Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
28. mája 2011, 19:14
Čas čítania 0:00
refresher team

Mad Skill: "Vďaka za to, že ceníte zahraničného producenta."

REFRESHER
Uložiť Uložené

Exkluzívny rozhovor s Madskillom.

mad skill refresher rozhovor
mad skill refresher rozhovor

REFRESHER.SK nezaháľa a snaží sa ti priniesť stále nové a aktuálne zaujímavé rozhovory. Domáca scéna však nie je až taká veľká a preto sme siahli po zahraničnom mene a vyspovedali DJ-a Mad Skilla z Nemecka, ktorému sa na Slovensku a v Česku celkom dobre darí. Kto sú jeho produkčné vzory, ako prebiehalo vystúpenie s Rytmusom na Miss, čo hráva a pozerá a s akým zahraničným interpretom spravil nedávno skladbu, aj to a ešte viac sa dozvieš v našom najnovšom rozhovore!

REFRESHER.SK: Čau, ako sa darí?


MADSKILL: Sevas, dík, momentálne čilujem a hrám Mortal Kombat Challenge Tower, 300. misia, takže je to práve veľmi zaujímavé :)

REFRESHER.SK: Ako a kedy si začal s hudbou? Skúšal si niekedy rappovať alebo si mal ambíciu byť rapper?

MADSKILL: S hudbou som začal, keď som mal 14-15 rokov, pretože som dostal od otca svoj prvý keyboard po tom, čo som prestal po šiestich rokoch hrať na klavíri. To cvičenie ma nudilo, tak som si k tomu našiel cestu podľa seba.

Nikdy som sa nebral ako rapper, ale z času na čas rapujem do nejakých skladieb, túto vec si však nechávam pre seba ako niečo špeciálne.

REFRESHER.SK: Odkiaľ presne z Nemecka pochádzaš a prečo si sa presťahoval do Českej republiky?

MADSKILL: Pôvodom som zo Stuttgartu a presťahoval som sa kvôli spolupráci s labelom Skoop, od ktorého som aj dostal ponuku sa sem presťahovať a pracovať tu. Ale hlavným dôvodom bola moja priateľka, ktorá je z Prahy a ktorú som stretol presne v čase, keď som Prahu začal kvôli práci navštevovať čoraz častejšie.

madskill refresher rozhovor
madskill refresher rozhovor


REFRESHER.SK: Je to už rok čo si vydal svoj album Back 2 Future. Keď sa naň s odstupom času pozrieš, si s ním spokojný? Keby si mohol, zmenil by si niečo? A koľko kusov sa predalo?

MADSKILL: S doskou som spokojný tak, ako je. Po čase síce nájdeš veci, ktoré by si spravil inak, ale ako koncepčný album so všetkými hosťami a druhmi hudby som spokojný, pretože vyjadruje to, odkiaľ pochádzam. A minulosť sa zmeniť nedá. Na otázku ohľadom predaja ti nemôžem odpovedať, pretože to neviem. O toto sa stará EMI ako distribútor.

REFRESHER.SK: Aké sú tvoje plány teraz, pracuješ na ďalšom albume?

MADSKILL: Práve sme podpísali kontrakt s Universalom a máme v pláne spraviť môj druhý album, takže všetky novinky prídu v pravý čas.

REFRESHER.SK: Bude to znova vydané pod hlavičkou vydavateľstva Skoop? Rád s nimi spolupracuješ?

MADSKILL: Áno, stále som u Skoop a rád s týmto labelom pracujem, pretože šéf vydavateľstva Robert Marschall je tiež z Nemecka a za posledné roky sme si k sebe našli cestu a stali sa priateľmi.

REFRESHER.SK: Aká bola spolupráca s Rytmusom, čo o ňom vieš povedať?

MADSKILL: Väčšina ľudí ho pozná ako kontroverznú osobu, ale v skutočnosti je to inteligentný chalan s tým správnym porozumením pre hudobný biznis. Spolupráca s ním je vždy na profesionálnej úrovni. Ja rešpektujem jeho požiadavky a on moje.

REFRESHER.SK: Váš track Technotronic flow zlomil všetky rekordy na youtube. Vystúpenie na Miss mi ale prišlo trocha nudné kvôli playbacku, bol to tvoj prvý playback v televízii? Ako to vlastne funguje, keď si DJ a hrá sa na playback? Čo tam vlastne robíš?

