Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
6. decembra 2016, 10:04
Čas čítania 0:00
johnnybravo

Z ľúbostného príbehu tínedžerov sa po obrovskom zvrate vykľul frustrovaný mladík so zbraňou. Treba si všímať aj ľudí v pozadí

ZAUJÍMAVOSTI ŠKOLSTVO STREĽBA
Uložiť Uložené

Tak málo stačí k tomu, aby sa stala tragédia.

V roku 2012 vošiel do školy Sandy Hook Elementary School mladý študent a začal strieľať. Jeho obeťami sa stalo až 20 detí a tento incident pritom nebol jedinou streľbou v amerických školách za posledné obdobie. Organizácia Sandy Hook Promise snažiaca sa predchádzať zbytočným streľbám po celom USA sa preto rozhodla vytvoriť krátke video obsahujúce v prvom rade príbeh Evana, ktorý sa platonicky zamiloval do neznámej osoby komunikujúcej prostredníctvom lavice v knižnici. V pozadí celého ľúbostného príbehu sa však odohrával ešte jeden príbeh a ten vyvrcholil po tom, čo sa rozrazili dvere a do miestnosti vošiel mladý chlapec so zbraňou v ruke. Video sa snaží poukázať na to, že u ľudí sa dajú v dostatočnom predstihu spozorovať znaky vedúce k tomu, že by sa tieto osoby mohli uchýliť k násilnému ozbrojenému útoku, len si potrebujeme všímať svoje okolie o trošku viac.

Domov
Zdieľať
Diskusia