pokračujú pokojné demonštrácie, ktoré boli zo začiatku násilné len zo strany armády a policajných zložiek Bieloruska. Tisícky demonštrantov skončili za mrežami a niektorí následkami policajnej brutality prišli o život.

Podľa odhadov zahraničných médií sa dnes v Misku zišlo viac ako 100-tisíc ľudí, v porovnaní s augustom však oveľa intenzívnejšie zasahovala polícia aj vojská ministerstva vnútra. Podľa videí z bieloruských ulíc sa kukláči snažia rozpustiť davy ľudí ešte predtým, ako vôbec vytvoria malé skupiny, niektorých priamo z ulice nakladajú do áut a odvážajú preč. Polícia zatiaľ oznámila, že už zatkla 250 protestujúcich, informuje BBC.

Domov
Zdieľať
Diskusia