Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
18. decembra 2018, 23:08
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

Legendárny Miro Šatan sa vo veľkom štýle rozlúčil s kariérou. Exhibičný zápas okorenili slávni slovenskí hokejisti

ŠPORT HOKEJ SLOVENSKO
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Náš dlhoročný reprezentačný líder odchádza do dôchodku.

Hráčska kariéra Miroslava Šatana sa nadobro skončila. Náš tichý zabijak si 18. decembra o 18. hodine v troch 18-minútových tretinách zahral v exhibičnom zápase na počesť svojej kariéry pred divákmi, ktorí za lístky zaplatili opäť 18 €.

Naplnené hľadisko bratislavského zimného štadióna Ondreja Nepelu sledovalo opätovné stretnutie mnohých chlapcov stojacich za výnimočnými výsledkami našej reprezentácie zo začiatku milénia.

Zdroj: TASR/Dano Veselský

Miroslav Šatan si zahral za modrý aj biely tím. V jednotlivých tímoch sa na korčule postavili mená ako Michal Handzuš, Peter Bondra, Ladislav Nagy, Ľubomír Višňovský, Richard Kapuš, Ľubomír Sekeráš, Jano Lašák, Richard Lintner, Rasťo Staňa či Jozef Stümpel.

Diváci preto mali šancu vidieť legendárnu zostavu opäť pohromade, aj keď sa na zápas samozrejme nemohli dostaviť úplne všetci. Na štadióne sa objavili aj hviezdy ako Dominik Hašek a Marián Hossa, do hry však nezasiahli. Hašek vhadzoval úvodné buly, Hossa stál na striedačke Tímu bielych.

V prvej prestávke bol náš dlhoročný kapitán uvedený do Siene slávy SZĽH, vychutnal si aj gól, ba čo viac, do hry sa napokon zapojil aj jeho syn Mirko Šatan, ktorý zaknihoval rovno hetrik. Na góly mu samozrejme v dvoch prípadoch prihrával práve slávny otec.

Odporúčané
Neďaleko Slovenska vystúpi Travis Scott či Nicki Minaj. Na ktoré koncerty a festivaly sa oplatí ísť toto leto? (PREHĽAD) Neďaleko Slovenska vystúpi Travis Scott či Nicki Minaj. Na ktoré koncerty a festivaly sa oplatí ísť toto leto? (PREHĽAD) 16. apríla 2024, 12:30

Zápas sa napokon skončil 11:8 v prospech Tímu bielych, ale koniec koncov nešlo o výsledok, ale o predvedenú hru. Exhibíciu si fanúšikovia užili, Šatana viackrát vytlieskali.

Zrejme si nemohol želať krajšie zakončenie hráčskej kariéry, čo skonštatovali aj jednotliví hráči po zápase. Ako povedal Jano Lašák, v tejto krajine snáď neexistuje iný fenomén ako hokej, ktorý by vedel takto spojiť náš národ.