Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
5. decembra 2019, 6:46
Čas čítania 0:00
Vl Mi

Žena pôjde do väzenia za to, že klamala v životopise. Podvodom získala robotu s platom 185 000 dolárov ročne

ZAUJÍMAVOSTI AUSTRÁLIA
Uložiť Uložené

Nuž, klamať sa neoplatí.

Keď ideš na pohovor, musíš byť vždy pripravený. Slušne sa obliecť, čo-to si prečítať o spoločnosti, kde chceš pracovať, usmievať sa – to sú všetko dôležité maličkosti, ktoré môžu zapôsobiť na tvojho budúceho zamestnávateľa. Kľúčové sú však skúsenosti, tie často rozhodujú. 

Žena pôjde do väzenia za to, že klamala v životopise. Podvodom získala robotu s platom 185 000 dolárov ročne
Zdroj: unsplash/Christin Hume

O nich napíšeš v životopise. Kde si v minulosti pracoval, na akej pozícii, ako dlho. Nemal by si klamať, môžu ti na to prísť a budeš mať zbytočné problémy. O tom by vedela rozprávať 46-ročná Veronica Hilda Theriault, ktorá pôjde do väzenia. Do životopisu totiž napísala hneď niekoľko klamstiev, píše CNN s odvolaním sa na 7 News.

Odporúčané
Anarchia na Mlynoch: Niektorí študenti sa búria, nové vedenie internátov ruší kluby, posilňovňu a ďalšie prevádzky Anarchia na Mlynoch: Niektorí študenti sa búria, nové vedenie internátov ruší kluby, posilňovňu a ďalšie prevádzky 4. decembra 2019, 9:40

V roku 2017 sa zaujímala o verejnú funkciu, konkrétne o šéfku informačného oddelenia, pričom by zarobila 185 000 dolárov ročne. Nakoniec ju zobrali, no nevydržala dlho, po mesiaci ju prepustili. Medzi tým stihla pod seba „nabrať“ svojho brata, a to aj napriek tomu, že mu chýbala kvalifikácia. Nakoniec dostala 25-mesačný trest. 

V životopise bolo hneď niekoľko klamstiev. Okrem toho, že v ňom písala o zamestnaniach, kde nikdy nepracovala, prikrášlila si aj školy, kde študovala. Na LinkedIne dokonca miesto svojej fotky použila fotku Kate Upton. Súd tiež zistil, že klamala aj predošlých zamestnávateľov, keď sa zaujímala o robotu. Svoju vinu nakoniec priznala a svoje správanie označila ako hanebné. Trest je tvrdý hlavne preto, že pracovala s citlivými informáciami a súd v jej konaní videl prvky plánovania. 

Domov
Zdieľať
Diskusia