Venezuelu môže čakať katastrofa, s ktorou sa problémy Talianska, Španielska či USA vôbec nedajú porovnávať.
Pri pohľade na každodenné štatistiky o prírastkoch pacientov s diagnostikovaným ochorením COVID-19 sa zdá, že Európa má najhoršie za sebou.
Slovensko v niektoré dni za posledné týždne nehlásilo žiadneho nového nakazeného, spolu s Českom a Maďarskom uvažujeme o plnom otváraní hraníc a viaceré štáty začínajú odkladať rúška, aspoň na otvorených priestranstvách.
Koronavírus však po planéte postupuje vo vlnách. Kým v decembri a v januári išlo takmer výlučne o záležitosť Číny, v marci sme už mohli čítať o kolapse nemocníc v Taliansku. Teraz máme koniec apríla a s krízou začínajú bojovať v Južnej amerike.
Epidémia v Taliansku či Británii? Počkaj, čo príde inde...
Je jasné, že Slovákov viac vyrušujú preplnené nemocnice v Taliansku alebo tisíc zomierajúcich Američanov denne, no tieto krajiny stále považujeme za rozvinuté, s pomerne dobre fungujúcim zdravotníckym systémom.
Už horšie je to v Rusku, kde sa okamžite objavili podozrenia, že úrady štatistiky podhodnocujú.
V smutnom rebríčku počtu nakazených zas aktuálne patrí druhé miesto Brazílii, kde v stredu za 24-hodín pribudlo viac než 22-tisíc prípadov. Dostala sa tam aj napriek tomu, že článkov o nej určite čítaš oveľa menej.