Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 16. 10. 2021 meniny má Vladimíra

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
Lego sabotuje boj proti terorizmu. Zbraň zo skladačky v ruke mladého chlapca spustila v Nemecku masívnu operáciu Lego sabotuje boj proti terorizmu. Zbraň zo skladačky v ruke…
Čo znamenala potitulková scéna vo Venom 2, a prečo otrasie celým svetom Marvelu? Čo znamenala potitulková scéna vo Venom 2, a prečo otrasie celým…
Víťaz bude bohatší ako speváčka Adele. Vo Francúzsku padol najvyšší jackpot v histórii lotérie Euromilióny Víťaz bude bohatší ako speváčka Adele. Vo Francúzsku padol…
Ema Müller: Otcovu drogovú minulosť sa predo mnou snažili rodičia tajiť, dozvedala som sa o tom od spolužiakov v škole (Rozhovor) Ema Müller: Otcovu drogovú minulosť sa predo mnou snažili…
Ste príliš krásna na to, aby ste rozumeli energetike, naznačil Putin americkej reportérke Ste príliš krásna na to, aby ste rozumeli energetike, naznačil…
RECENZIA: Posledný súboj RECENZIA: Posledný súboj
Móda - Topánky

Módny priemysel prispel na boj proti koronavírusu desiatkami miliónov eur, ale tiež výrobou ochranných rúšok či dezinfekcie

Zdravie a ľudské životy sú to najdôležitejšie, čo si dobre uvedomujú aj najväčší hráči na módnom trhu.

Richard Balog
5. apríl 2020, 10:41 Čas čítania: 3:31
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Módny priemysel prispel na boj proti koronavírusu desiatkami miliónov eur, ale tiež výrobou ochranných rúšok či dezinfekcie
Zdroj: Adam Katz Sinding
Móda - Topánky
0
Richard Balog
5. apríl 2020, 10:41
Čas čítania: 3:31

Módny priemysel prispel na boj proti koronavírusu desiatkami miliónov eur, ale tiež výrobou ochranných rúšok či dezinfekcie

Zdravie a ľudské životy sú to najdôležitejšie, čo si dobre uvedomujú aj najväčší hráči na módnom trhu.

Richard Balog
5. apríl 2020, 10:41
Čas čítania: 3:31
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Módny priemysel prispel na boj proti koronavírusu desiatkami miliónov eur, ale tiež výrobou ochranných rúšok či dezinfekcie
Zdroj: Adam Katz Sinding

Neviditeľný nepriateľ v podobe koronavírusu v plnej sile zaútočil na svet len pred niekoľkými týždňami, avšak už teraz vieme, že bude mať obrovský vplyv na ekonomiku väčšiny krajín.

 

Poklesy tržieb a ziskov pocíti takmer každý, a to vrátane veľkých hráčov na módnom trhu. V priebehu posledných dní a týždňov viacero konzorcií, značiek či samotných dizajnérov preukazuje veľkú dávku solidarity a odhodlanie pomáhať všetkým, ktorí to budú potrebovať. Bez ohľadu na to aby vedeli, akým spôsobom sa daná situácia vyvinie a do akej miery to ovplyvní ich ďalšie fungovanie. 

 

V nasledujúcich riadkoch si tak priblížime jednotlivé riešenia a návrhy pomoci od mien ako Ralph Lauren, Donatella Versace, ale tiež spoločností LVMH, Nike alebo Gucci.

 

Módny priemysel prispel na boj proti COVID-19 desiatkami miliónov eur, ale tiež výrobou ochranných rúšok či dezinfekcie
Zdroj: Adam Katz Sinding

 

Ralph Lauren

Ikonický americký výrobca sa rozhodol na vzniknutú situáciu reagovať medzi prvými a prostredníctvom svojej nadácie prispel na boj proti zákernému vírusu sumou 10 miliónov dolárov. Okrem toho prisľúbil výrobu 250-tisíc kusov ochranných masiek na tvár a 25-tisíc izolačných plášťov určených pre zdravotníckych zamestnancov. 

 

Svoju veľkosť potvrdil Ralph Lauren aj príspevkom v neznámej výške na fond CFDA/Vogue Fashion, ktorý má pomôcť menším značkám a návrhárom postihnutým hospodárskym poklesom. 

