Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 5. 6. 2020 meniny má Laura

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Vybrali sme
41
Dominik Vetrák
30. apríl 2019, 16:16
Čas čítania: 10:06
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Čo sa nám na Avengers: Endgame páčilo najviac, čo nás ohúrilo a čo nám naopak nesmierne vadilo?

V 10 bodoch prediskutujeme udalosti a dej Avengers: Endgame.

Dominik Vetrák
30. apríl 2019, 16:16
Čas čítania: 10:06
Čo sa nám na Avengers: Endgame páčilo najviac, čo nás ohúrilo a čo nám naopak nesmierne vadilo?
Zdroj: Marvel Studios/Disney
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
41
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Po premiére Endgame sme si sadli na pivo a ako sme sa tak bavili, zistili sme, že na nás niektoré udalosti snímky pôsobili úplne inak (huh, prekvapenie). Rozhodli sme sa ich teda tak trošku obkecať v samostatnej diskusii a možno tým tak aj tebe dať možnosť nahliadnuť na veci iným spôsobom. Samozrejme, článok je plný spoilerov, takže ak si film z nejakého dôvodu ešte stále nevidel, ďalej nečítaj.


1. Hulk/Thor

Dominik
Tak ja stále neviem. Film som videl dvakrát a stále celkom nedokážem vstrebať, akú stoosemdesiatstupňovú otočku Feige a scenáristi pri týchto postavách zaradili. Pri Hulkovi to nie je až také prekvapenie. Trailery nám ho vôbec neukazovali a artworky prezradili, že sa z neho pravdepodobne stane Professor Hulk. Osobne by som však uvítal, keby sa ešte predtým dočkáme aspoň jednej poriadnej sekvencie s Hulkom odtrhnutým z reťaze. 

Endgame chýbal Banner a zároveň mu chýbal aj Hulk. Professor Hulk je celkom nová postava a Valkyrie to zhrnula úplne úžasne. V oboch verziách bol proste tento charakter lepší. Iste, rýchlo si zvykneš a nie je to tak, že by šlo o zlú postavu. Avšak, mám dojem, že mi tu niečo chýba a klasický súboj o moc nad Bannerovým telom bol nešťastne upozadený a nedoriešený. Musíme sa zmieriť s tým, že klasický Hulk tu bol naposledy v Age of Ultron a máličko v Ragnaroku, no a zrejme sa už nikdy nevráti. 

 

Čo sa nám na Avengers: Endgame páčilo najviac, čo nás ohúrilo a čo nám naopak nesmierne vadilo?
Čo sa Thora týka, tu si celkom nie som istý. Po Ragnaroku a hlavne, hlavne Infinity War sa z neho stala jedna z kľúčových postáv, a to nielen čo sa týka dejového významu. Thor bol konečne cool, Hemsworth si to náležite užíval a začali sme mu nesmierne fandiť. Russovci a scenáristi McFeely a Markus však túto postavu definitívne zhovadili.

 

To skákanie medzi serióznym, debilným, infantilným a pomstychtivým Thorom sa jednoducho nedá tolerovať donekonečna. Iste, ten dizajn hlavne v závere bol majestátny a Thor sa výzorovo vôbec nemusí meniť, avšak jeho charakter by sa už konečne mohol ustáliť. Aj keď, už je možno neskoro.

 

Jakub

Dominikovi aj Pepovi síce zmeny u Hulka a Thora prekážali, u mňa boli naopak vítanou zložkou filmu. Marvelovky vo mne nikdy neevokovali dojem serióznosti a vždy som ich bral ako kvalitnú popcornovú zábavu.

 

Preto mi vôbec neprekáža, ak tvorcovia umiestňujú (možno pre niekoho nevhodné) vtipy do viac-menej smutných sekvencií. Professor Hulk bol pre mňa prinajhoršom aspoň prijateľný, ale na Thorovej premene som sa niekoľkokrát z chuti zasmial. Úplne rozumiem každému, komu táto zmena nepadla dobre, ale osobne voči nej nemám prakticky žiadne výhrady. 

 

Oskar

Úprimne povedané, Avengers: Endgame zo mňa už pekne vyšumelo. Musím však dodať, že premiéru som bral ako klasickú kino udalosť a rozhodne som nepociťoval nejaký prehnaný hype. Čo sa týka samotného Thora, jeho premena ma poriadne zaskočila a po celý film som sa s ňou, žiaľ, nedokázal stotožniť. Túto postavu mám v MCU celkom rád a po jej epickom príchode do Wakandy v závere Avengers: Infinity War som asi podvedome očakával, že v Endgame bude bez problémov patriť k tým najlepším. Z môjho pohľadu sa tak ale nestalo.

