V Epic Games si z tejto žaloby zrejme ťažkú hlavu nerobia.
Fortnite si naďalej zachováva obrovskú popularitu, hlavne preto, že základný a mimoriadne návykový Battle Royale mód je k dispozícii úplne zadarmo.
Vďaka tomu sa k hraniu môžu dostať aj malé deti, ktoré ešte nedisponujú vlastnými peniazmi, prípadne schopnosťou správne manažovať svoj čas. Práve najmenší totiž môžu mať najväčšie problémy s určením miery a odtrhnutím sa od počítača či hernej konzoly.
PC Gamer informuje o prípade z Kanady, kde sa vraj rodičia dvoch 10 a 15-ročných detí závislých na Fortnite rozhodli zažalovať vývojársku firmu Epic Games, ktorá za novodobým fenoménom stojí.
Právnici zastupujúci rodičov dokonca Fornite prirovnávajú ku kokaínu a tabaku, pričom podľa ich slov „veľmi návykovú hru priamo zamerali na deti“. Narážajú zrejme na kreslenú komixovú grafiku alebo tanečné pohyby priamo v hre.
Právnická firma sa podľa webu dokonca odvoláva na prípad z roku 2015, kedy boli tabakové spoločnosti žalované za to, že neinformovali zákazníkov o možných zdravotných rizikách.
Akokoľvek šialene toto porovnanie môže znieť, závislosť na počítačových hrách už ako ochorenie oficiálne uznáva aj Svetová zdravotnícka organizácia.
Koniec-koncov, aj žalôb proti Fortnite a Epic Games sa už vo svete objavilo viacero. Právnička Alessandra Esposito Chartrandová dokonca tvrdí, že vývojári spolupracovali s odborníkmi a psychológmi, aby svoju hru spravili čo najnávykovejšou.