Pokorí opäť rekordné predaje?
Dnešok jednoznačne nebude patriť žiadnej novinke týkajúcej sa nadchádzajúceho iPhonu či Galaxy S8. Technologický svet doslova šokovala správa o plánoch takmer zabudnutého výrobcu telefónov a smartfónov z Fínska. Reč je prirodzene o Nokii, respektíve jej nových, zatiaľ nepredstavených zariadeniach, ktoré si odbijú premiéru už čoskoro, presnejšie počas Mobile World Congress 2017. Táto konferencia sa každoročné koná v Barcelone a jej typickým znakom je odhaľovanie noviniek z dielní tých najznámejších spoločností. Doposiaľ sme boli zvyknutí najmä na nové vlajkové lode od Samsungu, tento ročník sa však nebude krútiť len okolo nich.
Je to tak. Legendárny telefón s perfektnou konštrukciou a vynikajúcou výdržou batérie zažije po 17 rokov od jeho vzniku už čoskoro comeback a podľa prvotných ohlasov sa z novej 3310-ky rozhodne brak nestane. Nokia sa má opäť zamerať na celkovú odolnosť a dlhotrvajúcu životnosť batérie, čo s modernými technológiami nebude vôbec problematické docieliť. Detaily ohľadom vzhľadu a technických špecifikácií zatiaľ známe nie sú, no už teraz vieme, že sa syn bude na svojho otca výrazne podobať. Taktiež sa šepká o odporúčanej maloobchodnej cene, ktorá by sa mala zastaviť na nízkej úrovni 59 €. 3310 v novom kabáte má byť primárne určená pre európsky trh ako sekundárny telefón po boku výkonného smartfónu.
Okrem obnovenej rady tlačidlových telefónov najznámejším zástupcom starej generácie, plánuje Nokia predstaviť i ďalšie dve, zatiaľ nešpecifikované zariadenia. Najpravdepodobnejšie však pôjde o smartfóny s označením Nokia 3 a Nokia 5 určenými pre strednú triedu, čomu nasvedčuje aj ich cena 150, respektíve 200 €. Konferencia štartuje 27. februára a potrvá až do 2. marca, hoci väčšina očakávaných odhalení prebehne už v úvodný deň. Myslíte, že 3310 a ďalšie tlačidlové telefóny sú už len internetovým hitom alebo sa ešte stále nájde dostatok zákazníkov, ktorí potrebujú nielen pekný a rýchly mobil ale aj čosi funkčné a praktické? A takisto nesmieme zabúdať na ikonického Hadíka a či Space Impact a ďalšie primitívne mobilné hry zo začiatku 21. storočia. I tie dopomohli k závratným číslam v podobe 126 miliónov predaných kusov po celom svete.