 

Čo sa nám na Avengers: Endgame páčilo najviac, čo nás ohúrilo a čo nám naopak nesmierne vadilo?

 

Spojenie Hulka s Bannerom bolo taktiež prekvapením, no v tomto prípade už oveľa príjemnejším než pri vyššie spomínanom Thorovi. Nová verzia Hulka mi padla do oka hneď na prvý pohľad a ja som si jeho prítomnosť na plátne naozaj užíval. Oddelenie vizuálnych efektov urobilo poriadny kusisko skvelej práce a scéna na streche v New Yorku patrila podľa mňa k tým najlepším s ním.


2. Úmrtia a rozlúčky

Dominik

Marvel chcel „tearjerker“, a teda, aby si diváci išli v kine oči vyplakať. Určite sa to podarilo. Emócie ma síce pri Black Widow zasiahli až na druhé pozretie, aj tak to však nebolo ono. Budúci rok ju tu totiž máme v jej prequelovej sólovke, takže si pri tej scéne jednoducho povieš, že fajn, vidíme sa o rok. 

Avšak, Downey v MCU definitívne končí. Začal to pred 11 rokmi a bez neho by to zďaleka nevyzeralo tak, ako to vyzerá dnes. Bohvie, či by nejaké MCU vlastne bolo. Nechceme tým odoberať zásluhy producentom, režisérom, trikárom a iným hercom či scenáristom. Všetci však vieme že Avengers a MCU bez Iron Mana je bolestivá predstava. Samotný dostal uzavretie, aké si od začiatku zaslúžil. Mohol povedať otcovi to, čo mu povedať vždy chcel, vychoval úžasnú dcéru a pár rokov žil život, o akom vždy sníval. 

Avšak, Cap mal pravdu. Je to najlepší ochranca Zeme a jej ľudí a nedokázal by žiť s tým, že neurobil všetko pre to, aby ju ešte raz zachránil. Aj keď by to malo znamenať, že to bude jeho koniec. Scenáristi spravili z Tonyho a jeho Iron Mana najväčšieho hrdinu spomedzi Avengerov, ktorý za sebou zanechal všetko, čo miloval. Lepší koniec už pre neho asi neexistoval. 

 

Čo sa nám na Avengers: Endgame páčilo najviac, čo nás ohúrilo a čo nám naopak nesmierne vadilo?

 

Rovnako emotívny, aj keď úplne iný koniec dostal Steve Rogers. Ten svojej krajine a neskôr aj celej planéte slúžil celý svoj život a nepoznal nič iné, než tréning a pomáhanie druhým. Po tom, čo zase raz zachránil všetkých naokolo, sa rozhodol, že si zoberie späť život, ktorý mu bol odobratý, ktorý pred vyše 70 rokmi obetoval.

 

Úmrtie Capa by zrejme nemalo tak veľký emocionálny dopad. Steve totiž predstavuje všetky hrdinské ideály, ktoré v MCU ostanú aj dlho po jeho smrti a neaktivite. Oveľa emotívnejší je pre diváka fakt, že o sebe konečne začal rozmýšľať ako o človeku, nie ako vojakovi. Natasha nemala možnosť začať žiť druhý život, Steve sa teda rozhodol správne.

 

Jakub

Scarlett Johansson je síce sama o sebe veľmi sympatickou herečkou, ale jej postava Black Widow nikdy nebola mojou obľúbenou. Viac-menej mi teda bolo jedno, či sa za záchranu sveta obetuje Clint Barton alebo Natasha. Svojím spôsobom bolo ale úmrtie Widow logickejšie. Na Clinta v prípade úspechu misie totiž ešte čakala rodina.

 

Roberta Downeyho Jr. a jeho Iron Mana miluje azda každý a jeho odchod bol preto pre divákov skutočne bolestivý. S Marvelom si ale zažil jednu skutočne dlhú eŕu, a tak bolo na čase, aby dal priestor novým hrdinom. Konanie Captaina Americu bolo pochopiteľné a dlhší čas očakávané. Celý svoj život obetoval pre druhých, a tak si viac než ktokoľvek iný zaslúžil prežiť aj čas so svojou milovanou.