MADSKILL: Táto otázka sa v podstate zodpovedala sama. Bol tam červený stôl, ktorý vyzeral ako obrovské pery a o ktorom som si myslel "hm, gay". Tu je návod pre všetkých playback DJ-ov. Príď na pódium a snaž sa tváriť cool. Vychutnaj si svoje meno na obrovských plazmách za tvojím chrbtom. Tvár sa, že si dávaš slúchadlá a ideš s nimi pracovať. Občas skontroluj mix, či sú basy dostatočne nahlas a pohýb gombíkmi (aj keď počuješ naplno playback zo všetkých reprákov naokolo). Hraj, že si užívaš byť playback DJ a hýb sa do rytmu, ako keby si tancoval svoj posledný tanec v živote. Takže áno, bol to môj prvý a dúfam, že aj posledný playback.REFRESHER.SK: Akí boli diváci na Miss? Bavili sa, či si mal pocit, že to boli len snobi, ktorí si pili svoju kávičku?

MADSKILL: Myslím, že sa celkom dobre zabávali. Všade boli milí ľudia a mal som z toho pozitívne pocity.

REFRESHER.SK: Zaujímaš sa viac o americký hiphop alebo o nemecký? Čo tvoji obľúbení umelci, producenti?

MADSKILL: Sledujem hlavne americkú hudobnú scénu, Nemecká za posledné roky stratila môj záujem. Top producenti, ktorí ma inšpirujú sú ľudia ako Timbaland, Dr. Dre alebo Pharrell. Rovnako viem vymenovať aj new schoolovych producentov ako JR Rotem, Scoop Deville či Redone. Vedel by som tu vymenovať veľa mien. Až príliš veľa.

REFRESHER.SK: Máš nejaké ambície, ktoré by si chcel dosiahnuť, napr. spraviť beat pre Bushida alebo Kool Savasa?

MADSKILL: Spraviť niečo s Kool Savasom bol môj najväčší úspech v Nemecku. Už mám nejaké tri veci na jednom z jeho albumov. Posledný track je s 40 Gloccom a volá sa Charisma. Momentálne však nie som zameraný na Nemecko, ale na Česko a Slovensko. Samozrejme popritom spolupracujem s umelcami z USA.


REFRESHER.SK: Kto je tvoj obľúbený MC z Čiech alebo Slovenska?

MADSKILL: Bohužiaľ nerozumiem textom, tak nasledujem svoje pocity a preklady od ľudí. Nedokážem spraviť zoznam najobľúbenejších 10 interpretov, pretože som bol doteraz zakaždým spokojný s ich spoluprácou.

REFRESHER.SK: Aké sú tvoje najobľúbenejšie značky? Čo si rád obliekaš? Kto sú podľa teba najlepšie oblečení ľudia?

MADSKILL: Toto nie je otázka pre mňa, pretože nie som módny guru. Veci mi musia sedieť a musím sa v nich cítiť pohodlne.

REFRESHER.SK: Track s Mojou Rečou a Nironicom, o ktorom sa hovorilo minulý rok, bude niekedy vydaný? Čo sa s ním stalo? 

MADSKILL: Nevedel som, že informácie o tomto tracku sa dostali medzi ľudí. Ale určite ešte chvíľu počkám a dúfam, že spravíme na ten track video.

REFRESHER.SK: Aký používaš telefón?

MADSKILL: Konečne iPhone 4, ale dosť dlho som naň čakal :)

REFRESHER.SK: Pozerávaš filmy? Seriály? Ktoré sú tvoje obľúbené? A videohry? Čo hráš na konzolách?

MADSKILL: Áno, pozerám veľa filmov a seriálov. Je to opäť otázka, na ktorú by som dlho odpovedal, takže prvé čo mi príde na um sú Simpsons, Roseanne, King of Queens a Scrubs. Dosť sa mi páčil film 300 a všetky filmy s Adamom Sandlerom, ďalej Inception atď.
A momentálne som hrdým vlastníkom PlayStation 3. Moje obľúbené hry sú nový Mortal Kombat, Call of Duty Black Ops, Resident Evil, sága God of War.

REFRESHER.SK: Ok, dík za rozhovor, teraz môžeš niečo odkázať fanúšikom.

Vďaka za to, že ceníte zahraničného producenta.
Domov
Zdieľať
Diskusia