Viac ako 56 % opýtaných si myslí, že uchovávanie informácií na internete je nemožné.
Škandály Facebooku spojené s poskytovaním osobných informácií o svojich užívateľoch mnohých prebudili zo sna. Fráza „ dávam súhlas na odosielanie informácií za účelom skvalitnenia našich služieb“ dáva zrazu nový rozmer. Technologickí giganti o nás zbierajú všetko, čo sa len dá a ľuďom to očividne prekáža. Až 38 % opýtaných by sa totiž vzdalo svojich účtov na sociálnych sietiach, ak by to znamenalo, že ich údaje zostanú súkromnými po zvyšok ich života, ukázala analýza spoločnosti Kaspersky.
Výskum ukázal, že jeden z piatich opýtaných by bol ochotný úplne sa rozlúčiť s telefónom, ak by jeho informácie zostali súkromné až do konca jeho života. Ukázalo sa tiež, že 41 % spotrebiteľov sa obáva viac o svoje digitálne súkromie, ako o to bežné „offline“ súkromie. Viac ako 56 % opýtaných si myslí, že uchovávanie informácií na internete je nemožné. Každý štvrtý si zakrýva svoju web kameru a tretina spotrebiteľov nemá zaheslované všetky svoje zariadenia (38 %).
Ochrana súkromia je v 21. storočí veľmi citlivá téma. Preto je najlepšie dávať si pozor, kde, koho či ako odfotíš. Dôkazom môže byť aj nedávna krádež fotiek na Slovensku, hacker ukradol a zavesil na internet chúlostivé fotky mnohých dievčat.