Pondelok 22. 1. 2018 meniny má Zora

hľadaj na refresheri

Zoo vo Švédsku zabila už 9 levíčat, pretože nezapadli do svorky. Vraj má ísť o štandardnú procedúru, ak levy nevedia integrovať

Konanie švédskej zoologickej záhrady laická verejnosť nechápe.

13. január 2018, 14:48
zdroj: Pexels
13. január 2018, 14:48

Ak príde reč na ochraňovanie prírody a zvierat v nej žijúcich, často sa stredobodom pozornosti stávajú aj ohrozené zvieratá. Levy na tom síce nie sú úplne najhoršie v porovnaní s mnohými ďalšími druhmi, ale aj tak na ich populáciu treba dávať dobrý pozor. Na verejnosť však prenikli informácie zo švédskej zoologickej záhrady Boras Djurpark, kde museli zamestnanci utratiť až deväť perfektne zdravých levíčat kvôli tomu, že ich nedokázali integrovať do existujúcej svorky a zostali tak navyše.

 

Šéf zoologickej záhrady Bo Kjellson priznal, že za posledných šesť rokov bolo utratených až deväť levíčat. Rozhodnutie nepovažuje z pozície riaditeľa zoologickej záhrady ako zvláštne, pretože sa podľa neho snažili levy predať, alebo ich premiestniť do rozdielnej zoo, kde by o nich mali záujem, avšak žiadna potenciálna zoologická záhrada vraj mláďatá nemohla prijať.

 


 

Po tom, čo sa ich agresivita v rámci svorky stupňovala, bolo potrebné zasiahnuť, a tak boli levíčatá poslané na smrť. Utratené levíčatá mali dokonca mená Potter, Weasley, Simba, Rafiki, Nala, Kiara, Kovu a Banzai, takže viaceré z nich boli inšpirované populárnou kultúrou a zabité boli postupne od roku 2012.

 

Kjellson sa na margo utratenia levíčat vyjadril, že ide o prírodnú cestu, ako sa nadbytočných zvierat zbaviť. Informácie o úmrtiach nechce zoologická záhrada držať v tajnosti, pričom jej šéf povedal, že ak v budúcnosti začne akýkoľvek jedinec vykazovať známky agresivity a nebude možné ho vo svorke udržať, zoologická záhrada sa ho pokúsi premiestniť a ak to nebude možné, potom bude opäť utratený.

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
návrat hore Zdroj: dailymail.co.ukFoto: Boras Zoo
Zobraziť 1 komentár
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
1 komentár
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
el bohis13. január 2018, 15:40

Aspoň, že keď sa tam imigranti nevedia integrovať tak dostanú tučné šeky.

1 Odpovedať · Nahlásiť
Odoberaj REFRESHER videá