Rybár z Ruska si na sociálnych sieťach vybudoval slušnú fanúšikovskú základňu.
Obohrané klišé o tom, že ľudstvo detailnejšie zmapovalo povrch planét ako Mars či Venuša v porovnaní so súčasnými poznatkami o našich oceánoch je pravdivé.
Od rôznych organizácií sa môžeš dozvedieť rozdielne informácie, ale všetci vedci sa zhodnú na tom, že do najväčších detailov sme do dnešného dňa zmapovali a preskúmali skutočne miniatúrnu časť svetových oceánov. Aj preto nemáme potuchy o mnohých živočíchov, ktoré v extrémnych hĺbkach dokážu tráviť svoj čas.
Ruský rybár Roman Fedortsov sa na našom webe objavil prvýkrát v decembri roku 2016 a odvtedy už prešiel dlhou cestou. Vtedy ho na internete našlo ruské periodikum The Moscow Times, ktoré o ňom a jeho úlovkoch napísalo článok, po čom nasledovala vlna záujmu zo strany svetových médií.
Popularita vyústila do aktívneho pôsobenia na sociálnych sieťach, pričom Roman dodnes pokračuje na Twitteri a Instagrame. Na druhej menovanej sieti si vybudoval slušnú základňu fanúšikov, pretože ho sleduje viac ako 300-tisíc ľudí a neustále netrpezlivo čakajú na to, čo sa rybárovi podarilo z hĺbin mora vyloviť tentoraz.
Roman spod hladiny vyťahuje živočíchy, o ktorých existencii si nikdy netušil, a pravdepodobne si očakával, že by v skutočnom živote ani nemohli prežiť.
Stvorenia ako z rozprávok či hororových filmov majú vypuklé oči, dlhočízne jazyky, zvráskavené, mazľavé alebo šupinaté telá a tradične nejde o žiadne dôkladne preskúmané živočíchy. Rybár pôsobí na lodi pri ruskom meste Murmansk, zatiaľ čo so svojimi sledovateľmi sa občas snaží komunikovať aj po anglicky.