 

Čo sa nám na Avengers: Endgame páčilo najviac, čo nás ohúrilo a čo nám naopak nesmierne vadilo?

 

Oskar

Avengers: Endgame sa sústredilo najmä na pôvodnú šesticu hrdinov, a tak bolo jasné, že práve oni dostanú najviac priestoru. A presne tak sa aj stalo. Každý jeden člen pôvodnej šestky ma viac-menej bavil, no keď už je reč o tých úmrtiach a rozlúčkach, spomeniem najmä Tonyho, Capa a Natashu. A či už ide o smrť Tonyho a Nat alebo odchod Capa, ani jedna záverečná scéna s nimi ma nenechala chladným.

 

Tony a Cap boli medzi fanúšikmi nesmierne obľúbení a vďaka výborne ukočírovanej prvej polovici filmu, ktorá bola prevažne neveselá, komorná a pomalá, sme sa mohli v kinách poriadne vžiť do pocitov postáv a uvedomiť si, čo pre MCU vlastne znamenajú. Aj to sa odzrkadlilo na prirodzených a silných záverečných emóciách.

 

Postavu Black Widow mám osobne rád (hlavne vďaka Scarlett) a jej súboj s Hawkeyeom na Vormire mi prišiel veľmi dobre napísaný a taktiež plný emócií, za čo mohol aj vzájomný vzťah týchto dvoch hrdinov. Veľa si toho spolu preskákali a každý z nich sa chcel obetovať pre život a záchranu toho druhého z vlastnej vôle. Pekný odkaz na rovnakú a zároveň diametrálne odlišnú situáciu z Infinity War.

 

Čo sa nám na Avengers: Endgame páčilo najviac, čo nás ohúrilo a čo nám naopak nesmierne vadilo?

 

Šimon

Smrť Black Widow nemala na drvivú väčšinu divákov vôbec žiadny emotívny účinok. Práve naopak, koniec tejto postavy bol väčšine ľudí celkom ľahostajný a to aj napriek hereckým kvalitám hollywoodskej divy Scarlett Johansson. Najväčší emotívny dojem na mňa malo zvítanie sa Petera Parkera a Tonyho v poslednom akte snímky. Rovnaký účinok potom mal aj samotný koniec životnej púte Iron Mana. Tvorcov treba pochváliť aj za spôsob, akým sa MCU rozlúčilo s Capom. Endgame divákovi úspešne zasadilo ťažké údery na city, no bez nich by to jednoducho nešlo.

 

3. Captain America is worthy

Dominik
Ten fiškus Thor to vedel už od momentu, kedy Cap pohol kladivom na párty v Age of Ultron. A zrejme to tušil aj samotný Cap. Všetci sme na tento moment čakali, rovnako ako na to, kedy si Tony nasadí Infinity Gauntlet. Cap nám ukázal, že si s Mjolnirom nesmierne rozumie a spoločne s jeho štítom tvoria skvelú útočnú smršť.

 

Skutočne, keby sa Cap mal takto zaháňať aj v ďalších filmoch, premožiteľa by asi našiel len veľmi ťažko. Aj keď je pravda, že na koniec ho aj tak musel vrátiť na Asgard. Možno to pre niektorých pôsobilo divne, platí však, že išlo o komiksový sen azda všetkých na svete.

 

Čo sa nám na Avengers: Endgame páčilo najviac, čo nás ohúrilo a čo nám naopak nesmierne vadilo?
Rovnako ako Avengers, Assemble moment, na ktorý čakáme už od roku 2012. Dočkali sme sa, zimomriavky boli na mieste a lepšie sa to azda ani urobiť nedalo. Nádherný geek moment, trpezlivo budovaný a prevedený v skvelých záberoch. Ostáva nám už len vyzdvihnúť Tonyho posledné slová, ktoré adresoval najväčšej hrozbe vesmíru.

 

V tej a nasledujúcich chvíľach mi v hlave bežali najlepšie a ikonické Iron Manove momenty naprieč celým MCU. Dnes už niet pochýb o tom, že ide o najlepšiu postavu celého univerza, čo potvrdil aj vo svojich posledných, nesmierne frajerských sekundách života. 

 

Jakub

Nadšenci Marvelu museli byť v momente, kedy Captain America pozdvihol kladivo, v obrovskom vytržení. Sám som sa pri danom momente poriadne usmial a s menšou dávkou adrenalínu v krvi si vychutnával nasledujúcu smršť úderov Mjolniru.

