Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
30. júla 2016, 9:03
Čas čítania 0:00
johnnybravo

Vyslobodil by si sa a prežil pád helikoptéry do mora? Hektický vojenský tréning dáva zabrať, keď sa zablokujú okná a východy

ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

Zablokované okná a východy a ty nevieš, čo skôr urobiť.

Námornicí v armáde musia byť v každej situácii pripravení na všetko. Zo sekundy na sekundu ich môže napadnúť nepriateľ, alebo môže dôjsť k nečakanému zlyhaniu stroja a celá posádka sa môže ocitnúť pod vodou, zakliesnená v potopenom vraku helikoptéry. Na vojenskej základni v japonskej Okinawe sa preto námorníci podrobujú náročnému tréningu, do ktorého patrí aj simulátor potopenej helikoptéry. Vojaci sa pripútajú na svojich miestach a kus helikoptéry je potom rýchlo ponorený do vody, kde sa musia námorníci čo najrýchlejšie dostať zo svojich miest a potom bezpečne vyplávať napríklad cez okno na hladinu.

Prvá verzia simulácie je celkom jednoduchá, avšak problém nastáva vtedy, keď sa rovnaký scenár zopakuje, ale námorníci sa vo vnútri ponoria do úplnej tmy a celá helikoptéra je do vody ponorená naruby a potápači dokonca zablokujú okná a východy, takže kreativita námorníkov musí pracovať na najvyššie obrátky. Zaujímavosťou môže byť aj fakt, že základným typom tohto tréningu si musia prejsť napríklad pracovníci na ropných vežiach, ale tým nikto naschvál neblokuje okná a východy.  

Domov
Zdieľať
Diskusia