Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
17. augusta 2016, 18:21
Čas čítania 0:00
Ivan J.

Namiesto spomienky na víťazov nápis oslavujúci úhlavného rivala. Domáci boli zosmiešnení na vlastnom štadióne

ŠPORT FUTBAL LIGA MAJSTROV MANCHESTER CITY
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Prehra na ihrisku a aj na tribúne.

V auguste sa oči celého sveta upierajú predovšetkým do Brazílie, kde práve prebiehajú olympijské hry. Aj to je dôvod, prečo ste nemuseli postrehnúť, že práve včera sa začal záverečný boj o posledné miestenky do Ligy Majstrov, pričom tie budú pokračovať svojimi zápasmi aj dnes. Jedno pre diváka veľmi zaujimavé stretnutie sa stihlo odohrať už vo včerajšom programe. Na horúcej pôde v Bukurešti privítala Steaua hosťov z Manchestru. Záležitosť to bola pomerne jednoznačná, keďže Citizens sfúkli Rumunov 5:0 a suverénne si kráčajú za šiestym postupom v rade do najprestížnejšj futbalovej súťaže sveta. A to si ešte Argentínčan Aguero dovolil nedať dve penalty. Akoby to domácim nestačilo, okrem debaklu boli zahanbení aj na tribúne.

Rumunský futbal je už dlhodobo známy tým, že jeho zápasy sprevádza pravidelné vyčíňanie výtržníkov. Tentokrát sa však nejednalo o výtržnosti ako také. Práve naopak. Úhlavní mestskí rivali z Dinama Bukurešť išli na to omnoho sofistikovanejšie. Keď sa vlastník červenomodrých Gigi Becali rozhodol, že 30. výročie od zisku europskej trofeje uctí špeciálnou choreografiou, zrejme nečakal, že ho konkurencia zosmiešni. Myslel si, že si najíma spoločnosť z Nemecka, ktorej majiteľ je zarytý fanúšik Steauy. Vtedy ešte netušil, akú chybu spravil. Z fanúšika Steauy sa totiž vykľul fanatik z konkurenčného klubu Dinama Bukurešť a ten si na začiatku zápasu pre všetkých prítomnych pripravil naozaj veľké prekvapenie. Namiesto oslavy víťazstva nad Barcelonou v roku 1986, sa choreografia uberala úplne iným smerom. Nápis "doar Dinamo Bucurestis", čo v preklade znamená "ib Dinamo Bukurešť", sa na tribúne ocitol nečakane a spôsobil obrovský rozruch. Jedno je teda isté. Počas sezóny to bude v Rumunsku vrieť a je len otázka času, kedy sa niečo podobné pokúsia vyparatiť aj priaznivci Steauy.

Takto malo choreo vyzerať...

Namiesto spomienky na víťazov nápis oslavujúci úhlavného rivala. Domáci boli zosmiešnení na vlastnom štadióne
Zdroj: dailymail

...ale dopadlo to takto.

Namiesto spomienky na víťazov nápis oslavujúci úhlavného rivala. Domáci boli zosmiešnení na vlastnom štadióne
Zdroj: dailymail

Odveta na seba zrejme nenechá dlho čakať.

Domov
Zdieľať
Diskusia