 

Oskar

Ja som teda na tento moment od párty v Avengers: Age of Ultron rozhodne nečakal a keď k nemu v Endgame došlo, tak som absolútne netušil, čo si o tom mám vlastne myslieť. A neviem to doteraz. Marvel komiksy som nikdy nečítal, takže netuším, či je Cap s kladivom nápad scenáristov, alebo naopak inšpirácia zo stránok predlohy. V každom prípade, neviem sa s tým stotožniť ani týždeň po premiére, takže sa k tomu ani ďalej vyjadrovať nebudem. Jednoducho mi to nesadlo.

 

Čo sme na Endgame milovali najviac, čo nás ohúrilo a čo nám naopak nesmierne vadilo?

4. Female Avengers, Assemble

Dominik

Aby som len nechválil. Osobne mi význam tejto scény nevadí a niektoré ženské hrdinky z MCU mám veľmi rád, ale táto scéna bola jednoducho extrémne silená, dejovo bezvýznamná a nelogická. Mám dojem, že tvorcom to bolo úplne jedno a boli si vedomí, že náhodný teleport všetkých ženských hrdiniek na jedno miesto nedáva absolútne žiadny zmysel. A odpustiť si mohli aj moment, kedy neohrozená Captain Marvel odbremeňuje zdevastovaného Spider-Mana (áno, aj tam bol profeministický motív).

 

Dokázal by som ešte prekusnúť nelogické umiestnenie postáv aj dejovú bezvýznamnosť, avšak... Carol svoje kamošky vôbec nepotrebovala. Jednoducho aj tak preletela celým bojiskom a nechala za sebou tisícky mŕtvych bez jedinej kvapky potu. Jednoducho totálne zbytočná a nasilu scéna pre viete koho.

 

Jakub

Spojenie ženských hrdiniek ma na krátku chvíľu zarazilo, ale nijak nepohoršilo. Ak by si tvorcovia tento malý výstup poukazujúci na spojenie silných hrdiniek odpustili, vôbec by mi to neprekážalo. Na druhej strane nemám voči danej scéne žiadne väčšie výhrady. I keď pravda, ako už spomínal Dominik, Captain Marvel by sa cez množstvo nepriateľov dostala aj bez pomoci ostatných žien.

 

Čo sa nám na Avengers: Endgame páčilo najviac, čo nás ohúrilo a čo nám naopak nesmierne vadilo?

 

Oskar

Prítomnosť silných ženských hrdiniek v komiksovkách je v posledných rokoch skutočne evidentná. V MCU je ich momentálne hneď niekoľko, no a keďže žijeme v dobe, kedy je každý kvôli niečomu neuveriteľne citlivý a urazí ho aj úplná hlúposť, tak ma spoločný záber ženských hrdiniek v Endgame vôbec neprekvapil. To, že ide o totálne silenú scénu, ktorej jediným cieľom je poukázať na girl power, je už však vec druhá. Nijako extra mi nevadila, no ak by vo filme nebola, bol by som spokojnejší.

 

5. Product Placement


K tomuto skutočne netreba veľa dodávať. Audi a Axe mali s Endgame naozaj obrovské reklamy, no upozornenie na ich značky bolo v mojich očiach nesmierne rušivé a úplne ma vyhodilo z filmu. Jemný product placement vôbec neriešim, no keď je niečo takto očividné a doslova odporné, je mi z toho zle. No a samozrejme nemôžeme zabudnúť na Fortnite. Nebolo by to 100x viac cool a zmysluplnejšie, keby hral Thor nové God of War? 

 

6. Ako Thanos roztrieštil vibrániový štít niekoľkými ranami

Na toto možno tvorcovia odpovedajú sami. Štít sa používal dlhé roky, bol opotrebovaný, Thanosova sila je extrémna a jeho zbraň špeciálna, bla bla. Aj tak, totálne roztrieštiť Capov štít mi prišlo mierne prehnané. Iste, scéna to potrebovala a ukázalo nám to nezlomnosť Capovho ducha aj v úplne bezvýchodiskovej situácii, avšak, podľa mňa to potrebné nebolo. Ide ale len o maličký detail.

 

Čo sa nám na Avengers: Endgame páčilo najviac, čo nás ohúrilo a čo nám naopak nesmierne vadilo?

