Cez deň kontrolovali aj zatvorené obchodné centrá, ľuďom ukazovali, že nie je hanba nosiť rúška.
Policajti to s opatreniami myslia vážne. V sobotu večer zverejnili na Facebooku videá, ako kontrolujú či sú zatvorené obchodné centrá, bary a kluby v hlavnom meste. Cez deň zas postovali fotky z cestných kontrol po celom Slovensku. Do jedného bez výnimky mali na tvári rúška proti nákaze. Ľudí tak chcú motivovať, aby sa rúško nehanbili nosiť ani oni, je to predsa v rámci bezpečnosti.
Okrem toho v sobotu policajti upozornili aj na hoax, ktorý po internete šíri nejaká žena. Na nahrávke hovorí, že liek Ibuprofén môže zhoršovať príznaky ochorenia Covid-19 a v Taliansku prispel k väčšine úmrtí. Ide o nezmysel a klamstvo, Ibuprofén sa rovnako ako paracetamol odporúča pri znižovaní vysokých horúčiek, ktoré sú jedným zo symptómov nákazy koronavírusom. Pri vysokých teplotách je však dobré už telefonicky kontaktovať aj zdravotníkov.
Attention! Currently circulating WhatsApp text and voice messages about alleged research results of the "Wiener Uniklinik" about a connection between Ibuprofen and Covid19 are #FakeNews, which have nothing to do with #MedUniWien.
— MedUni Wien (@MedUni_Wien) March 14, 2020
Tvrdenia na nahrávke už vyvrátila napríklad rakúska medicínska univerzita, žene za šírenie poplašnej správy hrozí niekoľkoročné väzenie. Pôvod hoaxu je zrejme vo Francúzsku, kde ho zdieľal aj minister zdravotníctva či prezident Macron. Krajina tam obmedzila predaj Ibuprofénu aj liekov s paracetamolom, no už v polovici januára, ešte bez súvislosti s koronavírusom.