 

Moncler 

Sumou 10 miliónov eur sa rozhodol pomôcť taktiež výrobca luxusnej športovej módy so sídlom v Miláne, ktorú sme bližšie rozobrali v osobitnom článku. Celá čiastka pritom poputuje na výstavbu nového nemocničného projektu v najviac postihnutom regióne na severe Talianska - Lombardie.

 

Dôvod daru najlepšie vystihujú slová generálneho riaditeľa spoločnosti, Rema Ruffiniho: „Miláno je mesto, ktoré nám všetkým poskytlo mimoriadny život. Nemôžeme a nechceme sa ho vzdať. Je povinnosťou každého vrátiť mestu to, čo nám doteraz dávalo. Radcovi Giulovi Gallerovi som povedal, že mám vôľu pracovať na tomto projekte od prvého momentu. Teraz, keď existujú pochybnosti o uskutočniteľnosti, sme pripravení ho podporiť.“

 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 2535 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VIAC O PREDPLATNOM
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Už od 2.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš získať tieto benefity
VIAC

Gucci

Taliansky módny dom si vďaka angažovaniu Alessandra Micheleho do pozície kreatívneho riaditeľa získal naspäť stratenú reputáciu a v priebehu posledných rokov dosahoval rekordné čísla predajov. Aj vďaka tomu si firma patriaca pod konzorcium Kering mohla dovoliť poskytnúť svoje výrobné sily na dodanie 1,1 milióna ochranných rúšok a 55-tisíc lekárskych kombinéz pre domáci zdravotnícky personál. 

 

Prostredníctvom Ministerstva civilnej ochrany v spolupráci s platformou For Funding navyše prispel sumou 1 milión eur na posilnenie služieb a nákup lôžok pre jednotky intenzívnej starostlivosti.

 

Kering

Materská spoločnosť vyššie uvedeného výrobcu, ale tiež značiek ako Saint Laurent, Bottega Veneta, Balenciaga alebo Brioni sa ešte v úvode marca rozhodla podporiť boj proti koronavírusu  na území Talianska sumou 2 milióny eur. 

 

Ešte predtým poslala 1 milión dolárov na účet Červeného kríža v čínskej provincii Chu-pej, kde sa nachádza miesto prvého výskytu vírusu, mesto Wu-chan. 

 

New Balance

Tradičný výrobca športovej obuvi a oblečenia so sídlom v Bostone sa minulý týždeň rozhodol venovať všetku svoju pozornosť na výrobu ochranných masiek na tvár pre všetkých zamestnancov nemocníc v Spojených štátoch. 

 

V úzkej kooperácii s vládou plánuje týždenne vyrábať až 100-tisíc kusov. Malo by ísť o veľmi výraznú pomoc so zabezpečením PPE (personal protective equipment), ktorého je akútny nedostatok najmä na území New Yorku. 

 

Nike

Do boja proti neviditeľnému nepriateľovi sa pustilo aj vedenie športového giganta so sídlom v Oregone. V rámci viacerých fáz pomoci už Nike prispelo sumou pohybujúcou sa na úrovni 17 miliónov dolárov, pričom posledný dar vo výške 1,6 milióna putoval na okamžité potreby, akými sú napríklad zabezpečenie potravín a lekárska starostlivosť. 

 

LVMH

Jeden z najbohatších ľudí na svete, Bernard Arnault preukázal obrovské srdce, keď v polovici marca nariadil vo všetkých svojich továrňach na výrobu parfumov a dekoratívnej kozmetiky začať s produkciou dezinfekcie na ruky pre francúzske nemocnice. Dobrovoľne sa tak vzdal miliónov eur z predaja produktov značiek ako Dior, Givenchy, FENTY, Acqua di Parma alebo Louis Vuitton. 

 

Ešte v januári, keď koronavírus naplno postihol územie mesta Wu-chan,  venoval koncern 2,2 milióna dolárov tamojšiemu Červenému krížu. 