 

7. Môže nám niekto vysvetliť, ako sa Thanos dostal do súčasnosti?


Snažil som sa na to počas druhej projekcie prísť, ale stále nechápem, ako sa Thanos dostal s celou svojou armádou, gigantickými (doslova) príšerami a loďami do súčasnosti? Nebula mala k dispozícií navigáciu skrz Quantum Realm a Pymove častice len na cestu späť, ktoré aj využila. Následne privolala Thanosa a spol., no nikto z nás netuší, ako je to možné.

 

Nemala viac častíc a nevedela veľa o Quantovej technike (aj keď vedela všetko, čo jej sestra). Môžeš nám to ozrejmiť v komentároch, no keďže film nedokáže vysvetliť tento dôležitý moment sám, vnímam ho ako mínus (alebo sme len nevšímaví truľovia). 

 

8. Scéna vo výťahu bola geniálna

Akonáhle som videl Rumlova a spol. vo výťahu a Capa čakajúc naň, začal som nevedomky cupkať nôžkami od radosti. Winter Soldiera mám totiž celkom rád a som si vedomý, že ponúka najlepšiu bojovú choreografiu z celého MCU. Jeho súčasťou je aj vynikajúci fight Capa s členmi Hydry v uzavretom výťahu. Highlight celého filmu si uctili bratia Russovci (ktorí Winter Soldiera mimochodom natočili) vo veľkom štýle.

 

Nezopakovali však úžasnú bitku (hoci by sme si to všetci veľmi radi videli znova). Namiesto toho na to šli elegantne a nápadito. Scénkou Hail Hydra odkázali na nedávny komiksový event, v ktorom sa Captain America svetu odhalil ako agent Hydry. Pre filmových nadšencov išlo o vtipný moment a odkaz na Winter Soldiera, pre fanúšikov komiksov zase o geniálny easter egg.

 

Čo sa nám na Avengers: Endgame páčilo najviac, čo nás ohúrilo a čo nám naopak nesmierne vadilo?

 

9. Dejová nelogickosť a scenáristické barličky...

...zdobili aj tento film. V recenzii tomu Osky správne tieto vec nevyčítal, rovnako ako zvyšok redakcie v našich dojmoch. Pri takom veľkom množstve postáv, motívov, časových paradoxov a neviem čoho všetkého ešte by bolo nemožné pozrieť sa na toto 3 hodinové fan service sci-fi a povedať si, že si scenáristi nikdy nepomohli barličkami. 

Spomenúť môžeme Tonyho, ktorý vynájde spôsob, ako cestovať v čase behom pár hodín/dní, hoci nikdy predtým ani len neprišiel do styku s Quantum Realm (nie kvantovou fyzikou ako takou). Dosť rýchlo chalani prišli aj na to, ako vytvoriť Infinity Gauntlet, no a okrem all female Avengers scény nedáva veľký zmysel ani to, kde dopekla celý čas trčala Carol Danvers. Iste, mala nejaké povinnosti vo vesmíre. 

Scenáristi akosi ale zabudli, že s ňou Avengeri voľne komunikujú cez celý vesmír a hocikedy ju mohli zavolať na pomoc. Prečo tak neurobili je celkom jasné. Je príliš silná a podstatne by skrátila dej. Nič to však nemení na tom, že to stále nedáva veľký význam. Jednoducho povedané, áno, v tomto filme je množstvo nezrovnalostí a scenáristických chybičiek. Nerobí nám však problém odpustiť ich a užívať si ten zvyšok.

 

Čo sa nám na Avengers: Endgame páčilo najviac, čo nás ohúrilo a čo nám naopak nesmierne vadilo?

10. Whatever it takes

Si povedali nielen scenáristi, ale celé Marvel Studios. To je už teraz v bode, kedy môže omladiť Samuela L. Jacksona o 30 rokov nielen do flashbacku, ale do celého prekliateho filmu. Opakovane omladzuje aj Michaela Douglasa, ktorému sa to určite nesmierne páči, no a na druhej strane nemá problém spraviť z Evansa „storočného“ starčeka. 

Marvel už nepozná limity a nerobí kompromisy. Pre príbeh, postavy a to, čo chce dosiahnuť, využíva všetky dostupné prostriedky. Treba to oceniť, keďže práve oni sa vysokou mierou podieľajú na napredovaní technológií. 

 

Čo sa nám na Avengers: Endgame páčilo najviac, čo nás ohúrilo a čo nám naopak nesmierne vadilo?

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Foto: Disney/Marvel Studios Tagy: avengers: endgame
Ohodnoť článok
1
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.