 

MAC 

Rovnakou sumou ako Ralph Lauren, teda 10 miliónov dolárov prispelo aj vedenie spoločnosti MAC Cosmetics. Urobili tak prostredníctvom svojej kampane s názvom „Viva Glam“, ktorej tvárou je kontroverzná Miley Cyrus. 

 

Uvedená čiastka bude prerozdelená medzi 250 rôznych organizácií naprieč celým svetom, ktoré zabezpečujú pomoc v boji proti koronavírusu. 

 

Prada

To, že ľudia vo vedení popredných hráčov na trhu s luxusnou módou majú srdce na správnom mieste dokazujú aj Patrizio Bertelli a Miuccia Prada stojací na čele rodinného podniku Prada. Spoločne s predsedom predstavenstva Carlom Mazzim sa rozhodli z vlastných financií zasponzorovať vytvorenie 6 nových jednotiek intenzívnej starostlivosti v priestoroch 3 nemocníc na území Milána.  

 

Okrem toho sa taktiež rozhodli, že ich továreň v Perugii zabezpečí výrobu 110-tisíc ochranných rúšok a 80-tisíc kusov lekárskych odevov, ktoré budú už 6. apríla distribuované do viacerých nemocničných zariadení v regióne Toskánsko. 

 

 

LBM Pařížská

Teší nás, že v dnešnom článku môžeme spomenúť aj zástupcu z domáceho prostredia, a to konkrétne predajcu Luxury Brand Management. Zastúpenie LBM na ulici Pařížská 17 sa v spolupráci s českým návrhárom Lukášom Macháčkom rozhodlo bojovať s vírusovým ochorením COVID-19. 

 

Do predaja totiž vypúšťa ochranné rúška, ktorých je na trhu stále nedostatok a následne celú získanú sumu odovzdáva do rúk vedenia Fakultnej nemocnice v Motole. Význam uvedenej spolupráce potvrdila tiež hovorkyňa fakultnej nemocnice Motol, Pavlína Danková, ktorá ponúkla vyjadrenie pre tuzemské zastúpenie magazínu Vogue„ Motol je jedna zo 14 nemocníc, ktorá bude ošetrovať pacientov s ochorením Covid-19, a vzhľadom k tomu, že sme najväčšia a najvyťaženejšia nemocnica v Česku, je táto podpora viac než vítaná.“

 

  

V danom duchu by sme mohli pokračovať ešte veľmi dlho, keďže pomocnú ruku sa rozhodli podať mnohí ďalší výrobcovia. Za všetkých tak môžeme spomenúť ešte Donatellu Versace, ktorá venovala z vlastných zdrojov 200-tisíc eur, Giorgia Armaniho (1,25 milióna eur), Hermes (700-tisíc dolárov), Jimmy Choo (500-tisíc dolárov), H&M (500-tisíc dolárov) či Geox (1 milión eur). 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdroj: harpersbazaar.com, ralphlauren.com, businessoffashion.com, vogue.cz, hypebeast.comFoto: Adam Katz SindingNáhľadový obrázok: Adam Katz Sinding
NAHOR
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy móda
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
Lego sabotuje boj proti terorizmu. Zbraň zo skladačky v ruke mladého chlapca spustila v Nemecku masívnu operáciu Lego sabotuje boj proti terorizmu. Zbraň zo skladačky v ruke mladého…
Čo znamenala potitulková scéna vo Venom 2, a prečo otrasie celým svetom Marvelu? Čo znamenala potitulková scéna vo Venom 2, a prečo otrasie celým…
Víťaz bude bohatší ako speváčka Adele. Vo Francúzsku padol najvyšší jackpot v histórii lotérie Euromilióny Víťaz bude bohatší ako speváčka Adele. Vo Francúzsku padol najvyšší…
Ema Müller: Otcovu drogovú minulosť sa predo mnou snažili rodičia tajiť, dozvedala som sa o tom od spolužiakov v škole (Rozhovor) Ema Müller: Otcovu drogovú minulosť sa predo mnou snažili rodičia…
Ste príliš krásna na to, aby ste rozumeli energetike, naznačil Putin americkej reportérke Ste príliš krásna na to, aby ste rozumeli energetike, naznačil Putin…
RECENZIA: Posledný súboj RECENZIA: Posledný súboj
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.